Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 11. 2006.   #19
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

caboom, mislim da nisi dobro razumio sta govorim...

Poenta je da ne vidim sta drugi startapi imaju da traze na prezentaciji nekog (npr mog) projekta investitorima, pogotovo ako je on u ranoj fazi.

Niko ne spori da je danas malo "ultra hot" ideja, ali njih je uvijek malo.
Jednostavno, nije princip da sa necim na cemu ces raditi ides pred konkurenciju, a posebno na jednom jako malom trzistu kakvo je lokalno, barem dok ne osiguras neku vremensku razliku koju imas iza ledja. Nije princip ni u jednoj grani privrede.

Dakle, ako radim na nekom projektu, jasno mi je da uvijek ima par ekipa koje planiraju da to isto naprave ili vec rade na tome. I pri tome:
1. nikako ne zelim da oni vide sta ja imam i kako to izgleda, dok ne bude prilicno gotovo
2. svakako zelim da vidim kako to sto oni rade izgleda i radi, u bilo kojoj fazi.

StartupShow moze imati problem sa tackom 1, ukoliko bude bilo startapa u ranim fazama. Nadam se da sam bio razumljiviji...
Znas, kada odes u banku sa biznisplanom i trazis novac, to sto imas ispricas bankarima, ali ne pada ti na pamet da u tu salu dovedes jos 10 firmi iz tvoje industrije, pa da pred njima pricas sa bankarima i odgovaras na detaljna pitanja kako si to zamislio sto si zamislio. Zar ne?
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 16. 11. 2006. u 16:18.
zira je offline   Odgovorite uz citat