Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2007.   #137
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Moja namera nije bilo eto cisto da kritikujem te nase domace investitore vec samo da kazem da je potrebna obostrana realnost. Ako se nasi investitori ponasaju po svetskim normama pa onda cu ja pre da idem do tih svetskih VC jer osim para oni ce mnogo, mnogo vise da pomognu da se kroz njihove bolje veze sto lakse uklopim u svetsko trziste.
I bice ti teze, nego da kredit uzmes ovde, pogotovu ako se radi o poslu koji le lokalnog karaktera, zacudilo bi me da te uopste uzmu u obzir onda! A na domacem je trzistu lakse probiti se, jer konkurencija nece biti strahovita, bar u prvo vreme. A kada vec imas novac, mozes uloziti u drugo, mlekara ili proboj na svetsko trziste, nije bitno, sve dok nije po receptu Next sokova.

Citat:
Sto se startupa tice a narocito bilo sta u vezi softvera, jos nisam igde cito da je banka ikome ista financirala.
Nije lako monetizovati sajt ovde, prodavati online, nemamo mogucnost kartice da primamo. Ili ide preko papira (uplatnica), ili preko SMS u kom slucaju veci deo ode na payment providera i operatera mobilne telefonije, dalje, i to je samo za sitne pare.

Citat:
Ako mislis da kreditiram svoju kucu ili stan pa to onda ja financiram a ne banka.
Bez obzira da li je kredit hipotekarni ili nije, prema banci, ili investitoru pojedincu imas slicne obaveze, regulisane ugovorom. Ako se pare ne vrate, sledi tuzba, a nakon toga plenidba imovine.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat