Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 01. 2007.   #88
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Stalno se poteže rječ ideja, nije zamisao bila da se predstave ideje, već biznis planovi, prototipovi, poluproizvodi ili proizvodi. 5 bi bilo sasvim dovoljno, jedna od tih 5 da dobije pare za start bila bi dobra polazna tačka.
OK, slazem se da "ideja" nije rec koja adekvatno obuhvata ceo proces.

Ako se drugi nisu javili (npr. oni pomenuti u temi "vruca web jesen u srbiji") mislim da je to njihov problem.

Cak i ako se oni ignorisu, zasmetalo mi je potenciranje "developeri su krivi".

Mozda je i ocekivano da ima vise ljudi sa novcem/investitora kod nas gledajuci ukupno situaciju u drustvu. Ne mislim nista lose o investitorima i njihovom novcu nego o cinjenici da software IT nije bas isplativ biznis i da ljudi uglavnom gledaju da se "uvale" u strane/outsourcing firme ili odu.

Umesto da napises rezigniran blog post nakon koga krece flejm na sve strane, pritom prilicno licnim osnovama, treba povuci crtu i videti kako je izgledala kampanja (ima propusta - pogledaj sta vam svi prebacuju), kako odziv (shodno kampanji) , kako ocekivanja (shodno realnosti) i napraviti nesto vise od toga za sledeci put.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat