Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 04. 2006.   #3
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Meni je palo na pamet nekoliko stvari koje cini mi se nisi uzeo u obzir i za koje mislim da ne treba zanemariti.

Najbitnija stavka, cini mi se, je sigurnost koju dobijas zaposlenjem u firmi. Ovo kazem na osnovu iskustva, uglavnom u Britaniji, sto naravno ne mora da bude tacno i za nase uslove... sta vise, mozda je apsolutno ne primenjljivo
Kao freelancer, predpostavljam da znas sta ces raditi mesec, dva, tri, ili ponekad i vise, if you're lucky, unapred, ali to ne moze da se poredi sa cinjenicom da ako radis u dobrom preduzecu, o tome ne moras ni da razmisljas. Neki jednostavno nisu skrojeni za samostalan rad i mnogo im je lepse i lakse da postoji neko ko ce da brine o svemu ostalom dok on u svoje slobodno vreme moze da se posveti porodici . Ako je firma tvoja i ti brines o vecini stvari, slobodnog vremena, ako ga i ima, ima jako malo.

Da li uplacujes socijalno, penziono i sve ostalo redovno ili uopste? To *uvek* imas prilikom dobijanja stalnog zaposlenja. Da li imas placen odmor, ili za to vreme nemas nikakav prihod? itd...

Sve ove stvari gore imaju svoju cenu, pa mozda 1000€ za nase uslove i nije tako lose? ...ili, kolika bi trebalo da bude realna plata developera zaposlenog u preduzecu?

Sracunaj koliko si zaradio u toku jednog meseca pa to podeli sa brojem sati koje si proveo radeci i vidi koliko si meseci ustvari odradio za mesec dana - i hope this makes sense Mozda gresim, ali ne verujem da je nesto derasticno vise od €1000 mesecno pa od toga oduzmi stres, zajebavanje sa klijentima, promenu hard diska, coolera itd ... dunno
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat