Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 11. 2006.   #4
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dee
koliko znam, razlika je pise li novinar nesto ili u ovom slucau, bloger na blog-servisu koji u disclaimeru ima ono sto si citirao.

nije da imam iskustvo, nego mi tako govori zdrava logika.
Vidis kod mene u casopisu pise da redakcija ne odgovara za sadrzaj reklamnih poruka. Ali naravno da pregledamo svaki oglas koji dobijemo i ukoliko bi nam se ucinilo da su poruke ili sadrzaji neprimereni naravno da bi reagovali da se ne bi doveli u neugodnu situaciju. Dzaba bi nam bilo sto smo napisali da to nije nasa odgovornost.

Postoji jedno pravilo u zakononodavstvo koje ne mogu da citiram a ono otprilike znaci da zakonski akt viseg ranga ima pravo prvenstva pri primeni od onog nizeg ranga. Ako na primer u pravnim aktima tvoje firme pise da imas pravo na 1 dan godisnjeg odmora i daju ti otkaz jer si ostao 2 verovatno bi na sudu dobio jer u Zakonu o radu pise nesto drugo.

A disclaimer na sajtu je daleko od zakonskog akta.

Kod VIP bloga b92 je posebno zanimljivo pitanje adgovornosti za plasirane sadrzaje jer se radi o autorima koji su od strane redakcije pozvani da pisu.

Sta bi se desilo ako bi neko od osoba karikiranih ovde odlucio da "presavije tabak" i tuzi. Recimo - ne dopadne mu se boja karmina. I koga bi tuzio? Autora, redakciju, medijsku kucu? Interesantna pitanja. I ne ticu se samo B 92, naravo vec prvenstveno svih redakcija koje na web plasiraju sadrzaje koji nisu identicni onima objavljenim u klasicnim medijiam a i svakog web sajta generalno.

Miloje

Poslednja izmena od Miloje Sekulic : 11. 11. 2006. u 16:07.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat