Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 01. 2008.   #29
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Nisam siguran da sam razumeo ovo "srecom po nas, to tako uopste ne funkcionise" ?
Mislio sam na ovo
Citat:
vako može da nauči SEO tehnike i da prožima svoj tekst visoko rankiranim frazama, ali dobar, smisleni copy, za to treba ipak talenat.
potrebno je mnogo vise truda nego prozeti tekst visoko rankiranim frazama. Google postaje sve pametniji, srecom po nas.

Citat:
Originalno napisao istok Pogledajte poruku
Što se tiče tvog komentara - pitanje je šta je efektnije, prosečan copy koji je 100% SEO optimizovan ili ultra zanimljiv i dobro napisan tekst koji nije SEO optimizovan.

Ovaj prvi će definitivno dovesti više posetilaca koji traže određene ključne reči, bar u početku, i jako će se dobro kotirati na Googlu za kratko vreme. Međutim, većina posetilaca će, kad počnu da ga čitaju, shvatiti da je to beskoristan tekst i neće ga uzeti za ozbiljno. Sa druge strane zanimljiv tekst koji je pisao neko ko nema pojma šta je SEO ima šansu da se viralno proširi u smislu da će ono malo ljudi koji nalete na njega da ga citiraju na svojim blogovima, i njegov PR će polako ali digurno da raste. To se meni desilo npr kada sam na svom blogu napisao zanimljiv tekst o podmuklom viralnom spamovanju koje radi Tagged.com . Taj tekst je mesecima bio drugi hit na Google-u kad neko kuca tagged.com . Ja tad nisam imao pojma šta je SEO ali eto, prosto tekst je bio zanimljv i skočio je jer su me citirali na XXX drugih blogova.

U svakom slučaju, ubedljivo najjača je kombinacija - zanimljiv tekst koji je dobro SEO optimizovan. To je ubica.

Eto bas o tome ti pricam, ako previse obratis paznje na keyworde to ces uraditi na ustrb kreativnosti.
Slazem se da je killer onaj ko zna da najde pravu ravnotezu ta dva, ali IMHO vecu tezinu ima sitnica tipa, da sajt prolazi na validatoru i bude semanticki ispravan nego to napucavanje copy-a.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat