Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 01. 2007.   #58
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Znate kako, ne kaze dzabe nas narod - "prema svecu i tropar".

Ja se potpuno slazem sa konstatacijom da je sam show organizovan (ako se tako moze reci) osrednje. I da je daleko od toga da ima jak kredibilitet. Ali isto tako morate shvatiti da sam pokusaj da se vuku za rukav neki od vodecih ljudi IT-ja u ovoj zemlji da sednu u istu prostoriju sa klincima koji su buducnost IT-ja ove zemlje vec nesto! Daleko smo mi od drustva gde postoje razradjeni sabloni VC investicija, angel investora i sl.

E sad, sa druge strane, mi isto tako nemamo klince koji sa 25 godina prave WordPress i YouTube, zar ne? Sad izvucite paralelu... Nisu napravili klinci YouTube zato sto im je Nikola Tesla cale, nego zato sto postoji sistem koji skoluje, usmerava, i spaja mlade i kvalitetne ljude sa iskusnima koji imaju pare i projekte. Pa onaj jedan klinac iz YouTube-a je radio za PayPal, znaci sticao je kvalitetno iskustvo u svojim dvadesetim. A ja ovaj startup show vidim upravo kao jedan (doduse mlak) pokusaj da se u buducnosti do toga stigne. Kao jednu kariku u tom lancu.

I zato je po meni bio bitan ovaj pokusaj da se to pokrene, i da mozda kroz 3 ili 5 godina imamo kvalitetnu svest o biznis planovima, investitorima i pravnim regulativama. A tada bi klinac od 21 god. na trecoj godini studija mogao da razmislja o realizaciji svoje ideje, jer bi znao koji je put kojim mora da ide. A ne bi lupetao kao pijan po forumima o sjajnim idejama i trazio bracu programere. Pa da li vi zaista mislite da ce Vesa Comtrade da dodje i krade ideju klinca od 22 god. koji hoce da napravi neki web projekat. Mislim, eeeeeeeeeeej Ponavljam, mi nemamo klinca koji ce da napravi YouTube, prema tome budimo malo realni...

Da, tacno je da bi mozda bilo drugacije da su organizatori neki iskusni vukovi, a ne 2 momka od 20 i kusur godina, i da je lista investitora bila objavljena, ali ja iskreno ne verujem u to... A zasto? Pa prosto iz razloga sto mi jednostavno NEMAMO kvalitet. Ne radi se tu o tome da postoje brilijantne ideje koje klinci nece da otkriju nekom-tamo-levom-mungosu, niti o tome da Dnevnik 2 RTS-a nije objavio informaciju o show-u, vec prosto o tome da kvaliteta n-e-m-a.

Po ko zna koji put se pokazuje da na ovom podneblju pored dobre sljive uspeva jedino magla. I to je cela poenta ove price. Dve kvalitetne ideje iz cele Srbije su nasa realnost. A ne trabunjanje po forumima. Prihvatimo to, tako je kako je.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 03. 01. 2007. u 19:41.
boccio je offline   Odgovorite uz citat