Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 11. 2006.   #16
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zira
Ja sam prije par dana vec razgovarao sa Markom ne temu jedne moguce bojazni koju novi startapi imaju, a radi se o tome da nije jasno da li ce drugi startapi moci da prisustvuju prezentaciji projekta. Po mom misljenju, to bi trebalo izbjeci, jer ako dolazis sa biznis planom i nekim osnovama projekta, ne zelis da drugih 20 IT timova zna detalje onoga sto ti tek planiras da napravis. Drugacije je naravno ako ti imas dijelom zavrsen projekat, ali ako tek pocinjes, vrlo nezgodno.
hm, mislim da je to potpuno nepotrebno s obzirom da ce znati detalji svakog projekta za oko 20-30 minuta od kraja prezentacije, ako ne i pre iste i sami investitori ce biti oni koji ce to izbrbljati na N strana - to je potpuno ocekivano. "stealth startup-ovi" u web-u su vise mit nego stvarnost imho, a sa druge strane nisam siguran da ce preterana tajnovitost privuci investitore, veccinjenica da bi pomenuti "projekat" mogao u nekom obliku da generise novac i popunjava prazno mesto na trzistu, kao i da je neko spreman i da radi "2 radna vremena" nedeljno ako je potrebno da bi izgurao projekat do kraja. ne znam, mozda je ovde startup kultura drugacija, ali ovo su obicno stvari koje su investitorima bitne preko bare.

Poslednja izmena od caboom : 16. 11. 2006. u 13:01.
caboom je offline   Odgovorite uz citat