Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 11. 2006.   #33
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan
Trebao bi lestvicu na startup show postaviti na visi nivo, kako bi se videlo da je u buduci proizvod koji se prezentuje ulozeno dosta truda i vremena. Onda se nece ni postavljati ovo pitanje, a i potencijalnim investitorima ce posao biti laksi (mislim, lakse oko srca i novcanika)
Ljestvica je postavljena ovim redom:
1. Proizvod: link ka sajtu gdje se može pogledati demo proizvoda, sa user/pass
2. Poluproizvod: screenshotovi sa opisom proizvoda ili radni demo ukoliko je dostupan
3. Prototip: screenshot ili link na demo sa opisom prototipa
4. Biznis plan: šaljete već pripremljeni biznis plan, možete i napisati namjenski biznis plan za ovaj događaj, mada mislim da je to loša solucija.

Samim tim forsiracemo ovaj redosled, naravno sto ne iskljucuje da se neko sa fenomenalnim biznis planom ne nadje na Showu, ali su sanse mnogo vise na strani onih koji imaju nesto opipljivije.

Imali smo jednu prijavu gdje je lik ladno poslao mail, u kome se sem naslova u subjectu, u tijelu poruke nalezi samo link i user/pass ka zatvorenom demu. Nista vise. Ali u demo je covjek jednostavno objasnio citavu pricu. To je primjer recimo jedne dobre prijave.

Citat:
Poenta je da su oni to napravili, poceli, zavrsili i sad krecu u narednu fazu. To je neuporedivo vrednije od same ideje.
Upravo to. Što se tiče donesi.com, npr. ja sam tamo 2000. ili 2001. u nekom tekstu zaostalom iz doba dot-coma čitao kako je neka firma krenula da pravi PC mašinu isključivo za surfovanjem mrežom, nešto kao WebTV. Bila je ono u fazonu kao strašno jeftina, a dobijao se LCD monitor koji je ono u to vrijeme bio dosta skup, čini mi se da je BeOS bio primarni OS, uglavnom da ne dužim poseban kuriozitet u tekstu i PR patka je bila da će tastatura tog kućnog uređaja imati jedan novi specijalni taster "Pizza". Klikom na njega automatski odete na sajt gdje možete naručiti pizzu

Sad recimo da je taj tekst izašao u SK ili Mikru (a čini mi se da sam baš tu čitao) i sad zamislite koliko je njihovih čitalaca potencijalno moglo biti inspirisano tim tasterom "pizza" da počne da pravi nešto u sličnom fazonu i jednog dana dođe do "donesi.com" A koliko je realizovalo taj projekat, znate sami.

Poslednja izmena od mungos : 18. 11. 2006. u 12:33.
mungos je offline   Odgovorite uz citat