Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 01. 2009.   #75
Vladimir Rodic
Webeloper
Professional
 
Avatar Vladimir Rodic
 
Datum učlanjenja: 19.10.2006
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 348
Hvala: 136
33 "Hvala" u 24 poruka
Vladimir Rodic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Rodic
Default

Citat:
Originalno napisao belarion Pogledajte poruku
Kao prvo hvala na odgovorima!

Nešto sam se raspitivao o fakultetima i zaključio sam da su e-learning studije FIT-u pogodne za zaposlene, a i fakultet nije loš. Moraću da vidim šta priznaju od ispita, pa ako razlika bude ok onda ću se verovatno upisati ove godine.
Nego čuo sam da se uvodi neki zakon da zbog bolonje neće više biti prebacivanja sa više na fakultet! Da li neko zna nešto više o ovome?
treba od svog fakulteta da trazis da ti daju diplomu sa ECTS bodovima. Ako si studirao 3 godine onda bi trebalo da imas neophodnih 180 ECTS bodova sto je ekvivalent bachelor studijama i onda sto kaze Eniac bi trebao da mozes bilo koji master da upises, s tim sto ti za neki mogu traziti da polozis koji neophodan ispit (nesto kao razliku, ali bude reda 3-4 ispita).

Ako si studirao 2 godine vise, onda ce to biti samo 120 bodovai onda stvarno ne znam sta da ti kazem. eventualno da vidis kad bi odradio specijalisticke studije iz E poslovanja kod Varagica na primer i dobio jos 90 bodova, dal bi tada sa 120 + 90 bodova mogao da upises neki master za koji je neophodno samo 180...................... da ne duzim, pitaj na 3-4 fakulteta gde ima master koji zelis konkretno stanje da ne filozofiramo mi ovde, jer je tvoje pitanje novina za sve ovde i niko ti nece reci nesto "iz iskustva"
__________________
Before you criticize someone, walk a mile in their shoes.
By the time they get angry you're a mile away and you've got their shoes!
Vladimir Rodic je offline   Odgovorite uz citat