Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 01. 2007.   #65
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Je li ikom od vas palo na pamet da neko možda ima dobru ideju za program za kontrolu nekog proizvodnog procesa? Ili program za vođenje poslovanja? Zubarske ordinacije? Kompjutersko generisanje govora?

U tom smislu i ograničenje promocije ovakvog događaja uglavnom na internet medije (i to bez dedicated sajta čak) je po meni promašaj.
Slazem se, potpuno si u pravu..
.
Citat:
Originalno napisao jablan
Ja kodiram još od srednje škole i znam da je i tad, pre 10-15 godina bilo ljudi koji su imali energije i ideja. Zašto bi sad situacija bila lošija? Na osnovu loših rezultata jedne tanušne kampanje vi zaključujete da nema pametne omladine?!
Ne, potpuno obrnuto. Ova tanusna kampanja je samo jedan u nizu primera kako stoje stvari sa nasom omladinom. Daleko od toga da ja bacam drvlje i kamenje zbog ovog startup show-a. Ja od toga zaista nemam apsolutno nista. Samo samo pokusao da dam svoje vidjenje zasto postoje samo 2 dobre prijave, i da to nema veze sa tim sto je taj show organizovao mungos, i zato sto kampanja nije ukljucivala "relevantne" medije van oblasti interneta. Jednostavno, 100-ti put ponovljeno - to je nase realno stanje.

Pa setimo se samo onog nesretnog tehnoloskog parka sto je jos Stellanova postovao na ES-u o tome. Sta je s tim bilo? Da nije i to mungos organizovao?

Problem je daleko sveobuhvatniji, a potpuno se slazem sa tobom da ima itekako pametne omladine napaljene na dobar posao. Samo su jako lose vodjeni i usmereni... Nema ko da "bdi" nad njima. Zato sam spominjao YouTube kao primer, ti momci nisu Tesla i Edison, nego samo proizvod drustva koje na pravi nacin radi posao i iz toga neminovno izlazi ovakav kvalitet.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 03. 01. 2007. u 21:17.
boccio je offline   Odgovorite uz citat