Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 06. 2005.   #13
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Ovo je vrlo prosto, kada svedemo na osnovne ekonomske kategorije. Investiranje, ulaganje podrazumeva povrat investicije i zaradu (ovo je ključno). Možeš li ti to tvojim biznis planom, iskustvom, prethodnim projektima i rezultatima, sopstvenim delom ulaganja, garantovati potencijalnom suinvestitoru?
Za pocetak, slozices se, najverovatnije bi poslovali sa gubicima striktno ekonomski gledano. Medjutim, i kada bi poslovali sa gubicima vezano za portal isto tako je vrlo verovatno da bi portal doprineo kompaniji po pitanju brendinga, poboljsanju goodwill-a i kao rezultat toga da se poboljsa offline prodaja a to se ne moze tako lako utvrditi da je zasluga portala.

Odgovor na tvoje pitanje je da bih mogao da garantujem da ono sto pocnem da radim na taj nacin da bi sajt bio u samom vrhu posecenosti i profitabilnosti. Ja nisam u prilici da u portal ulazem novac u tom obimu koliko bi bilo potrebno zato sluzi investitor. Ulagao bih nematerijalne resurse.

Tvoja konstatacija bi bila na mestu da sam ja napisao da niko nece da ulaze u portal, pa da je to zato sto oni nisu sigurni u ono sta im pricam. Ali napisao sam da postoji firma koja je iz mog koncepta shvatila da ce imati koristi ali i pored toga zeli da bude 100% vlasnik. To je neuobicajeno na Zapadu.

Citat:
Ovaj tip Web lokacija, što pokazuju praksa, uglavnom ne donosi zaradu i ima sasvim drugu svrhu.
Ako 9 od 10 sajtova te vrste nema zaradu ne znaci da 10-ti nece imati zaradu. Pretpostavljam da si pod tim da ovakav portal ima sasvim drugu svrhu mislio da sluzi boljem imidzu, pozicioniranju kompanije i povecanju offline prodaje. Ako si mislio na neke druge svrhe voleo bih da napises na koje si mislio?

Interesantno je da kod nas kada je rec o ulaganju na Internet odmah se postavlja pitanje kada ce se investicija vratiti sto jeste bitna stavka ali imam utisak da se kod nas na to tako posmatra da ako to nije odmah da onda Internet nije zanimljiv.

Ali ako neka firma sponzorise neki dogadjaj i plati za to velike pare kako onda moze sa sigurnoscu da zna da su joj se vratile te pare? Ili da uzme neku poznatu osobu da joj bude promoter? Naravno da ne moze da zna sa sigurnoscu da je bolja prodaja nastala bas zbog tog sponzorstva ili promotera, ali moze da bude sigurna da je to sponzorstvo doprinelo boljem imidzu i pozicioniranju firme.

Sustina je da firme koje imaju finansijskih sredstava moraju da posmatraju pre svega svoje dugorocne ciljeve a ne kratkorocne.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat