DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 04. 2006.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Zaboravih još nešto... dam onomad nekom liku koji je "dizajner" da mi odradi layout za neki sajt. Pošalje mi mail, kao ovo ti je "super", ovo je cena 300 eur, ako hoćeš da ti iseckam za html onda još 100, ako hoćeš html - još 100 .... i tako doda neke gluposti da ispadne sve ukupno 700-800 eur. Za jedan layout.

Uradio je katastrofalno - totalni promašaj. Ja mu to naravno nisam rekao tim rečima nego mu poslao pravi "review" - uradi to, promeni ono, skloni ono...

Znaš šta mi je rekao? Znam ja šta ti hoćeš, hoćeš da me zajebeš, kao da mi kažeš da ne valja a onda da iskoristiš moj dizajn, da znaš da je zaštićen u zavodu za patente...

Nisam imao snage ni da ga oteram u ...

I kako posle da dajem nekome da radi? Ne batice, ima da dođeš i da sediš u office, a ne da te ja čekam 10 dana da napraviš nešto neupotrebljivo i da me na kraju napušavaš kada kažem da mi se ne sviđa. I da mogu da vidim, ako mi na layout za dating sajt u header stavlja pingvine, za koje ne bih ni znao da su pingvini da mi nisi "objasnio" (to se stvarno desilo) da ti kažem da odeš kod nekog psihologa pre nego što ti ponovo padne na pamet tako nešto.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 22. 04. 2006. u 23:32.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2006.   #12
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Na osnovu cega si mu dao da radi dizajn, portfolio? Procitaj How to Build a Successful Web Startup in the UK - Part III: Hiring Freelancers nije na odmet ..ako vec nisi.

Citat:
Znam ja šta ti ho?eš, ho?eš da me zajebeš, kao da mi kažeš da ne valja a onda da iskoristiš moj dizajn, da znaš da je zašti?en u zavodu za patente...
...ha ha
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #13
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Pozdrav svima,

Par komentara vezano za oglas i prve poruke:

Da li bi pomoglo da je u gore pomenutom oglasu "Minimum 3 godine" pisalo "Vrlo dobro znanje" ili "Visegodisnji aktivni rad"? To gadjanje sa minimumom radnog iskustva postaje sve cesca forma reklame, ako je to uopste reklama za firmu. Da li sad neko ko ima 10 godina u C++ i 2 godine u PHP nije prihvatljiv? Ako imate 10 kandidata za jedno radno mesto, bilo bi dobro da ne budete "exclusive" tamo gde to niko ne trazi niti ocekuje, a pritom i ne sluzi svrsi. Irelevantan podatak moze dosta reci o poslodavcu. Naravno, i od goreg ima gore, tako da se secam jednog oglasa za Alfa Beta Gama... sa skoro kultnim uslovom, parafraziram, da prihvati strogu hijerarhijsku organizaciju. Mislim, sta reci.

Da li bi pomoglo da su navedene beneficije, ne samo uslovi za ponudjeno radno mesto? To NE ukljucuje "mogucnost napredovanja u karijeri". ako se odmah trazi znanje i vreme, pokazite da imate nesto da ponudite odmah, ne kroz maglovitih par godina.

Da li bi pomogla neka lepa rec o samoj firmi? Nesto kao tim mladih i vrednih ljudi, posvecenih ocekivanjima klijenata, sa vec ostvarenim uspesima za te i te firme. Nije bitno samo sta se radi, vec i za koga se radi, i to u "dva kolena" - samu firmu i firmine klijente.

Da li je oglas samo da se odokativno selektuje grupa kandidata, koja ce doci na razgovor za posao. Ako jeste, i ako je procedura selekcije ne tako tipicna (jedan razgovor, na drugom ruka ruci i imas posao), zasto to ne stoji u samom oglasu ili ne postoji link ka Careers strani za vise info.

Naravno, ostaje sustinski problem definisanja ponude i potraznje, kada cela matematika ima jednu ocajnu konstantu - visinu plate. Ovo su samo neke misli nekoga koji je konkurisao samo jednom za stalni posao i, srecom, nije ga dobio jer je uslov konkursa vezan za max godina, dodat naknadno. I ovo su samo neke misli coveka koji nikada, sem ako je pitanje zdravlja i zivota najblizih bezdrugih resenja, ne bi radio za FY Grupe, Alfe, Primere B, "cool" pr i ad agencije, DB banke, DB bilosta, DB sve...

Pozdrav,
--Damir
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #14
Baic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 08.02.2006
Poruke: 114
Hvala: 2
6 "Hvala" u 6 poruka
Baic is on a distinguished road
Default

- Kao poslodavac iako nisam imao previse iskustva mogu reci sledece.
Mislim da su mnogi od Vas ulepsali istinu i da je stanje jos i gore. Posto nemam firmu nisam ni mogao da zaposlim nekoga ali bio sam prinudjen da deo posla prebacim na decka koji je bio sasvim OK, inteligentan, znao je i vise nego sto je bilo potrebno i lepo je poceo da radi. Posao je odradjen bio sam zadovoljan dam decku 500$ (zarada+pristojna nagrada za uspesno obavljen posao). Odmah mu dam drugi posao i povezem sa klientom. I onda pocinje veselje, 3 nedelje nejavlja se na telefon, neodgovara na mailove. Vec sam poceo da ludim, ostaje jos nedelju dana do isteka roka, sve je davno trebalo da mi bude na stolu ali od decka ni traga ni glasa. U to mi stize mail od klienta da me dokusuri nacisto, saznajem da imam ortaka koji je od klienta uzeo drugu polovinu novca koji je trebalo da mi dostavi prilikom isporucivanja aplikacija.Sve je bilo jasno seo sam u auto pronasao decka kog nisam mogao da prepoznam(markirana odeca, novi telefon, vidim poco da nosi i sat, i jos mnogo sta). Postavio sam mu samo jedno pitanje "Ima li nesto sto trebam da znam?". Nije me interesovalo gde je bio i sta je radio te 3 nedelje, da sam mu priliku da mi kaze da je pozajmio novac, a njegov odgovor je bio "Ne". Sve sto sam uradio je da sam otisao sa njim do negove kuce i iscupao HDD na kome je bilo mnogo sta moje kao i podaci vezani za poslove koji su bili u toku.

Ako se neko pita sta je posle bilo. Pa to da sam ja ovakav i onakav, i to iz usta njegovih roditelja, koji se nisu zapitali otkuda njihovom sinu toliki novac sobzirom kako se kod nas zivi, a i oni rintaju pa toliko nisu mogli da ustede ili potrose za 3 nedelje a ni za 3 meseca a mozda ni za godinu dana.

Kako sam ispostovao rok vise ni sam neznam, jedino sto znam je to da mi je trebalo mnogo vremena da se oporavim od ovakvog iskustva, cak 9 meseci nisam prihvatio ni jedan ozbiljan posao. Ne nisam slabic samo sam se razocarao saznanjem u kakvom svetu zivim i sa kakvim smo ljudima okruzeni a u velikoj su vecini.


- E sada sa stanovista programera:
Mozda ce neko reci kakav si ti programer ako nemas CV da mi pokazes. Ponovo je sa moje tacke gledista, sto zbog dovoljnog nepoznavanja engleskog jezika a i spleta drugih okolnosti, poslove sam dobijao od webdizajnera koji nije znao php, ali je imao pune ruke posla, nije me interesovalo gde ce i ko to da koristi, jedini cilj je bio ispuniti zahteve klienta. Sa te strane gde neko trazi da vidi kako sam ja uradio neke giga, mega, ultra proekte da bi razmislio o tome da li da u opste razmisli o meni, zao mi je rado bi se igrao zmurke ali ja nisam mali iz komsiluka koji je radio za cokoladu i tako lupao recke.

Sto se tice prilagodjavanja, nije mi jasno zasto bi programer odbio da prihvati nesto sto je prakticnije, i ja sam mislio da nikada necu koristiti funkcije ali mi je dosadilo da ponavljam iste redove koda i gotovo nesvesno poceo da ih koristim. Jednostavno mislim da programer koji odbija da se prilagodi ustanovljenom nacinu rada je samo nevredni egoista koji sebe izdaje za programera. I vise cenim osrednjeg pogramera koji je spreman da se prilagodi i prihvati nesto sto odudara od njegovih sablona, jer i ako danas nesto nezna sigurno ce se potruditi da mu se to sutra neponovi.

Moj zakljucak je da za pouzdanog programera nije vazno naci nekog ko sve zna vec nekog go zeli da radi, sveznalice su ipak za politiku.


- Nadam se da nisam preterao i previse narusio tok diskusije.
jako mi je zao ako sam negde omaso neko slovo
__________________
bre cbc fb

Poslednja izmena od Baic : 30. 11. 2006. u 15:10.
Baic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Dragi moj Baic, samo da ja ne počnem da pričam detalje. Naveo sam par slučajeva, ali ja imam još gorih primera što se radnik / saradnika / zaposlenih tiče.

