DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 01. 03. 2006.   #31
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
STELLANOVA:
Praviti pekaru i web portal je skroz isto, samo su ciljna grupa i imputi razliciti.
Posle ovog citata, dosta mi je za ovu nedelju. Zahvaljujem na prijatnoj poslepodnevnoj diskusiji.


Stellanova, uopšte što se tiče:

- tvoje glavne činjenice koja glasi "Google is your friend"
- tvrdoglavog zastupanja, odnosno prepisivanja nečeg što si čuo na faxu ili nekom workshopu
- izjava "biznis plan je 90% posla"
- izvlačenje na neznanje da pisano preneseš ono što želiš da kažeš
- krajnje degutantno ismijavanje ljudi koji normalno diskutuju s tobom
- nazivanje Dejana Nikolića wannabe expertom, predpostavljam i prije nego što si uopšte provjerio osnovni info o tom čovjeku
- tvoj ton i nastup u ovoj diskusiji koji uopšte nije primjeren nekom ko nema realno tržišno iskustvo

Ostaviću ostalim ljudima sa ove diskusije da sami prosude. Moje skromno i dobronamjerno mišljenje, nakon ove i još par tvojih diskusija koje sam imao prilike da pratim na DTP jeste da bi zaista trebao da poradiš na promjeni nekih stvari u vlastitom ponašanju i nastupu, dok ne postane kasno... Pazi, svi mi imamo svoje frustracije, ali neke granice je ipak potrebno poznavati.


pozdrav,
mungos
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #32
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Ja se smejem tebi i tvojim 90% važnosti business plana. Ovakav komentar, kao tvoj iznad, obično koriste deca kada shvate da su nešto pogrešili, pa onda kao "ma vi ste svi glupi".
Smej se koliko hoces. Lakse je smejati se nego pokusati shvatiti neciju pricu bez predrasuda.

Citat:
Posle ovog citata, dosta mi je za ovu nedelju. Zahvaljujem na prijatnoj poslepodnevnoj diskusiji.
Super. Samo mi objasni razliku izmedju pravljenja biznis plana za pekaru i web portal. Osi sto su ciljno trziste i impunti razliciti voleo bi da vidim neku drugu razliku, prosvetli me

Citat:
- tvoje glavne činjenice koja glasi "Google is your friend"
A ne, pogresno si shvatio, moje glavne cinjenice imas po celom internetu i strucnoj literaturi, to sam na pisao jer vidim da ti istu ili nisi procitao ili si zaboravio.

Citat:
- tvrdoglavog zastupanja, odnosno prepisivanja nečeg što si čuo na faxu ili nekom workshopu
Ali covece, to su cinjenice, naravno da cu se drzati cinjenica koje su ustanovili ekonomsko trzisni experti nego sto cu da verujem tvopjoj prici sastavljenoj bez ijednog argumenta ili sa argumentima tipa "radio sam nesto, nije uspelo, sastavio sam nesto nije islo, pitao sam nekoga i taj nema pojma..." , slozices se da su reci jednog ekonosmkog experta mnogo pouzdanije i vrednije od tvojih.
Citat:
- izjava "biznis plan je 90% posla"
Opet bukvalizam, pa jer stvarno nema nista drugo da se uhvatis od toga? Evo da pojasnim jos jednom, 90% posla sam stavio u kontekst metafore, prenesenog znacenja, a pod posao sam podrazumevao da se nesto proda. Znaci, web portal je proizvod, zarada od web portala je posao. znaci da biznis plan nece 90% napraviti web portal nego ce 90% uraditi stvari oko zarade i prodaje tog proizvoda.

Jasnije?


Citat:
- krajnje degutantno ismijavanje ljudi koji normalno diskutuju s tobom
Nikoga ja ovde nisam citirao sa namerom da ga ismevam, ako se neko osetio ismavanim evo: Izvinjavam se

Citat:
- nazivanje Dejana Nikolića wannabe expertom, predpostavljam i prije nego što si uopšte provjerio osnovni info o tom čovjeku
Slusaj, ne znam za tebe ali ja nikada nisam voleo da ljude mistifikujem i da od njih pravim bogove, ono sto sam rekao za doticnog je bilo cisto na osnovu izjave koju si citirao.
Kada neko kaze takvu glupost, da nije bitno nikakvo obrazovanje za dobar biznis plan onda ja to drugacije ne mogu da nazovem osim gluposcu.

Citat:
- tvoj ton i nastup u ovoj diskusiji koji uopšte nije primjeren nekom ko nema realno tržišno iskustvo
Super, imamo i jednog vidovitog mungosa. Bas lepo.
Samo mi kazi odakle si dobio takvu informaciju? MOlim bez pasulja, tarota i kugle...

Citat:
Moje skromno i dobronamjerno mišljenje, nakon ove i još par tvojih diskusija koje sam imao prilike da pratim na DTP jeste da bi zaista trebao da poradiš na promjeni nekih stvari u vlastitom ponašanju i nastupu, dok ne postane kasno... Pazi, svi mi imamo svoje frustracije, ali neke granice je ipak potrebno poznavati.
Strasno, mislim da bi ti trebao da poradis na svom kada nekoga karakterises na osnovu par diskusija na nekom forumu, ali ok nije moj problem

Sto se tice frustracija, hvala na laznoj briznosti ali tu rec nepoznajem u svom zivotu.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #33
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Ovde ima materijala i materijala za reply do sutra.

