Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 01. 2007.   #53
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Informaciju o Startup Showu su prenijeli sledeći mediji: Internodium, e magazin, B92 Tehnopolis, ES, DPT, DZ, InfoStud forum, forumi nekoliko fakulteta, Biznisblog, Duletov Blog, MVI blog, i još nekoliko manje ili više poznatih blogova i foruma...

Takođe javljali su se ljudi iz drugih medija sa željom da učestvuju i napišu reportažu o događaju (Internet Ogledalo, Digital, Novinska Agencija BETA,...). Samim tim ne bih se složio da se radi o lošoj medijskoj pokrivenosti. Što kaže Dragan Varagić, tačno je da nisu u pitanju "veliki mediji", ali su zaista ovom akcijom bila pokrivena sva relevatna online mjesta koja su targetirala ovu ciljnu publiku.

Suštinu čitave priče su najbolje saželi Boccio i Ivanhoe:

Citat:
boccio:
Realna slika, nazalost... A forumi prepuni klinaca koji mlate kako imaju sjajne ideje, samo im fali AJAX programer... Pljuju po "starijima" sto su ljubomorni i pricaju kako ne ide sve bas kako je mali Perica zamislio, a kad dodje do toga da imaju priliku da svoju genijalnost prezentuju pool-u investitora onda se usrali u gace... Case closed.
Citat:
ivanhoe:
hmm, kod nas se izgleda jos uvek misli da investitori treba da dodju da te mole da im uzmes pare?
Naravno, s druge strane, pozivam vas i da pročitate i mišljenja Davora Vlajkovića, Nikole Vavića i Slobodana Miškovića na ES-u: http://www.elitesecurity.org/t225452-2#1415710

Upravo tu su ti genijalci koji su se usrali u gaće kad su dobili priliku, te im smeta ovo, te im smeta ono. A investitori najbolje da ih vuku za rukav i mole ih da im daju svoj novac. Naravno, po običaju niko od njih se nije ni prijavio sa projektom na događaj, već se kafanski onako priča da se priča. Ja uopšte ne mogu da ukapiram ovdašnji stav ljudi da ja nekog moram da idem da kumim i molim da taj neko uzme nekom pare, mislim zaista krajnje bezobrazan stav...

Suština priče je da niko još uvijek ne radi apsolutno ništa, zato nikome i ne trebaju pare. I naravno zato nikad nije ni bio u prilici da traži pare za pokretenja nekog posla i ne poznaje svu muku istog.

A tih par što rade kobojagi nešto, su se umislili da rade Bog zna šta krupno i izigravaju primadone. Ja se iskreno nadam da će se to stanje promjeniti. Što se tiče korisnih savjete kad smo radili pripreme za Startup Show jedina se sa korisnim savjetom javila Gorana Tomanović koje je rekla možda pravu stvar, da je održavanje događaja trebalo odgoditi, a utrošiti još vremena na promociju po konferencijama i fakultetima. Mada sam opet prilično skeptičan da bi rezultat bio nešto bolji.

I najzad što reče Dinke, imamo problem nedostatka kvalitetnih developera, što poprilično koči čitavu priču.
mungos je offline   Odgovorite uz citat