Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 01. 2007.   #64
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
hmm, kod nas se izgleda jos uvek misli da investitori treba da dodju da te mole da im uzmes pare?

... ili ko su misteriozni investitori? Oni su ljudi bili spremni da se potrude, a developeri nisu, to je bottom line price..

Ako neko zeli da pokrene posao zar ne bi trebalo da juri pare za projekat na svaki moguci nacin i da bude jako zahvalan za svaku priliku koja mu se pruzi?

Stvarno mi nije jasna ova logika "sta ima ja da se javljam tamo nekom koga ne znam" ? Mislim, super, nemoj da se javis, ako mozes da nadjes pare drugacije...ako ne onda si ostao bez para, zar ne?
Taman posla da ne treba traziti investitore ali to ne znaci da treba napisati biznis plan i onda ici od coveka do coveka da ti da pare za tvoje parce hartije sa biznis planom. Prvo mora da se nadju 2-3 saradnika, napravi prototip i tek onda da se trazi novac a ne obrnuto, ko danas pored toliko startup projekata u usponu daje pare za napisan biznis plan.


Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Kakve veze ima koliko uspesnih/neuspesnih startupa ima iza sebe mungos...
Reci mi da li neko sa MyCity foruma ili Dizajn Zone zna ko je Marko i cime se bavi, koliko ljudi sa ES-a to zna? Da li je isto kada neko ima ili nema Momenat.com kojim se moze pohvaliti.

Citat:
Originalno napisao boccio
Ne, ti sacekaj da ti dodju Larry Ellison i Steve Jobs i pozvone na vrata. A iza njih da bude Sylvia Saint, cisto za slucaj da "pogura" pregovore ako i njih budes napusio.
Prvo cu da napravim nesto pa cu onda ja njima da pozvonim, to samo kod nas u Srbiji misle da ide obrnuto, kod nas prvo na drvetu porastu pare da malom Perici ne bude dosadno dok pravi startup.

Citat:
Originalno napisao boccio
Brate mili, sta li je u tvojoj glavi... Ja da imam 22 godine, i ideju za web projekat koja vapi za parama, ja bih jurio i konkurs C-Marketa ako treba...
Bas me intresuje dokle bi dogurao kada bi tu svoju ideju svima gurao pod nos.

Citat:
Originalno napisao boccio
kako ide ona tvoja sjajna ideja sa ES-a? Proslo jos godinu dana? I dalje nista?
Zasto me opet primoravas da te ucim sabiranje i oduzimanje.

Citat:
Originalno napisao boccio
Evo, ja znam čoveka koji hoće da investira u neki startup, ako ste zainteresovani bacite više info o svom projektu na blablashow [at] džmail.com...
Sad kada bi se neko tebi javio bilo bi isto kao da se javio na ovaj show, ozbiljnost organizacije je ista .

@mungos: Do sada sam te brate cenio jer sam mislio da si ozbiljan covek ali neke tvoje reakcije su stvarno kukavicke i nepostene. Spominjes neke kafanske price, kao ljudi su jaki samo na recima a od tebe nista konkretno sem nekih filozofskih predavanja i glupih ispada kao sto su instant brend imena, startup show itd...

Hoces sebe da "guras" kao menadzera a imas ulicarski recnik i vredjas druge, ja kad sam vredjao bio sam mnogo kulturniji iako sam odgovarao na mnogo vece provokacije. Sada kad stvar nije uspela izvlacis se sa pricom da nema projekata a nijedno investitorsko ime nismo culi, kada si rekao "tvojima" reci i ovde javno barem 2-3 imena.

---

Moje misljenje:

1. Napraviti about stranice
To sto nekolicina ljudi sa foruma i blogova znaju ko ste ti i Dule ne znaci da znaju i oni koji citaju B92 Tehnopolis, zato mi i jeste logicno da je bolje imati projekat iza sebe jer kada neko dodje na tvoj homepage i vidi to prva reakcija ce mu biti "pa to je onaj lik sto je napravio Momenat", tada ce se odmah povecati reputacija show-a u ocima potencijalnog preduzetnika.

2. Napraviti oficijelnu prezentaciju
Ne mogu da verujem da nisi napravio prezentaciju gde ces predstaviti celu stvar, dzabe ste sirili pricu po medijima kada ste ljudima omogucili jedini kontakt preko novoosnovane gmail adrese. Da ste napravili prezentaciju i neku formu sa pitanju sigurno bi se veci broj ljudi usudio da vas kontaktira i stvar bi izgledala mnogo ozbiljnije.

3. Napraviti dil sa medijskim kucama
Poznajes Bizingera, Miloja, Varagica itd... mogao si da se dogovoris sa njima da ti obezbede podrsku svojih medija, ne bi bilo potrebno da daju novac vec samo da imenom svojih organizacija stanu iza tebe, tako bi stvar izgledala mnogo ozbiljnije.

4. Nekoliko "poznatih" ljudi iza organizacije
Retko ko se u domacoj zajednici istice kao extra poznat IT strucnjak, npr. retko ko sa MyCity ili DZ foruma zna ko si ti i cime se bavis, ista situacija je i sa ES-om, znaju oni koji su sa DPT-a a posecuju ES. Kada bi npr. Bizinger bio u organizaciji sa svojom funkcijom menadzera B92 portala sigurno bi se dobilo na uticaju i ljudi bi se zaintresovali.

5. Kontaktirati nekoliko potencijalnih investitora
Predstaviti im ideju, reci koji su mediji podrzali show, ko stoji iza nje i sigurno ce vecina koje kontaktiras pristati na to.

6. Azurirati prezentaciju
Predstaviti medijske pokrovitelje, predstaviti ljude koji stoje iza toga, predstaviti investitore.

7. Plasirati ideju u javnost
E sada dolazi na red ono sto ste vi uradili a ne prvo da se plasira cela prica a tek onda da se rade stvari iz gore navedenih stavki.

8. Napraviti reklamnu kampanju
Poznajes dosta ljudi iz IT sveta, blogere, ljude sa foruma... Mogao si da napravis banere za prezentaciju i vecina ljudi bi na svoj sajt ili blog postavili reklamu za dz.

---

@boccio: Ne moras da se slihtas, zvace i tebe na predavanja. Ja kada sam trazio saradnju na ES (koju tako rado uvek spominjes) predstavio sam je sa "slicnom" ozbiljnoscu kao sto je predstavljen ovaj show-u i ti si se odmah naostrio na mene, sada filozofiras i pricas o "srednjoj" organizaciji iako sam znas kakva je bila, zato bez slihtanja, u dosta stvari si u pravu ali neke mnogo blago predstavljas.
Vise si se uzbudio kada je jedan "klinac" na ES-u trazio programere nego sada kada jedan "predavac" napravi mnogo gluplju stvar.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat