DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 02. 2006.   #61
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: IT startupi u pucaju u 9 od 10 slučajeva, ali oni koji ne puknu imaju šanse za veliki uspeh. Primeri su Microsoft, Google, Yahoo!...

O ovome Marko može detaljnije da priča, ali to je offtopic. Ili nije?
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #62
pyc
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
pyc is on a distinguished road
Arrow

Vidim zanimljiva je ovo tema, ali se malkice umrtvila, pa rekoh da izložim svoje stavove (i radove) na ovu temu...

Složio bih se da je web tržište u Srbiji još malo da bi se ozbiljnije ulaganje u portal za široku publiku u nekom brzom roku isplatilo. Sa druge strane, "veliki" igrači već postoje, pa je teško takmičiti se sa njima na ovako malom tržištu.

Bilo kako bilo, ja sam rešio da pokrenem nešto na tu temu u vidu http://dir.vizio.biz sajta. Za sada je sve po principu "nemam prihode - al nemam ni rashode", čekam da stvar naraste u smislu broja ubačenih sajtova (izdvojio sam novac za moderatora koji ubacuje sajtove), da se ljudi naviknu da imaju pristojan kalkulator kursne liste na sajtu i da mogu da vide informacije o vremenu. U momentu kada sajt stigne do pristojne cifre što se tiče broja sajtova u direktorijumu, u igru ulazi već prilično razrađen sistem http://adz.vizio.biz. koji u ovom momentu može da dovede i oko 100 posetioca dnevno na sajt. Smatram da je izgled sajta veoma dobar, uravnotežen, sajt je veoma mali (16kb).

Zašto sam ovo napisao... pa eto tek da iskusna ekipa (vidim da je ovde ima) eventualno napiše mišljenje o tome da li ovo sve izgleda perspektivno i da možda date svoje predloge u kom smeru treba ići.

Investitori, navalite... one-man-army je za sada iza svega ovoga
pyc je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #63
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Samo da izbacim jednu ideju; možda se nekome svidi. Ideja nije moja, ali je oprobana u praksi, a ne vidim da je ljudi često spominju.

Naime, najveći problem domaćih webmastera koji žele da naprave portalski servis je u tome što je za njegovo pravilno funkcionisanje potreban veliki saobraćaj i poverenje - a i jedno i drugo je jako teško izgraditi (čitaj, treba jako mnogo vremena i ulaganja). U nekim slučajevima je pametnije ponuditi partnerstvo nekom ko već ima ime i saobraćaj i ponuditi im svoj sadržaj / servis pod njihovom etiketom nego graditi sve iz početka.

Na primer, izaći pred Politiku (ili neke druge dnevne novine) sa predlogom da ponudiš infrastrukturu (kvalitetan CMS) i kompletno servisiranje istog koji će oni puniti sadržajem u zamenu za recimo 30% prihoda od reklama sa sajta. Oni time skidaju sa sebe obavezu održavanja (ako imaju poverenja u vas), a vi za svoj trud dobijate procenat. Tada već imate neku šansu da napravite nešto veliko.

Samo da napomenem da je primer čisto kao ilustracija. Kombinacija ima dosta, ali opet je potrebno ulaganje i ne treba se nadati nekoj velikoj zaradi u prvih godinu, dve... Možda i više. No, takvo je stanje generalno kod nas na webu...

Poslednja izmena od Ilija Studen : 05. 09. 2006. u 17:08.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #64
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Zašto sam ovo napisao... pa eto tek da iskusna ekipa (vidim da je ovde ima) eventualno napiše mišljenje o tome da li ovo sve izgleda perspektivno i da možda date svoje predloge u kom smeru treba ići.
perspektivan je kol'ko i ovi identični servisi:

http://netcentrala.com/
http://www.yu/
http://www.yuportal.com/


Citat:
Na primer, izaći pred Politiku (ili neke druge dnevne novine) sa predlogom da ponudiš infrastrukturu (kvalitetan CMS) i kompletno servisiranje istog koji će oni puniti sadržajem u zamenu za recimo 30% prihoda od reklama sa sajta. Oni time skidaju sa sebe obavezu održavanja (ako imaju poverenja u vas), a vi za svoj trud dobijate procenat. Tada već imate neku šansu da napravite nešto veliko.
Heh, počev od Politike tu je kuća sa kojom možeš 6 mjeseci da sastančiš svaki dan sa stotinu manjih i većih direktora i na kraju ništa da ne završiš...
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #65
pyc
novi član
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
pyc is on a distinguished road
Wink

Citat:
Originalno napisao mungos
perspektivan je kol'ko i ovi identični servisi:
http://netcentrala.com/
http://www.yu/
http://www.yuportal.com/
ajde kolko-tolko za netcentralu i yuportal, ali to sto me porediš sa www.yu, to je kao da si me opsovao
__________________
http://dir.vizio.biz - Direktorijum kvalitetnih sajtova
http://adz.vizio.biz - Razmena bannera 4:3
pyc je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #66
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

