Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 04. 2006.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Sličan posao si imao ranije ako se ne varam? Nisi imao strogo definisano radno vreme, bilo je bitno da posao bude urađen kvalitetno i na vreme, a da li ćeš ga raditi kod kuće ili na poslu nije bilo bitno. Doduše, ne znam da li je bilo 1000e plata u pitanju.

Ili sam ja nešto pobrkao?
Nešto si pobrkao

Prvo, ako ću ja nekom da plaćam socijalno, poreze i ostale dažbine, onda je red da dođe i sedi u firmi. Druga stvar, nije isto ako radimo na istom projektu u istoj kancelariji ili svako kod svoje kuće. Mnogo je efikasnije kada smo zajedno, naročito zato što mogu da kontrolišem sam tok rada (ne mislim na to da li radiš ili telefoniraš, to me ne interesuje osim ako ne provodiš 4 sata dnevno na telefonu). Ako praviš nešto, mnogo je efikasnije u početku da ti ukažem na greške ili pogrešne interpretacije nego da napraviš pa mi pokazuješ gotovo posle čega moram, u slučaju greške, da ti kažem "hajde ponovo".

Tačno je da nisam imao STROGO definisano radno vreme, ali sam ipak imao neki okvir od 10 do 18h. Ako i dođem kasnije, ili ostanem dok ne završim ili odnesem kući (POSLE RADNOG VREMENA a ne U RADNO VREME) i donesem sutra gotovo. Nikada nisam "fakultativno" dolazio na posao - kad god mi se "ćefne" već dođem i radim svoje radno vreme.

Opet, ti zaboravljaš jednu činjenicu: to se sve dešava od 2002-2005, znači ja u tom trenutku imam već preko 10 godina (AGENCIJSKOG) iskustva (i to u nekoliko zemalja sveta) i nije potrebno da neko sedi pored mene i kontroliše moj rad. Šta hoću da kažem? Kada sam počinjao, tamo negde 1991-92, ne samo da sam radio puno radno vreme i to od XX do YY već se dešavalo da provedem u kancelariji 3 dana i 2 noći, sa pauzama za burek ili goveđi sendvič, sa po par sati sna na stolu. Pokaži mi danas jednog "rookie" koji bi to uradio, pa čak i po cenu velikog bonusa.

Ja dam čoveku 200 eur nedeljno + 200 eur bonus ako odradi sve kako treba (znači 1000 eur mesečno), dam mu projekat, on kao radi kod kuće... i posle 3 nedelje donese nešto što ne samo da 3/4 nisu gotove nego i ono što je "završio" ne radi kako treba. Naravno, ne samo da je tražio tih 800 eur nego je zahtevao i bonus.

O tome ja pričam, totalno nekorektno ponašanje.

p.s. Bila je veća plata.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat