Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2008.   #22
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
srecom po nas, to tako uopste ne funkcionise

kada bih birao izmedju fantastichnog copy-a koji je radio neko ko uopste nema pojma sta je seo i dobrog copy-a koji je eto i "SEO friendly"
ja bih uvek izabrao onaj prvi.
Nisam siguran da sam razumeo ovo "srecom po nas, to tako uopste ne funkcionise" ?

Što se tiče tvog komentara - pitanje je šta je efektnije, prosečan copy koji je 100% SEO optimizovan ili ultra zanimljiv i dobro napisan tekst koji nije SEO optimizovan.

Ovaj prvi će definitivno dovesti više posetilaca koji traže određene ključne reči, bar u početku, i jako će se dobro kotirati na Googlu za kratko vreme. Međutim, većina posetilaca će, kad počnu da ga čitaju, shvatiti da je to beskoristan tekst i neće ga uzeti za ozbiljno. Sa druge strane zanimljiv tekst koji je pisao neko ko nema pojma šta je SEO ima šansu da se viralno proširi u smislu da će ono malo ljudi koji nalete na njega da ga citiraju na svojim blogovima, i njegov PR će polako ali digurno da raste. To se meni desilo npr kada sam na svom blogu napisao zanimljiv tekst o podmuklom viralnom spamovanju koje radi Tagged.com . Taj tekst je mesecima bio drugi hit na Google-u kad neko kuca tagged.com . Ja tad nisam imao pojma šta je SEO ali eto, prosto tekst je bio zanimljv i skočio je jer su me citirali na XXX drugih blogova.

U svakom slučaju, ubedljivo najjača je kombinacija - zanimljiv tekst koji je dobro SEO optimizovan. To je ubica.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat