Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 06. 2010.   #41
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Dakle kao sto sam danas rekao danas sam bio kod poreske inspektorke u jednoj od beogradskih opstina. Za razliku od moje opstine veoma ljubazna i kooperativna.
Naravno odgovori su manje vise u dlaku isti ali samo sam zeleo zvanicnu potvrdu.

Odgovore koje sam dobio su:

1) Da mogu da poslujem sa inostranstvom - samo najverovatnije treba da napravim nesto kao fakturu zato sto taj nacin poslovanja kod nas nije definisan.

2) Takodje da visina prihoda ima minimalan uticak - iz prostog razloga sto kada je firma pausalna - tako da se ne vodi evinencija troskova - iz cega sledi da posto se ovde uobicajena definicija dobitka koja se definise kao (prihodi - rashodi) ovde nema smisla jer su rashodi nepoznati.

3) Iz tog razloga se ne placa porez na dohodak gradjana - znaci zato sto se dobitak ne racuna kao prohod - porez nego se racuna kao osnovica*12 - tj osnovica se prakticno racuna kao plata. A osnovica*12 je uvek manja od 1 500 000.

4) Mogu da otvoris firmu bez menjanja boravista u drugoj opstini, bitno je da imas neku adresu + bitno je da imas neki ugovor o zakupu poslovnog prostora - pretpostavljam osim ako su neki rodjaci u pitanju.
buksula je offline   Odgovorite uz citat