Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 01. 2007.   #84
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
srdjan:
Zasto je problem sto su bile samo 2 ideje, koliko ih je trebalo biti ... ?!
Stalno se poteže rječ ideja, nije zamisao bila da se predstave ideje, već biznis planovi, prototipovi, poluproizvodi ili proizvodi. 5 bi bilo sasvim dovoljno, jedna od tih 5 da dobije pare za start bila bi dobra polazna tačka.

Citat:
Ili blog.co.yu i donesi.com i limundo ili moja ideja nisu dovoljno dobre?
Blog.co.yu i Donesi.com nisu ni bili prijavljeni. A javno da napišem, da se blog.co.yu prijavio u ovakvoj formi i sa ovim konceptom, ne bi prošao selekciju.

Citat:
Kad smo kod dobre 2 ideje, ne znam da li je moja medju te dve, ali nije mi receno da jeste pa da se radujem...
Tvoja ideja je bila jedna od te dvije dobre. I mislim da imaš ogromne šanse da dobiješ investitorski kapital. Kao što sam rekao, u danima koji slede, poslaćemo lično svim ljudima koji su aplicirali mailove i obrazložanja o njihovim konceptima, pokušaćemo da ih spojimo mailom sa jednim brojem investitora i naravno ostaćemo u kontaktu.

Citat:
Mislim da uopste nije problem u postojanju 2 ideje na startup show i da se pravi prezentacija. Koliko startupa ima u Portugalu ili Grckoj, ne vidim da njima nesto fali. Da ne pricamo o zemljama pribliznijim nama, tipa, Zambija i sl.
Ovdje se vraćamo na stav da si ti Bogom dan kao ideaman i neko tebi treba da dođe na vrata i da ti da pare. Jel ima još neko ovdje da misli da treba da potežemo 30-tak investitora da svoja 2,5h potroše na to da čuju dvije ideje o Internet biznisu? Alo, jel iko od vas ikad pričao sa srpskim direktorom?

Evo na primjer, jedan od investitora koji je trebao da se pojavi, skoro je otvorio prodajni salon u Beogradu. U prvom danu po otvaranju, bez ikakve reklame imao je prodaju od 5K evra i čistu zaradu od oko 2,5K evra. To je biznis.

Citat:
Nikola Vavić:
ali situacija je takva da neki klinci samo pricaju a nista ne rade i ti "nasi" prijatelji sa parama nemaju gde da investiraju, nema kvaliteta.
Ja ne vidim razlog zašto tebe ova priča toliko pogađa, koliko znam nisi aplicirao.

1) Niko ništa kvalitetno ne radi. Ovu tvrdnju pokazuje broj novih kvalitetnih servisa koji se pojavio u zadnje dvije godine. Ajmo realno, koliko ih je, da ih nabrojimo ovdje, ili da otvaram posebnu temu.

Možda ti za rad smatraš to što digneš sajt na Wordpressu i kopiraš tekstove sa Index.hr i drugih medijskih sajtova i misliš da možeš tako da zaradiš od AdSense, ali tu nema asne.

2) Ovdašnji klinci iz garaže ne postoje. NEMA IH!. Spavaju na predavanjima po fakultetima ili vise u igranicama u WoW svijetu po 8h dnevno. Startup nije Wordpress blog koji zaradi mjesečno $5 od AdSensea.

Meni nije jasno da ni jedan mladi geek ne prati sajtove recimo tipa Internodium. Okej, moguće da ga ne zanima ništa na domaćem Webu, pa je fokusiran isključivo na inostrane sajtove. U tom slučaju ioanako će investiciju tražiti direktno u Silicijumskoj dolini, nego ovdje.

Ako postoje ti klinci, na koji način da ih animiramo da se jave evo ovdje i napišu u jednom pasusu šta rade? Da sledeće live okupljanje možda pravimo u McDonaldsu, da ih mama dovuče za ruku. Donesi.com nisu napravila nadobudna dječurlija, već ljudi koji se godinama profesionalno bave developmentom (Zira) i poslovnom administracijom (Zirina supruga). Ono što je Boccio govorio, ovdje pored preduzetničke kulture ne postoji ni sistem koji bi favorizovao istu, sa izgrađenim mehanizmima.

Meni je moto za prošlu godinu bio "Prokleta mogućnost izbora mora da postoji" (c) Džoni Štulić", jer sam živio u ubjeđenju da mogućnost izbora mora da se stvori. Dali smo vam priliku, niste je iskoristili. A što je najjače, pokazalo se da se masa ljudi javila sa željom da investira, iako smo imali u startu dogovorenu grupu investitora. Ovogodišnji mi je: Pare definitivno nisu problem. Problem ste vi.

Poslednja izmena od mungos : 04. 01. 2007. u 17:25.
mungos je offline   Odgovorite uz citat