Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 01. 2007.   #63
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Kao što rekoh, pretpostavka za bilo kakvu uspešnu akciju u budućnosti je dobar odnos sa svim potencijalnim učesnicima, pa i kibicerima koji bi da samo prikenjavaju sa strane. Ne kažem da treba da im titraš ali možeš barem da ih ignorišeš.

Boccio, mislim da zamalo mašiš poentu. Ja ne bih tako lako otpisivao domaću pamet. Jeste da je ona zapostavljena od strane države, obrazovnih institucija, privrede etc etc i kao takva zakržljala. Ali zar niste pomislili na trenutak da ne treba da se ograničite na razmišljanje o veb startapima? Mislim, u zemlji koja jedva da ima ikakvu internet infrastrukturu vi pričate o nekome ko bi napravio wordpress ili youtube?! Bojim se da malo precenjujete tuđu pamet. Je li ikom od vas palo na pamet da neko možda ima dobru ideju za program za kontrolu nekog proizvodnog procesa? Ili program za vođenje poslovanja? Zubarske ordinacije? Kompjutersko generisanje govora?

U tom smislu i ograničenje promocije ovakvog događaja uglavnom na internet medije (i to bez dedicated sajta čak) je po meni promašaj. Ima mnogo ljudi koji ne vise po domaćim forumima. Ne kažem da bi oni u startu imali šta da ponude ali treba ih uvući u priču da kroz neko vreme budu u stanju da dođu na startup show. Za sledeći put pripremite flajere i postere za lepljenje po školama i fakultetima, promotivna predavanja, emisije za prikazivanje na lokalnim TV i radio stanicama itd itd.

Ja kodiram još od srednje škole i znam da je i tad, pre 10-15 godina bilo ljudi koji su imali energije i ideja. Zašto bi sad situacija bila lošija? Na osnovu loših rezultata jedne tanušne kampanje vi zaključujete da nema pametne omladine?!

Poslednja izmena od jablan : 03. 01. 2007. u 20:45.
jablan je offline   Odgovorite uz citat