Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2007.   #5
pkrstic
profesionalac
Qualified
 
Avatar pkrstic
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 109
Hvala: 21
11 "Hvala" u 11 poruka
pkrstic is on a distinguished road
Default

Slazem se da je fizikalisanje lose (u svakom pogledu), bez obzira na kolicnu novca koji donosi, je rto donosi i stres.

Iz Zrenjanina sam i ovde je napravljen IT inkubator, koji blago receno zvrji prazan... A sto se tice onih koji rade u njemu... Znam za 3 firme.
Jedna se bavi velikim mrezama i na dobrom je putu da uspe, druga je maska jednog lika koji vec ima par svojih firmi i posluje po principu "kad je dzabe i sirce je slatko".

Treci su web-developeri. Video sam sajtove koje je su radili i tesko mogu reci da su kvalitetni i da ce uspeti... Njihov posao se ne razlikuje od mog fizikalisanja, sem sto ja nemam firmu... Ono sto su oni uspeli je da dobiju poslove od strane grada i gradskih institucija, koji su obecali da ce im pomoci... Ali sta ce oni da rade kad se "izlegu" i ispadnu iz inkubatora... A njihova prednost je sto su sami u inkubatoru, a sta ce sve te firme i Indjiji ko ce njima da gura poslove u ruke... Indjija nema toliku potrebu za IT firmama, bez obzira koliko je napredna, a stav drzave oko IT je poznat. U podrsku IT-u, ne racunam to sto zidaju, vise vidim to kao politicki marketing.
pkrstic je offline   Odgovorite uz citat