Izdvojicu samo ovo: 100% se slazem da biznis plan treba da napravi vlasnik biznisa. Ako ne znas sta je tvoje trziste, koliki je potencijal, koje su tvoje kompetitivne prednosti, ko su konkurenti, kako ces da prodajes, kako ces da radis marketing i koliko ce to da te kosta, onda nemoj ni da pocinjes. Ako nisi dovoljni ekspert za to nisi ni da vodis taj biznis.

Problem je sto ako radis softverski projekat koji je neka novina na trzistu onda malo toga mozes da znas tacno, a cesto ni priblizno, pa da si ne znam kakav tim eksperata. Mozes samo da izvlacis iz malog mozga cifre tipa "10% trzista".
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #34
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

heh, biznis plan je je naprosto formalizam onoga sto bi svako normalan uradio pre nego sto se upusti u nesto, a to je da dobro razlisli o svemu... biznis plan nudi nacin da se ta analiza lakse obavi... imao sam prilike da vidim real life primer kako se to radi za fabriku konzervi vrednu pola miliona evra i nije to neka tako velika pamet, kao sto se trude da predstave oni kojima je to glavni izvor prihoda... ima dobro razradjena shema koja se prati i mnogo je bitnije poznavati prirodu posla za koji se pravi plan, nego biti strucnjak za "pravljenje planova"...

business plan nije resenje problema, to je alat koji pomaze da se sagledaju mogucnosti i problemi (i naravno ne samo tebi nego i potencijalnim investitorima)... ovo sve ostalo je moda koju forsiraju wannabe menadzeri...slicno kao da tvrdis kako ne mozes da programiras ako nisi napravio UML dijagrame celog projekta... vecina nas napravi neku skicu projekta pre nego sto krene da radi, i UML je definitivno koristan za takve stvari, ali ne znaci da ne moze i olovkom, papirom i malo zvrljanja da se postigne isto... pitanje je pre svega koliko ti imas smisla da vidis sumu od drveca, da medju gomilom informacija sagledas one bitne...

@boccio: odlican post, respect !!!
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #35
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao bokacbl
Sto se vase rasprave tice, mislim da ste nepotrebno se raspravljali jer realno
ne vjerujem da je i jedan od vas dvojice imao priliku da radi pravi biznis plan i da doceka njegov uspjeh/propast...ako grijesim izvinjavam se..
Nebitno kakva je situacija, ko je šta "imao priliku" a ko nije, i uz opasnost da me shvatiš kao džangrizavog matorana, ali moram da komentarišem ovo. Pre nego što izjaviš ovako nešto, moraš da imaš neke informacije.

Dakle, ne možeš da kažeš "ja mislim da vas dvojica jedete ono što se ne jede ako sam pogrešio, izvinjavam se" ne zbog same teme već zbog toga što je takva konstrukcija rečenice sam početak bezobrazluka. Po toj analogiji svako može da kaže "ja mislim da si ti kreten, ako grešim izvinjavam se". Da li me razumeš šta hoću da ti kažem? Ovo je sve dobronameran savet i nema veze sa tim ko je šta rekao i radio, čisto ti stilski pomažem da usavršiš svoj jezik.

@ivanhoe: upravo to što si napisao je sama srž. Business plan nije neka apstraktna tvorevina već jednostavno ideja pretočena u neki koncept, uz prethodnu analizu, malo pripreme, očekivanja i razrade te ideje. Znači ne treba mistifikovati to kao "sveti gral" i ne pravi se business plan zbog business plana, već je to neki početni korak koji definiše glavne odrednice kako će se projekat realizovati i razvijati.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 01. 03. 2006. u 22:02.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #36
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: ... i probio si tisočo poruka :-))) ... "Wrote a book" LOL
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #37
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Off Topic: Pa za vreme koje sam potrošio pišući tih 1000 mogao sam 'ladno i da napišem knjigu
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #38
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

to su strašne stvari ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 03. 2006.   #39
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default ok..

Citat:
Nebitno kakva je situacija, ko je šta "imao priliku" a ko nije, i uz opasnost da me shvatiš kao džangrizavog matorana, ali moram da komentarišem ovo. Pre nego što izjaviš ovako nešto, moraš da imaš neke informacije.
Ok, shvaticu toj komentar kao dobronamjeran.. sve sto sam htjeo da kazem gore navedenim(i da nikog ne uvredim i ne sirim raspravu) jeste da je mnogo efikasnije da ukoliko se raspravlja o uspjesnosti nekog/necega moze lakse dokazati/objasniti nesto ukoliko se opise neko licno iskustvo itd (a ne ono sto je procitano, uslo u uho i slicne stvari...)
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 03. 2006.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

U pravu si, ali ne očekuješ valjda da ti ovde napišem neki svoj business plan?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
2Checkout naplata usluga chandler e-Business 3 13. 02. 2010. 22:42
Novi hit proizvod iz Apple-a dinke Opušteno 2 17. 04. 2009. 14:25
1-jun: Dostupnost telekomunikacionih usluga valeksic Komunikacije 0 21. 05. 2007. 10:43
Proracun vremena za odredjen zadatak / projekat / proizvod misk0 e-Business 3 09. 02. 2007. 13:12
hosting usluga - moralno pitanje bluesman Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 15 23. 12. 2006. 00:32


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.