@Damir: Ne mogu da na prokomentarišem ovo
Citat:
Da li bi pomoglo da su navedene beneficije, ne samo uslovi za ponudjeno radno mesto? To NE ukljucuje "mogucnost napredovanja u karijeri". ako se odmah trazi znanje i vreme, pokazite da imate nesto da ponudite odmah, ne kroz maglovitih par godina.
Šta predlažeš ti da uradi neko ko zapošljava radnika? Da mu odmah da mesto direktora, možda čak i on sam da ustane sa stolice i ustupi svoje mesto. Pa naravno da mora da prođe neko vreme, prvo da se upoznamo a kasnije i da vidimo od čega si napravljen. Kada kažem "upoznamo" ne mislim pri tom na to da saznam da li umeš da napraviš neki script ili ne. Važnije je kakav si čovek, to ti najiskrenije govorim. Pa sve u životu mora da se zasluži, pa tako i te benefincije koje ti želiš "odmah i sad".

Problem sa poslodavnicma je neznanje. Gledam neke oglase i ne mogu da se načudim. Daju takve uslove da recimo mogu da im se jave samo genijalci i to da budu plaćeni bar 15 000 eur mesečno. To nije zato što su poslodavci alavi već zato što NEMAJU POJMA šta pričaju. Iako, većina jesu alavi i oni bi da plate takvog čoveka jednu prosečnu platu i još da im se zahvaljuje što ima posao. Znam jednu firmu (jako veliku) gde gazda bije radnike. Oni ne smeju ni otkaz da daju jer će dobiti još veće batine. A firma ima sigurno par stotina hiljada evra mesečnog prometa, dok radnici rade za 300-400 eur.

Opet, gledam neke radnike po firmama po kojima sam radio, pa ne mogu ni tu da se načudim. Ok, znam da si se zaposlio kao dizajner, ali zar je veliki problem da zakuvaš kafu za sve u office? Zar je to nečasno? Pa piješ mesecima kafu koju ti kuvaju svaki dan neki drugi ljudi koji su isto tako zaposleni kao dizajneri, programeri pa čak i umetnički direktori. To je ono što mene nervira, te neljudske osobine.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #16
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ok, znam da si se zaposlio kao dizajner, ali zar je veliki problem da zakuvaš kafu za sve u office? Zar je to nečasno? Pa piješ mesecima kafu koju ti kuvaju svaki dan neki drugi ljudi koji su isto tako zaposleni kao dizajneri, programeri pa čak i umetnički direktori. To je ono što mene nervira, te neljudske osobine.
Eee, kuvao sam kafu samo tako, i ne samo kuvao već i prao šoljice, i ne samo to, već nosio kafu na tacni kroz zgradu gde su kafići i pičići, čak na drugi sprat...

... a primljen sam da 'radim na računaru', i niko me nije pitao jel znaš mošda C, VB, PHP, Access, MySql, Excel, PP, ili da'l znam da projektujem mrežu ili IS ili bazu. Papire i kartone sam više sekao nego u vrtiću i osnovnoj školi a muka me naterala da pre posla i u štampariju idem. O drugim WEB pričama i da ne pričam a sreća je što mi je kolega SUPER, ALI SUPER WEB Developer!
dejadj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #17
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Eto, baš interesantno da će u narednom broju PC Magazina (sledećeg meseca) izaći moja kolumna upravo na ovu temu

Razlog zašto sam pisao o problemima vezanim za razvoj softverske industrije kod nas su tri događaja - Razgovor sa Borisom Krstovićem i Goranom Pilipovićem, ali i broj i vrsta predavanja na temu softverskih proizvoda na E-trgovini.

I Boris i Goran su imali slične probleme kao i što sam ih i sam imao na temu pronalaženja adekvatnih programera/programerskih timova za različite vrste poslova. Sreća da sam u međuvremenu upoznao određeni broj pojedinaca i firmi koji su ekstremno pouzdani, ali kada se sve sabere - broj pojedinaca koje sam angažovao po ovom kriterijumu manji je od broja tri, a kod firmi broj je manji od dva.

Takođe sam shvatio da je veoma teško pronaći adekvatne programere (ima ih), jer se najbolji često ni ne javljaju na oglase, a teško se dolazi do njih (interesantna komunikaciona grupa osoba). To nisu oni koji se javljaju na forumima...

Poznata je generalna priča o nepoznavanju problema poslodavaca koji angažuju programere, ali mislim da veliki problemi sa ponudom programera nastaju i zbog toga što ne postoji adekvatno udruženje koje bi davalo preporuke o načinima kako se zapošljavaju programeri, koja su minimalna znanja potrebna, kako se definišu cene rada (bez davanja minimalnih ili maksimalnih cena - eventualno optimalnih), itd. Drugim rečima, pravi poslovi strukovnog udruženja (o ovome je bilo dosta reči na drugim forumima), tj. kreiranje standarda rada i poslovanja u softverskoj industriji.

U članku napominjem da je najveći problem sa (ne)postojanjem ozbiljnije softverske industrije kod nas skoro nepostojanje software project managera. Ali, pročitaćete članak...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #18
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
bluesman:
Problem sa poslodavnicma je neznanje. Gledam neke oglase i ne mogu da se načudim. Daju takve uslove da recimo mogu da im se jave samo genijalci i to da budu plaćeni bar 15 000 eur mesečno. To nije zato što su poslodavci alavi već zato što NEMAJU POJMA šta pričaju. Iako, većina jesu alavi i oni bi da plate takvog čoveka jednu prosečnu platu i još da im se zahvaljuje što ima posao. Znam jednu firmu (jako veliku) gde gazda bije radnike. Oni ne smeju ni otkaz da daju jer će dobiti još veće batine. A firma ima sigurno par stotina hiljada evra mesečnog prometa, dok radnici rade za 300-400 eur.
Sve što sam želio ikad da kažem na ovu temu.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #19
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
Takođe sam shvatio da je veoma teško pronaći adekvatne programere (ima ih), jer se najbolji često ni ne javljaju na oglase, a teško se dolazi do njih (interesantna komunikaciona grupa osoba). To nisu oni koji se javljaju na forumima...
ja sam se nedavno skroz slucajno nasao na jednom porodicnom skupu okruzen sa nekoliko ljudi koji su gradjevinski preduzetnici, povela se naravno prica o poslu medjunjima, i nemate pojma koliko oni kukaju na iste stvari: ne mogu da nadju dobre majstore, ovi novi im sve fushiraju, kradu materijal ili nemaju pojma, oni stariji su dobri dok su trezni, ali inace ne mozes da ih kontrolises...i sve tako...

odnosno drugim recima, to je tako u svakom zanatu, cim ne mozes da zaposlis bilo koga da ti radi, a ne radi se o timu dovoljno velikom da amortizuje licne nedolednosti, suocen si sa mukom izbora: odnos cena-lenjost-bezobrazluk prema brzina-kvalitet-pouzdanost.. i naravno da nema nekog recepta koji ce to magicno resiti..

ja obicno biram da radim sa ljudima koje poznajem iz neke druge price, i znam otprilike unapred kakvi su, sta znaju i koliko mogu da se pouzdam u njih... srecom pa znam dosta ljudi iz ovog posla, i za male projekte od par ljudi to je po meni odlicno resenje..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2006.   #20
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Pa naravno da mora da prođe neko vreme, prvo da se upoznamo a kasnije i da vidimo od čega si napravljen. Kada kažem "upoznamo" ne mislim pri tom na to da saznam da li umeš da napraviš neki script ili ne. Važnije je kakav si čovek, to ti najiskrenije govorim.
Mislim da si, nesvesno naravno, ukazao na najveci problem ovde. Znaci, upoznavanje znaci da ti upoznas njega, kakav je covek i od cega je napravljen. Da li "upoznamo" znaci i da radnik sazna od cega si ti, kao poslodavac, napravljen ili si ti po defaultu cool, obrazovan, 3 generacija menadzera u familiji etc. Nema coveka koji mi nije govorio u stilu "plata prva tri meseca je xxx, a posle cedabu yyy". Za te egzibicije se ide malo na sud u normalnim zemljama, gde kategorija employee u prva tri meseca ne postoji. Ili jesi ili nisi, ili imas prava po kolektivnom ugovoru ili ih nemas. Druga stvar je sto postoji tvoj menadzer koji podnosi izvestaj o tebi svaka 3, 6 meseci, godinu dana. Ipak, sve vreme si jednak i sa kukama i sa gusterima.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
znacaj dobrog copy-ja ivanhoe e-Business 15 16. 12. 2010. 12:58
VPS ili Shared? Koliko je teško održavati VPS? Veki Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 16 16. 09. 2010. 15:22
A gde ima? (Novi blog posvećen stvarima i uslugama koje je teško pronaći) chux Linkovi 4 04. 02. 2008. 08:15
Da nam pozivis jos toliko! boccio Opušteno 23 02. 11. 2006. 05:00
Primeri dobrog programiranja kodi Programiranje 6 17. 07. 2006. 01:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.