DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 07. 2006.   #91
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

Pojavio se mali tekst u Sitepoint Tribune #348 o aC, pod naslovom Basecamp clone.

pozdrav.

[Editor note: http://www.sitepoint.com/newsletter/...id=2&issue=348]

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 16. 07. 2006. u 17:56.
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2006.   #92
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

aC se pojavio na trecem mestu Movers & Shakers liste na Alexa sajtu, sa rastom od 1700% .
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 07. 2006.   #93
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Pozvao sam Iliju da održi predavanje na temu studije slučaja aC na www.iimeuro.ns.ac.yu, i da u kraćoj formi isto predstavi i na sledećem www.etrgovina.org skupu (18., 19. i 20 april 2007.). Ilija je tako postao prvi pozvani predavač na sledeću E-trgovinu

Inače, Ilija je uradio to što treba sa lansiranjem aC-a, by the book(s), ali sa onom vrstom koja kaže - čim misliš da imaš dobru ideju, odmah je lansiraj...

Eto, isprobano, radi, feedback je dobar... sada bi trebalo da se osmisli dobar poslovni model (ako već nije osmišljen) koji će aC-u omogućiti da ne ostane samo trenutno aktuelni buzz. Moj predlog je da se prve pare (makar samo od donacija) odmah usmere na angažovanje lokalnog jakog USA PR profesionalca/firmu, ako želiš ozbiljniji visibility (primer www.milliondollarhomepage.com - http://online.wsj.com/public/article...s_inside_today gde je klinac nakon prvih zarađenih 20.000 $US angažovao PR agenciju za te pare).

Moja je želja da do prvog predavanja na IIM/EURO budeš već dovoljno wealthy (kako kažu eng. - http://wordnet.princeton.edu/perl/we...wealthy+person) i da tvoj aC ima pravu globalnu vidljivost
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 07. 2006.   #94
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Mislim da pocinjete s preterivanjem, i da promocija aC postjae sama sebi svrha. Milsim da je covek odradio odlican posao sto se tice promocije.

Sada svi koji se interesuju za takvu vrstu softvera znaju za njega, a ako jos nisu culi ima dovoljno mesta gde ce naci info ako ih ta tema interesuje.

Umesto da dalje trosi vreme na promociju softvera, sad amoze da se posveti njegovom daljem razvoju.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 07. 2006.   #95
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Upravo se o tome radi, da se autsorsuju (kako lepa serbska reč) promotivne aktivnosti (koje je potrebno i dalje raditi), i da se on posveti razvoju sw-a, ako želi.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 07. 2006.   #96
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Stvarno jako mnogo vremena odlazi na pružanje podrške i promociju. Doduše, promocijom se nisam previše bavio. Instalirao sam par demoa i dao pristup uticajnijim blogerima. Kasnije je sve krenulo samo od sebe... Doduše, uvek moraš da budeš tu, da vide da si tu i da ti je stalo, da pratiš da ljudi ne bi okrenuli celu priču protiv tebe (dešavalo se da krenu od loše pretpostavke pa moraš da im objašnjavaš o čemu se tačno radi) itd. Najbolji alati za praćenje buzza su definitivno Google i Technorati. Ako znate neki bolji sistem za praćenje aktivnosti "blogosfere" preporuka je dobrodošla.

Što se ponude za predavanje tiče naravno da sam zainteresovan. Ranije nisam imao nešto zanimljivo o čemu bih pričao; sada imam i previše! Mislim da će biti problema da me skinete sa govornice

U ozbiljan PR će biti uložene ozbiljne pare (sa velikim O ) kada se do istih dođe. Svestan sam njegove vrednosti. Uostalom, kada sam Bill Gates kaže da bi zadnji $ dao na PR onda tu nema šta puno da se razmišlja. Planovi mi još uvek nisu u potpunosti definisani, ali je trenutno najveći prioritet 1.0. Kada software bude stabilan lako ćemo gledati kuda dalje.

