Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 04. 2006.   #96
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Dragan Varagic:
Dovoljno je da vam prikažem jedan case sa pomenutog skupa: Jedna studentkinja koja je za vreme svečane večere bila u društvu nekoliko vlasnika firmi (nije bila jedina ), posle Simpozijuma je dobila tri ponude za posao. Veoma se brzo moglo videti da se radi o osobi koja je spremna da radi, da je sposobna i da ima dovoljno znanja za određene vrste poslova (marketing, management, sales).
Mislim da znam o kome se radi

Ta djevojka ima uređeni šarm kojim zrači na okolinu i višestruko je telentovana u komunikaciji, zna da kaže prave riječi u pravo vrijeme. Opet, to je prirodni dar za snalažljivost da iskoristiš dobru priliku za lični PR.

Opet ako je na toj večeri bilo 20-tak studenata, a ona jedini dobila ponude za posao, to je jeli 5% uspješnosti. Ako tek ako je uključujući treći dan na Simpozijumu učestvovalo 100 ljudi, a ona jedina pogodila bingo, to je ta realna cifra, 1-2% ljudi zna dobro da iskoristi šansu. Ostalih dvadeset studenata je na večeri presjedilo za studentskim stolom, sa likovima sa kojim su svaki dan na faxu, znači nisu se dovoljno angažovali.

Citat:
Sve je veći broj "klinaca" koji kreću sa svojim firmama u 18-21 godini, imaju odmah dobre rezultate poslovanja, kreću sa zapošljavanjem, itd.
Nije nikakav problem krenuti sa 18 godina, ali sa tatinim parama. U tome je ta razlika, uz solidnu garderobu i popratnu priču, te početni kapital koji je tata obezbjedio, nije nikakav problem otvoriti (IT) firmu i zaposliti nekog i eto imaš svoju firmu. U iste te krugove sa referetnim klijentima će isto tata da te ubaci. Sada to je jedan jako malo procenat ljudi koji ima mogućnost da starta tako, većina nas ostalih je u from scratch fazonu. Pa neko krene u 25, nekoj u 35, neko nikad. Imao sam ja wannabe-firmu još u 15-toj godini, ali to nije sucess story

Orlić je pak dečko fenomen.

Citat:
bluesman:
Znači, bez ikakve želje da se žalim i kukam jer i to što smo prošli je veliko i neprocenjivo iskustvo, hoću da ti kažem da ne čekaš 15 godina ako već planiraš nešto tako, već da kreneš odmah jer već imaš više nego dobar kick-off, mnogo bolji nego što smo mi "čekači" imali.
Right here, right now. Ja još uvijek nisam siguran koliko je ovo tržište, tj. da prebacimo stvari na regionalni teren, regionalno tržište razvijeno. Trenutno pripremam jedan start-up za regionalno tržište, nadam se da će prvi rezultati biti opipljivi negdje tamo sredinom ljeta, možda i ranije. Postoje dobre šanse da u međuvremenu otvorim i vlastitu consulting agenciju, sa specifičnim portfolijom mojih usluga, pa ćemo da vidimo kuda stvari idu.
mungos je offline   Odgovorite uz citat