:-) Mislim da nam Ilija nije imao iskustva sa nasim gigantima :-)

Pre petnaestak dana resimo mi da damo neku reklamicu u jednom od izdanja Novosti koje kakvo je takvo je...ali ima dobar tiraz....
i naravno zovemo marketing...oni nas naravno prebace na marketing izdanja, ali nam tamo uljudno kazu da osoba X koja to radi nije trenutno tu i da pozovemo kasnije....sat vremena kasnije, ispostavlja se da osoba X tog dana nije bila na poslu i da pozovemo sutra....sutradan se ispostavlja da je osoba X bolesna i da nece raditi (u medjuvremenu prolazi deadline za jedan broj tog izdanja) te da pozovemo za neki dan (obratite paznju ne nedefinisan pojam neki)....pitamo mi jel mozemo da zavrsimo sa nekim drugim, salju nas na glavni marketing ali nas tamo uljudno oteraju u tri lepe i ponove nam da to radi osoba X i da cekamo da ozdravi...sacekamo mi neko vreme, pozovemo...opet je osoba X van kancelarije i da pozovemo malo kasnije...pozovemo mi malo kasnije...osoba X je otisla da pokupi decu iz obdanista i nece se vracati (oko 13h je npr)...naravno pozovemo sutra...pogadjate osoba X je van kancelarije...pozovemo malo kasnije....i konacno...znam da ni vi ne mozete da verujete...osoba X je tu...glavom i glasom....i nekako ih naterasmo da uzmu nase pare....u iskusenju sam da im povrh te cifre uplatim i jos toliko u vidu premije zbog toga sto su nas ispostovali kao klijente.
E sad ti Ilija, probaj da izvuces zakljucak koliko je tvojoj ideji realno da se otelotvori u praksi :-)
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #67
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Heh, počev od Politike tu je kuća sa kojom možeš 6 mjeseci da sastančiš svaki dan sa stotinu manjih i većih direktora i na kraju ništa da ne završiš...
Politiku sam uzeo čisto kao primer (kao što sam i rekao). Poenta je da je u nekim slučajevima pametnije partnerstvo nego pokušavati da sam izgradiš ime i posećenost. Nije pravilo, samo opcija o kojoj treba razmisliti

Btw, nisam imao iskustva sa našim gigantima. Da li je iko od vas i probao da nekom ponudi partnerstvo pa bio iskuliran?

Poslednja izmena od Ilija Studen : 05. 09. 2006. u 18:59.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #68
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ilija, najbolji slucaj je da budes iskuliran.

Mnogo je gore kad su svi spremni i raspolozeni da to urade, ali se to, nekako, nikad ne desi
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #69
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken
Ilija, najbolji slucaj je da budes iskuliran.

Mnogo je gore kad su svi spremni i raspolozeni da to urade, ali se to, nekako, nikad ne desi
Kako god. Samo, ne vidim da je iko probao... Moguća su razna partnerstva, ali sad da ne idemo u kojekakve priče i bajke. Ako ljudi više vole da guraju sami i ulažu previše energije kada to nije potrebno super. I ja sam takav uglavnom
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2006.   #70
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Na primer, izaći pred Politiku (ili neke druge dnevne novine) sa predlogom da ponudiš infrastrukturu (kvalitetan CMS) i kompletno servisiranje istog koji će oni puniti sadržajem u zamenu za recimo 30% prihoda od reklama sa sajta. Oni time skidaju sa sebe obavezu održavanja (ako imaju poverenja u vas), a vi za svoj trud dobijate procenat. Tada već imate neku šansu da napravite nešto veliko.
Zar nije logičnije dogovoriti 10 minutni sastanak sa direktorom takve medijske grupacije, otići kod njega i tresnuti mu cifru koju oni trenutno prave od njihovog Web sajta

Ta cifra je naravno mala i onda mu kažeš koliko im ti možeš da napraviš u roku od godinu dana i koliki tražiš procenat za to. Sama čista prodaja neopipljivog. Ne treba ti jak CMS, dobar interfejs, redakcija ljudi i menadžerisanje istih, entuzijazam, trud i sve što se rimuje na to....

Jedina je kvaka da možeš nečim da potkrepiš procjene koje daješ, najbolje ličnim iskustvom Ali u tom momentu se budiš i skontaš da je to bio samo lijep san, a oko tebe je mora zvana život na ovim prostorima.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gradski portal Eniac Planiranje i usability 11 21. 02. 2011. 15:46
Ze news portal Vitkovic Sva početnička pitanja 4 18. 08. 2009. 12:33
Predlog za portal Eniac e-Business 31 11. 09. 2006. 16:15
Investiranje u forum shoba e-Business 1 24. 11. 2005. 23:48


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.