Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 03. 2006.   #30
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default za

Off Topic: mislim da je jedan od najvecih problema naseg mentaliteta sto smo spremni pricati, raspravljati(svadjati) se o stvarima o kojima znamo veoma malo, i to najcesce od onoga sto smo culi od drugih..


Sto se vase rasprave tice, mislim da ste nepotrebno se raspravljali jer realno
ne vjerujem da je i jedan od vas dvojice imao priliku da radi pravi biznis plan i da doceka njegov uspjeh/propast...ako grijesim izvinjavam se..

U principu mungos prica o projektima koji su krenuli od ideje, uspjeli i njihovi kreatori su ostvarili odredjeni prihod (ovo je najcesca varijanta u slucajevima poslovanja preko interneta, gdje su troskovi daleko manji nego u nekim drugim granama.. tako da bi se slozio sa mungos-om u slucaju ovakvih projekata...)

Medjutim, isto tako STELLANOVA je u pravu da je biznis plan neophodan i to pogotovo kada se radi o proizvodu koji zahtijeva dosta pripreme, velika ulaganja itd.. (konkretno znam covjeka koji je napravio posao - citaj zaradio velike pare, tako sto je skontao da ne postoji proizvodnja PVC kesa u njegovom mjestu.. napravio je biznis plan: troskovi osnivanja, potrebne masine, proces rada itd.. napravio ispitivanje trzista i distribuciju proizvoda...)
Realno njegov projekat bi tesko uspio bez biznis plan-a. Ovako je on nakon prve proizvedene ture vec imao trziste jer je radio proizvod za unapred pripremljeno trziste...

Na sve ovo sto sam naveo se jos treba dodati nase veoma komplikovano trziste, o kojem sam vec pisao..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat