Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 11. 2006.   #1
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default Odgovornost za sadržaj na Internetu

Ovo je citat iz disclaimera na blogu B92

> - Poruke na blogu predstavljaju stavove i mišljenja autora, a ne vlasnike
> bloga ili njegove administracije. RTV B92 ne odgovara za sadržaj poruka niti > za stavove iznesene u njima.

Diskusije koje su izazvali pojedini blogovi na ovoj lokaciji podstakle su me ad pokusamo da razmotrimo pitanje odgovornosti za misljenja, stavove i informacije iznesene ne samo na ovom i ne samo na blogovima nego generalno na internetu.

Postoji naime zakonom regulisana odgovornost vlasnika i kreatora javnih glasila za materijale u njima objavljene. Tu se postavlja nekoliko pitanja:
- kakav tretman moze da ima VIP blog B92 prema odredbama zakona koji regulisu ovu oblast
- shodno tome cija je odgovornost (i moze li se uopste utvrditi) za sadrzaje koji se nekome ucine neprimerenim pa odluci da "potene tuzbu".

Kao glavni i odgovorni urednik javnog glasila (casopis e magazin) savrseno sam svestan ovih pitanja u "klasicnim medijima" ali mi je bas zanimljivo da saznam kakav tretman ima kod nas i u svetu internet kao medij. Posebno zanimljivo pitanje u slucaju B92 je to sto se ovde radi o onlne servisu medijske kuce.

Miloje

Poslednja izmena od Miloje Sekulic : 11. 11. 2006. u 15:22.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat