Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 04. 2006.   #63
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Koliko vidim iz navedenih postova jedino Dinketu trebaju iskusani i formirani developeri od kojih će se posle početnog prilagođavanja očekivati maksimum. Bluesmanu treba neko ko tek počinje, ali je vredan i spreman da se prilagođava. Bocciu bi trebao neko iz srednje lige, ali da mu ne traži 2000e platu
Ok, ajde da predpostavimo da je tako... ugrubo receno, jer ni ja se necu buniti za ultra-iskusnog (ako se kapiramo u timu) niti za pocetnika koji je spreman da nauci i izgori...
Dakle, ako nas trojca trazimo tri razlicita profila (pocetnik, osrednji/iskusan, vrhunski) i NIKO od nas ne moze da kaze da je zadovoljan izborom, sta ti to onda govori? Pritom, niko se ne zali specijalno na to da ti programeri ne znaju da programiraju (ok Dinke zaiste ne moze da nadje ljude), vec po pravilu na nedostatak zelje da se nauci (u slucaju pocetnika), neprofesionalnost i bezobrazluk - kako drugacije da definises kad neko trazi 800 evra startnu platu, a nema ni jednu jedinu Live referencu u portfoliju?

Ne uzimaj sebe za primer, tvoja zarada i reputacija govore dovoljno o profesionalnosti, pricamo generalno o programerima sa ovog podneblja...

Citat:
S druge strane ako će mi biti ponuđeni zanimljivi projekti koji podrazumevaju korišćenje zanimljivih tehnologija za platu s kojom se može normalno živeti (ne treba da bude ništa ekstra) onda nema nikakvih problema.
OK, pazi sta ja kazem malo iznad:
Citat:
Ja vec odavno u glavi imam odvojen deo profit share-a i udela u firmi za nekog lead developera koji ce zajedno sa mnom da razvija komponente, samo sto takvog developera nema... Isto vazi i za nekog managera koji ce da vodi Sales/QA/Marketing... Pare? Pare nisu problem. Problem je mnogo ozbiljniji.
Dakle? Znaci nema klijenata i specifikacija projekata... Mi pravimo specifikacije Ali, to nosi i odredjenu odgovornost, mnogo vecu nego kad radis za klijenta.

Klijent: ne boli te glava, ako ima bagova - ispravices, bices isplacen onoliko koliko ste se unapred dogovorili
Ja: boli te glava, ako ima bagova sutra ce biti 2435 mejlova na support HelpDesk-u, ako napravimo lose features nece se nista prodavati i nece biti para...

I? Gde su ti ultra-giga-freelanceri koji traze izazovne i zanimljive projekte gde mogu da implementiraju fancy tehnologije? Frka od odgovornosti, a?
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 25. 04. 2006. u 16:02.
boccio je offline   Odgovorite uz citat