Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 11. 2005.   #25
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Javni podaci su da je Vibilia.co.yu imala 2003. promet od 850.000 EUR. Prošle godine Pakom je imao 40 mil EUR prometa preko njegovog sajta...
Kao sto je Bluesman napisao to se ne moze uzeti kao neki pokazatelj trendova. O Pakomu je bilo dosta reci na raznim mestima a za Vibiliu sam cuo tu informaciju. Ipak, sve su to B2B portali na koje "prosecan" korisnik Interneta nema pristupa.

Tu bi bilo zanimljivo napisati koliko su drugi komercijalni portali izuzimajuci B92 i Krstaricu imali prihoda od Interneta. Naravno, ne racunajuci ako imaju dobra "ledja" pa nalaze sponzore lako.

Ne sumnjam da si u pravu u ono sto pricas da ce se uskoro situacija promeniti na polju portala kod nas, ali trebalo je to mnogo pre a i ovako sto ce biti i sto se planira su cesto neke mutne radnje (da sad ne objasnjavam). Nece biti problem nekim velikim kompanijama da naprave neki portal i imaju dobre sponzore jer imaju jako dobru saradnju sa raznim vendorima i cesto koriste njihov budzet za marketing. Bice lepo videti situaciju da i neki, figurativno "klinci iz garaze" sa dobrim znanjem, bez jakih "ledja" sednu, naprave portal i vrednim radom stignu do zeljenog cilja.

A to da su neki kod nas spremni da uloze milionske jedinice koje nisu dinari u izgradnju portalu - tu se bas ne bih slozio da je stvarno takva situacija u Srbiji. U Srbiji gde se dosta radi po principu "kompenzacija", "ja tebi-ti meni" i "burazerskih kombinacija", gde "velike" firme ne placaju oglase prilicno dugo, tesko je verovati da neko ulozi milione u portal. Iako me ne bi cudilo da procitam neke bombasticne izjave na tu temu u medijima ciljanim pre svega na korisnike koje ni ne koriste Internet a da je stvarna cena koja se ulaze u portal (ili u kupovinu istog) mnogo manja.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 22. 11. 2005. u 17:34.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat