Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 11. 2006.   #30
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Imam inspiraciju za jedan tekst o "hot" idejama, pišem iz ovih stopa. Slažem se ovdje sa Zirom da imamo taj problem da drugi startup timovi vide ono što vi radite i pozvao bih ostale članove DPT-a da prokomentarišu ovu pitanje sa svoje tačke gledišta.
Mislim da je ovde problem sta se vodi kao "startup tim". Po meni, to je ekipa koja je vec krenula u rad i dogurala do neke tacke. Pritom to nije tacka "3. pivo prilikom N-tog razglabanja ideje" vec ozbiljan rad. Pomisao da ce oni sad to sve da batale, da bi krenuli da rade nesto drugo nekako mi deluje neozbiljno.

Pitanje je da li bi autori sajta donesi.com ceo svoj posao ostavili i krenuli da rade sajt za aukcije, jer su videli ideju tima limundo.com. Mislim, tako su mogli da vide i ebay, a i njihova ideja (donesi.com) nije ultra originalna.

Trebao bi lestvicu na startup show postaviti na visi nivo, kako bi se videlo da je u buduci proizvod koji se prezentuje ulozeno dosta truda i vremena. Onda se nece ni postavljati ovo pitanje, a i potencijalnim investitorima ce posao biti laksi (mislim, lakse oko srca i novcanika)

Doduse, onda imas problem sto ne mozes skupiti dovoljno startupa sa projektima u poodmakloj fazi...
srdjan je offline   Odgovorite uz citat