Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 01. 2007.   #105
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Hehehehehe... Ovo je razlog zasto developeri NE treba da rade sa investitorima.

Da budem malo banalan, kada je Linus Torvalds stvarao Svet, imao je dobar razlog zasto da izmedju developera i investitora postavio stvari kao sto su CFO ili CEO. Potreban je odredjeni skillset da bi radilo sa investitorima koji VRLO cesto nedostaje developerima (ili techies) U igri je previse faktora i sistem je previse dinamican da bi se BILO koja odluka ili pristup mogao oceniti kao uspesan ili neuspesan.


Citat:
Oni koji me poznaju znaju da sam mozda previse kriticna i rigorozna u kriterijumima i ocenjivanju
Naravno, zato sto ocenjujes stvari iz ugla developera. The Big Picture moze biti potpuno drugaciji. Seti se samo BetaMAX vs VHS. (i ne, ne kritikujem te
Dovoljno je da je tajming los i da najbolji proizvod poklekne od inferiornog proizvoda.

@Dzordz:
Citat:
Pre bih da neki izvrne moju ideju inside-out pa da ulozi u nju nego da odusevljeno posle 5 minuta kaze "Prodato!" pa posle da bude "Gde su moji milioni?!".
Mozda ce nakon detaljnog pretresa ideje i vise meseci odlucivanja biti kasno za projekat? IT je posebno osetljiv na brzinu odziva investitora. Pogledaj sajt Sekvoja kapitala i vidi koji im je timeframe za odlucivanje i sta ocekuju od potencijalnog startupa koji bi finansirali.

I jos jedna stvar, nekoliko puta sam procitao da ako se iznese biznis plan da je time otkriveno sve i da svako moze da ga iskopira. E pa to nije tacno Za one koji ne znaju jedna od kljucnih stvari pri dobijanju investicije je osim sarenih grafikona cash-flow, breakeven analize, SWOT i ostalih krupnih reci, objasnjenje zasto bas autor biznis plana (i NJEGOV) tim treba da budu "fundirani".

Elem, druga tuzna cinjenica jeda su nasi "timovi" obicno u pogresnom redu velicina kada su finansije u pitanju i misle da mogu da urade neki projekat sa jedan ili dva reda velicine manje od realnog. Naravno, vrlo brzo prsnu.

Poslednja izmena od McKracken : 06. 01. 2007. u 00:48.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat