Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 04. 2006.   #23
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
kai:
radije ću zaposliti nekog mlađeg, spremnog da uči, uložiti u njega (naravno ugovorom zaštititi sebe) nego se baktati sa umišljenim programerima koji traže minimum 1k mesecno (uz to zaboravljaju da me koštaju dodatnih 60-70% za PIO)... Nije problem ako vrede da se plati 1k, problem je što u većini slučajeva tog novca nisu dostojni. U prevodu, nije mi potrebno da ima toliko iskustva koliko želje za rad. Iskustvo se stiče radom, najpre na sitnijim projektima u početku, a kasnije na sve ozbiljnijim projektima. Tako da mi je mnogo draže da uložim u nekog mladog, nego da dovedem nekog naduvenka.
Uz opasku da poslodavci ne razmišljaju, da li im je u stvari uopšte potreban programer reda 1K mjesečno, odnosno da li imaju obim posla sa kojim mogu da posluju rentabilno i da plate tog čovjeka i pokriju sve ostale troškove poslovanje. Hoću da kažem da velikom broju softverskih timova (kompanija) sa ovih prostora danas nije u zdravom ekonomskom interesu da angažuju čovjeka oko 1K jer je za njihov mjesečni obim poslova dovoljna recimo i osoba koja vrijedi 0,5K.
mungos je offline   Odgovorite uz citat