Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 04. 2006.   #50
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Volio bih da čujem tvoje razmišljanje o tome kako nisi još uspio da proširiš firmu, to jeste da recimo zaposliš lupam pet ljudi (npr. dva interfejs dizajnera + tri back-end developera), a ti da se posvetiš iskjučivo menadžerisanju, tj. vođenju projekata? Da li je tu glavni problem obim poslova, nedostatak novca za širenje (kada se podvuče mjesečna crta, ne postoji novac da se šteka za rezerve i investiranje u ljude) ili upravo ovaj problem o kome pričamo, nedostatak kadra?
Iskreno, odmah bih napravio firmu kada bih bio u inostranstvu, ali kao druga ruka sa obavezom prema trecoj ruci, to je ok sa naftom i cigaretama ali ne bas sa sajtovima. S druge strane, ja imam i drugih obaveza, skolovanje, naucni radovi. Sta mislis koliko vremena treba da se napise jedan rad koji dobije takve ocene da bude prvi u programu jedne od najjacih konferencija na svetu - http://www.echallenges.org/e2006/def...e.expanded=yes

Od par klijenata trpim stvarno veliki pritisak za prosirenje mog tima, i to se delom ogleda u obimu posla a delom u cinjenici da ja nemam pojma PHP a da njima, recimo, ABAP nista ne znaci. I sad ti objasni nekom napolju, koji od rodjenja zivi i dise kapitalizam, da ja nemam ama gram zelje da povecam obim "prodaje" angazovanjem vise ljudi.
oksite je offline   Odgovorite uz citat