Peđa je u pravu skroz. Pored svega toga jako je teško i raditi na samom kodu. Za vikend sam "pobegao" kući, bio dva dana offline i zgruvao dobar deo novog Files dela (jedan od prioriteta za 1.0). Da sam ostao u NS ne bih uradio ni četvrtinu.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 07. 2006.   #97
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Sorry ako smaram, nadam se da će ovih par zapažanja nekom koristiti. Sve je iz prakse, ništa iz knjiga. Napravio sam par gluposti tako da pogledajte da znate šta treba da izbegnete.
  • Strašno je bitan moment. Sad da se pojavi sličan alat koji čak nudi i više od aCa teško da bi bio toliko zapažen. Kada sam ranije pričao o momentu tu sam pre svega mislio da je bilo bitno biti prva alternativa BCu. Takođe, "udarati" na ljude koje web populacija voli ili voli da mrzi ne može da prođe nezapaženo Imaš priliku? Vozi! Ako nećeš ili oklevaš neko će je sigurno iskoristiti pre ili kasnije...
  • Imajte neku priču, nešto po čemu ćete se bar malo izdvojiti. Sa komercijalnim projektom ovo možda i nije lako, ali kada ponudite free alternativu alatu koji inače košta od $20 - $150 mesečno i to u solo priči iz zemlje za koju ljudi uglavnom nisu ni čuli onda nemate puno problema Btw, free je uvek dovoljno da vas izdvoji ako je tržište takvo da nema kvalitetnih besplatnih rešenja.
  • Title u stranici i opis aplikacije u jednoj rečenici su izuzetno bitni. Zapamtite da ćete u 90% slučajeva biti tako linkovani sa servisa kao što su del.icio.us, ma.gnolia.com itd. Isto tako i sa blogova. Čini se kao očigledno, ali meni nije bilo jer nisam znao kako se surferi ponašaju. Zahvaljujući sreći sada imam gomile linkova koje upućuju na www.activecollab.com sa ključnim rečima: open source, collaboration, project management, tool + opise u kontekstu: free, easy to use, open source, web based itd.
  • Pružite korisnicima neku vrednost i oni će raditi za vas. Neprocenjiva je pomoć zajednice, u svakom pogledu!
  • Budite tu i pružite objašnjenje ako ljudi pogrešno razumeju (ili uopšte ne razumeju) neke stvari. Ne želite loš press zato što je neko krenuo od pogrešne pretpostavke.
  • Obavezno obezbedite da ljudi na neki način ostanu u kontaktu sa projektom. Feed ili newsletter su najbolja rešenja. Ja sam ovde pukao zbog problema sa hostingom tako da sam izgubio par korisnika jer isti neće biti u toku sa izmenama. Nadam se da će se vratiti kad lansiramo 1.0 (tada bi trebao da se desi drugi veliki, ali blaži talas poseta).
  • Ukoliko je open source projekat u pitanju bugtracker i wiki su obavezni! Bez toga ne može. Probao sa forumom (zbog nedostatka opcija). Ne ide baš najsrećnije...
  • Nipošto ne stavljajte nestabilan ili slabo optimizovan kod na server ako očekujete veliki broj poseta! aC alpha je bez problema kucao prilično jak TD server čim se počelo kačiti par desetina korisnika istovremeno. Da ostane na tome Znam i cifre, ali time ne bi trebalo da se hvalim.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 17. 07. 2006. u 01:59.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 07. 2006.   #98
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Ilija, zivis u zemlji sa jeftinom radnom snagom: navataj nekog klinca koji se snalazi sa kompovima i obuci ga radu na AC, i nek ti on izigrava prvi nivo podrske ljudima na sajtu i po blogovima/forumima.. on moze da ti sa par sati dnevno pokrije osnovne odgovore. plus da te upozori na komplikovanaija pitanja, i sta se gde desava... kostace te neku sitnu kintu, ali ce ti ustedeti dosta vremena za koje ces moci da radis druge stvari (ukljucujuci i posao od kog zivis, a i dalji razvoj AC) tako da se isplati, tvoj sat sigurno kosta mnogo vise.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 07. 2006.   #99
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
[*]Nipošto ne stavljajte nestabilan ili slabo optimizovan kod na server ako očekujete veliki broj poseta! aC alpha je bez problema kucao prilično jak TD server čim se počelo kačiti par desetina korisnika istovremeno. Da ostane na tome Znam i cifre, ali time ne bi trebalo da se hvalim.[/list]
ovo me bas zanima, (posto takodje pravim na poslu neki issue managment sistem) u cemu je bio problem ???
prevelik broj konekcija na bazu ???
previshe quiery-ja po strani ???
kako si to resio ???
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 07. 2006.   #100
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Ilija, zivis u zemlji sa jeftinom radnom snagom: navataj nekog klinca koji se snalazi sa kompovima i obuci ga radu na AC, i nek ti on izigrava prvi nivo podrske ljudima na sajtu i po blogovima/forumima.. on moze da ti sa par sati dnevno pokrije osnovne odgovore. plus da te upozori na komplikovanaija pitanja, i sta se gde desava... kostace te neku sitnu kintu, ali ce ti ustedeti dosta vremena za koje ces moci da radis druge stvari (ukljucujuci i posao od kog zivis, a i dalji razvoj AC) tako da se isplati, tvoj sat sigurno kosta mnogo vise.
aC trenutno ne zarađuje pare u klasičnom smislu, ali čim se vratim iz BG videću za ovo. Ideja je skroz na mestu.

Citat:
Originalno napisao kodi
u cemu je bio problem ???
prevelik broj konekcija na bazu ???
previshe quiery-ja po strani ???
aC je trenutno napravljen da radi kako bi se napravila jedna feature complete verzija. Tweakovanje performansi dolazi na kraju, kada su sve kockice na mestu i kada možeš da testiraš aplikaciju sa realnim podacima.

Koda ima dosta, nema sistema za keširanje (ni podataka i opcode cache), kod je u alpha fazi razvoja što se performansi tiče. Najveći problem je što nisam na vreme sklonio demo (iako sam planirao) već sam dočekao hiljade ljudi sa Digga. Kada su videli nenormalno velik load admini su jednostavno isključili PHP (ipak je u pitanju shared hosting na kome se pored aCa nalazi i niz drugih sajtova).

Citat:
Originalno napisao kodi
kako si to resio ???
Nikako. Kod nije u toj fazi da može da izdrži digg-like saobraćaj u shared varijanti.

Btw, aC je malo "ekstreman" što se korišćenja objektno orijentisanog koda tiče, pa nailazi na neke probleme koje klasiče PHP skripte nemaju (a opet s druge strane, ne pati od nekih problema koje klasične skripte često imaju).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 17. 07. 2006. u 07:58.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina softvera nixa e-Business 23 21. 06. 2010. 15:29
preporuka web softvera za adresar [nq] Web aplikacije, web servisi i software 0 03. 09. 2008. 12:32
Potreban menadžer prodaje softvera Nikola Subotić Poslovne ponude i zapošljavanje 0 29. 05. 2007. 15:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.