Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 07. 2006.   #8
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Da, u pravu je Jablan.

Trebalo bi da u narednim danima dobijes koliko-toliko vredne informacije od ljudi sa ovih prostora koji su probali softver. Posle toga bolje kreni sa 0.x verzijama nego "beta".

Nemoj previse da promovises softver, sam si u celoj prici i najgore sto moze da ti se desi je da te potpuno zatrpaju komentarima/sugestijama/bugovima/ponudama/dopisati_po_zelji pa ne uspes da iskomuniciras ni sa 5% ljudi u nekom realnom vremenu. I ja bih skinuo one delove texta sa sajta gde se jasno vidi da sam samcijat radis to. Znam, deluje lepo, kao ti si potpuno sam razvio do jaja softver, ali bolje da se ne zna

Za promociju evo par sugestija na prvu loptu:

- SourceForge/FreshMeat: ako nameravas da bar neko duze vreme ostanes u GPL, moze da se izrodi dobra prica odavde...
- HotScripts: pod obavezno, to ce ti doneti solidan traffic
- Forumi: SitePoint, ProgrammingTalk, DigitalPoint... Iscimaj Jelenu (phoenix), ona je mentor na SPF, mozda moze da ti postavi post kao neki 3rd party, da ispadne nepristrasno
- Hosting provajderi: kontaktiraj nekolicinu vecih i ponudi im da te dodaju u svoj Fantastico (stagod) paket, samo napravi zaista dobar installer. Ima solidan broj provajdera kojima se izuzetno isplati da osvezavaju ponudu besplatnog softvera koji nude korisnicima hosting paketa.
- PR Releases: nema smisla da ides na ovo pre 1.0 verzije, donece ti vise muke nego koristi. Kad odlucis, PRWeb.com je najbolja opcija, jos ako platis jedno $30 contributiona sigurno ce ti se isplatiti

Posto si OpenSource, postavi neki forum na sajt, ili bar neki nacin za javne sugestije i razmenu misljenja. Ako si ikako u mogucnosti, stavi "PayPal donate", makar da kapne nesto za hosting i cigare

Iako bih ja to gurao u komercijalu, al jbg... mladji ljudi valjda imaju vise entuzijazma
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 02. 07. 2006. u 10:48.
boccio je offline   Odgovorite uz citat