Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2007.   #18
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Cirkovic Pogledajte poruku
Nisam siguran da ostali servisi imaju automatsko apliciranje (servis aplicira umesto vas za vreme Vašeg odmora), generisanje PDF fajla CV-a i slanje istog, wap apliciranje i naprednu pretragu kandidata.
Ne vidim svrhu toga. samim tim sto je neko stavio svoej podatke na sajt on je "aplicirao" jer je normalno da ce poslodavac da pretrazi sajt i sam izvuce zanimljive kandidate.

Oni poslodavcni koji objavljuju konkurs, a ne traze na sajtu i ne ocekuju da im se autoamtski prijavljuju kandidati, jer to i nije nista drugo do da na konkurs sutomatski dobiju sve koje bi i nace nasli pretragom na sajtu. Sama ta automatika obesmisljava servis jer ce se sve zavrsiti na tome da ce ukljucivati sertvis da se ne bakcu sami, i da ce autoamtski biti prijavljivani na konkurece bez da ih i procitaju. To samo po sebi maltene garantuje neozbiljnost tog kandidata. Ja bih, kao poslodavac, recimo, trazio da imam filter na te sto se automatski prijavljuju, da ih ne vidim.

Rezultati pretrage se prikazuju na neocekivan i nestandardannacin. Umesto da rezultat budeprikazan kao informacija u "glavnom polju", prikazan je kao posredna informacija i to nize na strani a u glavnom polju je prikazan tekst, verovatno prve ponude... REzultat pretrage treba dabude u glavnom prozoru, a konpletan tekst ponude treba da se vidi klinkom na stavku u spisku i tek tada pregled "slicnih ponuda" moze biti prikazan kao sporedni podatak. Tako ocekuje svako ko je dosao na sajt.

Poslednja izmena od Pedja : 18. 06. 2007. u 09:29.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat