DevProTalk

DevProTalk (http://www.devprotalk.com/index.php)
-   Opušteno (http://www.devprotalk.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Koliko ste se ugojili u poslednje vreme ... (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=2052)

degojs 14. 12. 2006. 07:42

Koliko ste se ugojili u poslednje vreme ...
 
edit by dinke: Ova tema je nastala splitovanjem jedne druge teme, kao posledica (jos jedne u nizu) offtopic diskusije na temu gojaznosti Web developera.

Ma ajd to koliko se (ne)radi i slično, ali nešto drugo.. od tog silnog fizičkog rada ispred monitora - šta kažete, jeste li se udebljali zadnjih par godina?

Ja jesam, ne smem ni da napišem koliko: int overflow error :)

Pitanje se verovatno malo više odnosi na ekipu bliže tj. preko 30..

oliver 14. 12. 2006. 07:53

kamo puste srece :) ja sam jos uvijek k'o pecen zec, nikako se mrdnuti

p.s. ne spadam u "okolinu" 30-te, jos uvijek :1081:

Milos Vukotic 14. 12. 2006. 09:10

Citat:

Originalno napisao degojs
Ma ajd to koliko se (ne)radi i slično, ali nešto drugo.. od tog silnog fizičkog rada ispred monitora - šta kažete, jeste li se udebljali zadnjih par godina?

Ja jesam, ne smem ni da napišem koliko: int overflow error :)

Pitanje se verovatno malo više odnosi na ekipu bliže tj. preko 30..

Ovo pitanje zaslužuje posebnu temu.
Zadnji put sam mislio da je vaga pokvarena... Ne tjeraj me da kažem koliko :)

zira 14. 12. 2006. 09:24

Khm khm... posebna tema zasigurno :)

mungos 14. 12. 2006. 09:42

... naslovljenu: Koliko ste teski u kg zive vage :)

Miloje Sekulic 14. 12. 2006. 11:25

Citat:

Originalno napisao degojs
Ma ajd to koliko se (ne)radi i slično, ali nešto drugo.. od tog silnog fizičkog rada ispred monitora - šta kažete, jeste li se udebljali zadnjih par godina?

'bes coveka ako nije trocifren :1074:

M

zextra 14. 12. 2006. 12:02

Citat:

Originalno napisao Milos Vukotic
Ovo pitanje zaslužuje posebnu temu.
Zadnji put sam mislio da je vaga pokvarena... Ne tjeraj me da kažem koliko :)

E pa ova ce vaga da pogresi jednom, ali ne sto puta.. :D (BS)

Pa gde se nisam ugojio... :P Mada nisam trocifren, jos uvek :)

jasmanac 14. 12. 2006. 12:06

Ah to je posebna prica. Ja zaista imam problema sa tim i vec sam pripremio tretman odmah posle novogodisnjih praznika.

Kupio sam sobni bicikl i sada kupujem onu traku za trcanje i onda ih trosis 2 sata dnevno uz prilagodjenu ishranu koju sam vec dobio od nutricioniste ;)

Minimum 4 meseca je potrebno za korigovanje ishrane jer toliki je zivot vek crvenih krvnih zrnaca. Obnavljaju se svakih 4 meseca i ako se pridrzavate pravilne ishrane minimum 4 meseca onda sve sto skinete vrlo tesko cete dodati.

Tako da, javljam se za 4 meseca ;)

bluesman 14. 12. 2006. 12:40

Kaži im Miloje... :)

Dragi Tata 14. 12. 2006. 13:37

Citat:

Originalno napisao degojs
Ma ajd to koliko se (ne)radi i slično, ali nešto drugo.. od tog silnog fizičkog rada ispred monitora - šta kažete, jeste li se udebljali zadnjih par godina?

Ma ne pominji - žena me tera u teretanu :mad:

Doduše, u vojsci sam bio još deblji a tamo se bogami fizikalisalo po ceo dan.

LiquidBrain 14. 12. 2006. 13:44

Ja problema sa tezinom josh uvek nemam. Ili imam ali drugacijih od vas. Imam svega 65Kg-a i visko sam 185cm-a ;) Kako se bwe vi to udebljate za kompom??!?

jasmanac 14. 12. 2006. 13:52

Pa sigurno ne zato sto jedemo samo povrce :P

mikispeed 14. 12. 2006. 13:53

Teretana je zakon!
Nikada nisam imao nekih problema sa kilažom, ali došao je trenutak kada mi je sopstveno fizičko stanje postalo ozbiljan problem. Kondicija 0, umoran non-stop, slabo i loše spavanje...
I onda se dogovorimo da ceo office (nas 4) ide 3 puta nedeljno u teretanu. Kako je samo bilo teško u početku...
Sada posle 3 meseca pitam se kako nam to nije palo na pamet ranije! Ne mogu da prepoznam sebe, pešačim preko pola grada da se i ne zamorim a spavanje mnooogoo bolje (i manje sna mi je potrebno da bih se osećao bolje).
Još jedna stvar, teretana je sa zakazivanjem tako da mora da se poštuje termin. 3 puta nedeljno u 17h svi u teretanu. Dva puta do sada se desilo da nismo mogli otići zbog posla i možda isto toliko da smo morali da se vratimo nazad u office a ne kući.
Čista preporuka za povećanje produktivnosti i poboljšanje zdravlja.
Ah da, i boljih odnosa sa lepšim polom! :1064:

conica 14. 12. 2006. 14:05

ja sam konacno pocela da se gojim :1081: :1042: :1043:

Dejan Topalovic 14. 12. 2006. 14:16

Ja sam do 20 i neke godine bio tako mrsav, da sam Boga molio samo se malo udebljam. Medjutim, prije par godina sam se odjednom poceo brzo debljati i nabacio sam 10-ak kg viska. Sad nikako da ih skinem, ali i ne trudim se. :) Jedem slatkise ko neko malo dijete, ne mogu nikako da im odolim. A osim toga, sjedim pored kompa po cijeli dan.

Nikako da se nakanim otici u teretanu/fitness centar...

dejadj 14. 12. 2006. 15:05

Od kada sam '96. pestao aktivno da igram košarku nagurao sam preko 30.kg viška. Užas živi.... Stalno neki ručkovi, slavlja i gluposti... Nije mi jasno da ne postoji povod a da se ne 'krka' nešto a uz to dodaš još i malo alkohola koji opet goji! :(

Najgore je što ne vidim izlaz.

Pozdrav


PS. Ako neko prolazi kroz KŠ i ide na Kop neka se javi da idemo negde na klopu! Ozbiljno....

zextra 14. 12. 2006. 15:10

Citat:

Originalno napisao dejadj
Najgore je što ne vidim izlaz.

Znas kako meni kazu kad se zalim kako sam se prekinuo od alkohola - kao, drustvo me nateralo? Niko ti nije sipao u usta, sam si.

:)

ppavlovic 14. 12. 2006. 16:09

Citat:

Originalno napisao Miloje Sekulic
'bes coveka ako nije trocifren :1074:

M

Uh, ovo mi zvuci tol'ko dobro :) kao savet jednog lokalnog lika o tome koliko je dobro piti alkohol u toku dana (ono, casica posle jela). Njegov savet je

"Dnevno treba popiti TACNO 7 casa vina".

P.S. Od skoro sam trocifren. :( Svet za mene vise nije malo mesto.

kalkulus 14. 12. 2006. 16:24

Citat:

Originalno napisao jasmanac
Pa sigurno ne zato sto jedemo samo povrce :P

shto se moglo i videti za vikend :D

ja sam se u odnosu na period pre 4 godine ugojio mozda 10tak kg. gledao sam skoro slike sa mora iz 2002ge i nije mi bilo lako

inace, sinoc mi je jedna drugarica na temu mushkog stomaka i tezine rekla "muskarac pre svega treba da je udoban". meni je ulepshalo dan :)

jablan 14. 12. 2006. 17:15

Citat:

Originalno napisao kalkulus
inace, sinoc mi je jedna drugarica na temu mushkog stomaka i tezine rekla "muskarac pre svega treba da je udoban". meni je ulepshalo dan :)

Ja mislim da više narodnih izreka od ovih smišljenih za opravdavanje kilaže ("ispod debelog brda raste najbolji kukuruz" itd) ima samo za opravdavanje cirkanja... "nisi pola čoveka", "došo si na dve noge" itd itd...

:)

borstale 14. 12. 2006. 17:50

Ja sam probao teretanu, ali više volim da ufćem, puhćem i prdim sam, nego u društvu.
103kg ovde :)
Ali nije mi prvi put, kad uhvatim vreme odem dve nedelje na Stol (planina kod Bora) i skinem desetak kila ko od šale.

oliver 14. 12. 2006. 18:15

placam za dobar recept "Kako postati trocifren" :) na 195cm jedva 78-80kg, mozda ne "zvuci" da je malo, al' realnost je surova :(

Ilija Studen 14. 12. 2006. 18:35

Citat:

Originalno napisao oliver
placam za dobar recept "Kako postati trocifren" :) na 195cm jedva 78-80kg, mozda ne "zvuci" da je malo, al' realnost je surova :(

Svaki dan:

1. što više pomfrita
2. što više grickalica
3. što više slatkiša
4. fizička aktivnost je pogubna po gojenje te je stoga treba izbegavati

zira 14. 12. 2006. 18:40

^
5. Obavezno izbjegavaj redovne obroke, nego onako, preskaces i nemas nikakav ritam... iako izgleda kontradiktorno to pomaze sigurno :)
6. Navuci se na Coca-Colu ili jos bolje Pepsi (malo je sladja)
7. Nemoj nikad gladan da odes da spavas :)

borstale 14. 12. 2006. 18:53

Citat:

Originalno napisao zira
7. Nemoj nikad gladan da odes da spavas :)

Ovo je osnovno :)

Dragi Tata 14. 12. 2006. 19:07

Citat:

Originalno napisao zira
^
5. Obavezno izbjegavaj redovne obroke, nego onako, preskaces i nemas nikakav ritam... iako izgleda kontradiktorno to pomaze sigurno :)
6. Navuci se na Coca-Colu ili jos bolje Pepsi (malo je sladja)
7. Nemoj nikad gladan da odes da spavas :)

8. Što više televizije i uz televiziju obavezno čips.

ppavlovic 14. 12. 2006. 19:08

9. Izbegavaj Koka kolu i Pepsi jer unistavaju hranljive materije koje uneses u telo (a moze i jetra da strada od toga). Iskusio sam sve to u vojsci posto sam pio 2L Pepsija dnevno. Umesto toga, preporucujem Pivo! ili kvas za one koji ne vole alkohol. E, sad.. Pivo u kombinaciji sa napolitankama... :1042:

5 (dopuna). Dva obroka dnevno pomazu u konverziji unete hrane direktno u salo. Sto cesce jedes, ubrzan ti je metabolizam i vise energije trosis pa ne mozes da se ugojis. 2 obroka dnevno ce baciti telo u "mod za prezivljavanje" (slicno kao sto medvedi nataloze energiju pre zimskog sna).

I na kraju, posto ces krenuti da dobijas tezinu, radi trbusnjake do iznemoglosti inace ode kicma u k****

Moja preporuka je da svako pogleda film "Super Size Me" http://www.imdb.com/title/tt0390521/

Eniac 14. 12. 2006. 19:41

izreka:

'bes majstora kome kisne alat :D

po meni najbolja

ja sam se ugojio prosle godine kad sam upisao fax 21 kg za neka 3 meseca :D

is that some kind of record

@miloje, nixa i ostali 2metrasi

lako ja vama biti dvocifren :D

degojs 14. 12. 2006. 20:35

Citat:

7. Nemoj nikad gladan da odes da spavas
A ako se i desi, pa se onda probudiš u sred noći gladan, nemoj da ti bude teško da prošetaš do frižidera i najedeš se. I onda lepo sit nazad na spavanje. A ne da sanjaš da si u logoru i tako to..

marinowski 14. 12. 2006. 20:50

Citat:

Originalno napisao ppavlovic
Moja preporuka je da svako pogleda film "Super Size Me" http://www.imdb.com/title/tt0390521/

OK, verovatno ste culi za super size me, kada je tip jeo samo mcdonalds hranu mesec dana, i dobrano upropastio svoje zdravlje.

