Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2007.   #129
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Cela ova priča me pomalo smara... Lažem. Mnogo me smara!

1. Reč startup počinje da smara kao što je web 2.0 smorio. Prepričavanje iskustava kolega sa zapada i lovačkih priča iz "Doline" (jer čak i moja baba Milka zna šta je "Dolina") baš i nema mnogo smisla u zemlji kao što je Srbija. Spustimo se malo na zemlju...
2. Traženje investitora u Srbiji u mojoj glavi uvek pali crvenu lampicu. Mentalitet, nestabilnost i česta nezrelost kako osnivača tako i investitra često može da donese više problema nego koristi.
3. Internet zajednica je puna ljudi koji pričaju, ali nije istina da cela zajednica samo priča i ništa ne radi.
4. Ne žele svi da krenu sa svojim poslom. Imam prijatelja koji samo hoće da bude programer, ništa više kao i prijatelja koji želi malo da spusti loptu kako bi se odmorio i posvetio stvarima koje smatra bitnijim od posla. Izuzetno cenim obojicu i kao ljude i kao developere.

Dakle, iskreno mislim da su očekivanja bila prevelika i da od muve pravite slona (iako možda to i nije loše jer će mnoge navesti na razmišljanje i celu priču proširiti dalje). Constraints:

1. Projektaši treba da imaju ideju u poodmaklom stadijumu razoja sa prototipom
2. Projektaši misle da je investitorski kapital nešto što im treba i da prezentovanjem svoje ideje mogu da ga dobiju
3. Organizatori SS misle da je projekat vredan pažnje

Prilično žestok filter u ovoj maloj sredini ako mene pitate.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 09. 01. 2007. u 11:29.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat