Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 01. 2007.   #102
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

HUH

da se i ja ukljucim...
prvo, jasne su insinuacije da investitora u stvari nema, sa cim se upste ne slazem. I bez ovog skupa, znam ljude koji su spremni da uloze pare ali ODMAH, naravno u nesto sto ima potencijala.
e sad, malo konkretnije

da li su se developeri "usrali u gace"..verovatno neki jesu.. I TREBA...zasto?

Pre nekoliko godina bila sam "suvlasnik" jednog projekta koji je ZAISTA mogao da bude jako profitabilan (mungos ga je nedavno spominjao i linkovao na svom blogu). Ulozeno je jako puno napora, vremena i investitorovih para. Na zalost, stvar je propala, i ako je bila izvedena do kraja, zbog razlicitih varijabli, a mi koji smo radili na njemu ostali smo sa gorkim ukusom u ustima i osecajem odgovornosti ( i ako odgovornost nije bila kompletno nasa) zbog ulozenih i izgubljenih nekoliko desetina hiljada maraka. Ja licno NE DOZVOLJAVAM da mi se to ponovi i da se opet osetim tako (citaj...ne zelim vise ni jednog advokata da upoznam).
E sad, to ne znaci da sam postala domacica ili da sam presla da se bavim hortikulturom, ali znaci da ovaj projekat koji radim, radim sa iskustvom koje sam stekla.
Da se vratim na podvucenu recenicu...ako se neko prijavi i dobije investicije, bolje bi mu bilo da je ozbiljan u celoj prici i da ima nesto vise od entuzijazma i visokog misljenja o sebi, i treba da bude spreman na zesce iscrpan rad. Pa opet, ni to ne garantuje uspeh.

Takodje je neko spominjao da se investitor trazi onda kada je potreban, i sa tim se slazem.

Ja sam konacno prestala da samo pricam ( posto dok sam pricala, nista nisam uradila) i pocela da realizujem moju pricu. Ponude za dalje razgovore od potencijalnih investitora sam vec imala i to kroz slucajne susrete i neobavezne razgovore, ali smatram da mi jos uvek ne trebaju. Za sada ulazem svoj rad, znanje i vreme. Finansijska ulaganja za sada nemam (ako izuzmemo da je vreme u stvari novac ) i gledam da do pojave u javnosti tako i ostane.
Kada "prica" bude konkretizovana (kada se bude postavila online) i kada budem imala neke konkretnije podatke o isplativosti iste, zasigurno cu traziti investitora, i prijavicu se i na konkurs kakav je bio organizovan.

Sto se tice samo 2 kvalitetne ideje, apsolutno verujem da ih nije bilo vise

Oni koji me poznaju znaju da sam mozda previse kriticna i rigorozna u kriterijumima i ocenjivanju, i licno smatram da je mozda malo veci broj zaista kvalitetnih projekata za sada na nasem prostoru. Ne znam koliko je bilo ukupno prijavljenih, ali smatram da je i dalje mali broj onih koji su stvarno spremni da uloze sebe u svoju ideju. Kako blues voli da kaze (izvini Blues ali nekako ti to najcesce citiras ) "Kako cemo, lako cemo" je suvise inkorporirano u mozgove ljudi. Nije dovoljno videti nesto online, malo izmeniti ideju, baciti na papir i prijaviti se na ovakav konkurs, a onda kada se kaze da su samo dve ideje kvalitetne dici buku kako to nije istina.

U stvari nisu pronadjeni investitori - eeeek FALSE!!!!

Bez obzira koliko ih je mungos "sakupio", garantujem da ih ima i do njih nije ni toliko nemoguce doci, ali ljudi traze pravu vrednost za svoje pare.

eto tolicno
cheers
Cony
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 05. 01. 2007. u 12:52.
conica je offline   Odgovorite uz citat