No, tu prici nije kraj: hteli su pokazati da ni u ceskim pubovima situacija nije kako treba, pa su pratili tipa koji je mesec dana jeo samo hranu u ceskim pubovima (povrce je zabranjeno!) i naravno da je lokao pivo. Rezultat? tip se osecao nikada bolje:
http://en.wikinews.org/wiki/Czech_pu...er_cholesterol

ps razdvojite ovu temu, izgleda da o ovome ima jos mnogo da se kaze.

borstale 14. 12. 2006. 23:47

Olivere, ponoć je... pravo vreme za donesi.com :)

Milos Vukotic 14. 12. 2006. 23:53

Citat:

Originalno napisao oliver
placam za dobar recept "Kako postati trocifren" :) na 195cm jedva 78-80kg, mozda ne "zvuci" da je malo, al' realnost je surova :(

Tu negdje sam bio prije 10-ak godina, samo 1cm viši... Sad imam 112kg, 'bo te miš...
Dakle, gornji savjeti su odlični i vrlo efikasni, samo bih dodao još ovo:
9. Kreneš u teretanu i redovno vježbaš, dok ne izguraš nekih 90-95kg mišića. Tu se zaustavi, ali nastavi da ždereš istim tempom.
10. Kupiš auto i sve razdaljine duže od 14m prelaziš isključivo sjedeći...

McKracken 15. 12. 2006. 00:29

Snickers. Probao. Deluje ;)

90 dana = 27kg : )

ivanhoe 15. 12. 2006. 01:28

blah, od kako sam krenuo da radim popeo sam se sa 76-78kg na nekih 110-112kg, za otprilike godinu dana... malo sam se vratio u formu u prvih par meseci vojske, ali slaba vajda, vratilo se to sve jako brzo...

a pre svega je kriv ritam zivota... radim nocu, uz koka-kolu od 2l i grickalice, preskacem normalne obroke, desi se da ne izadjem iz kuce po 2-3 dana kad je ruzno vreme (jer ne moram), i sl...a uz sve to se "poraslo", svi drugari zaposleni sa klasicnim radnim vremenom, pa jos i deca krenula da stizu... kad ja mogu da idem napolje, oni ne mogu i obrnuto...ranije smo leti svaki dan bili na adi, ili na basketu ovde u kraju, a zimi se islo u teretanu i na bazen, a sad ako odem jednom u mesec dana to je uspeh... :/

nista moracu i ja kao jasmanac, da nabavim traku za trcanje... samo me plasi da cu zavrsiti kao u onoj reklami za viza kartice, koristeci je da ne moram da setam psa :)

Petar Marić 15. 12. 2006. 01:30

^ Slika u avataru je pre ili posle snickersa? :D

kodi 15. 12. 2006. 01:42

Citat:

Originalno napisao ivanhoe
nista moracu i ja kao jasmanac, da nabavim traku za trcanje... samo me plasi da cu zavrsiti kao u onoj reklami za viza kartice, koristeci je da ne moram da setam psa :)

mislim da je bolji onaj bajs, mozes da montiras tastaturu napred... em radis, em sedis, em gubis kilograme :) :D

bluesman 15. 12. 2006. 02:09

Pa ja hteo da uzmem taj bajs od sestre, međutim kaže da je predviđen za maksimalne težine do 90kg :) Mislim, šta će to nekome ko ima 90kg, šta sa nam trocifrenima ? :)

Ma sve je ok dok težina ne dostigne visinu :)

Eniac 15. 12. 2006. 02:14

haha... ma da... ali koja je poenta raditi za biciklom? onda imate i one glupe proizvode iz teleshope guzoshejper i ostalo :lol:

bojan_bozovic 15. 12. 2006. 02:21

Jedite dok vise niste gladni, a ne dok ne napunite sva creva, OK?

;-)

Nikad nisam imao problema sa linijom upravo zato. Umereno, aman!

;-)

ppavlovic 15. 12. 2006. 02:25

Super Size Me
http://www.demonoid.com/files/details/67929/14953698/

Subtitle
http://subtitles.images.o2.cz/18809/Super+Size+Me.html

Evo teksta vezanog za Koka kolu i dejstvo na organizam:
http://www.glambits.com/2006/12/11/w...oke-right-now/


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:37.

Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.

Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.