DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 08. 2006.   #111
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

I taman kada pomislis da se nista ne menja, evo mungos stavi svoju sliku iz mafijaskih dana, ja napušio nekog amera da branim Iliju.... šta reći? Ipak se okreće. BTW, retko ostavljam komentar na "nepoznatim" sajtovima, ne znam ko je taj lik, ljudi koji me znaju - znaju da ne pratim "ko je ko" kolumne pa im ne znam ni imena, ali je toliko providan da i ne treba da budeš "sajkik" da provališ zašto to piše.

"Ja volim open source, i AC je dobar, ali pazite se, otimaće vam pare kasnije na razne fore jer taj open source je u stvari 'evil'?" Ma kewe ti rođene... evo opet sam se iznervirao koliko je to trula i providna žvaka
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #112
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Ako pogledaš komentare tamo videćeš da providne stvari i ne mogu tako lako da prođu, tako da makar nemaš zašto da se nerviraš. Na webu makar ima dovoljno smeća da nije teško doći do zaključka da ne zaslužuje baš sve poseban respekt. I naravno da svako brani svoje interese, ovaj članak samo pokazuje da je Basecamp duboko uzburkan zbog pojave open source konkurencije.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #113
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Bilo je pitanje vremena kada će Basecamp zauzeti gard. Međutim, najbitnije je sledeće: buzz i dalje traje, prašina se i dalje diže (za dobrim proizvodom), a Ilija i dalje radi na funkcijama activeCollab-a. Sve više i više hostova dodaje basecamp kao one-click install, blogosfera ne spava, tako da reakcija Basecampa nije nimalo čudna, iako je u pitanju malo prljava igra.

Anyhow, thumbs up for aC. Samo napred.
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #114
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Što se Vitamina tiče, pogledaš ko je u Advisory Board i nema šta mnogo da razmišljaš

Da budem iskren, skroz mi odgovara što se ovakav tekst pojavio i to na sajtu kao što je Vitamin. Vitamin je Vitamin (posete, ciljna publika i sve po redu), a sam activeCollab uopšte nije predstavljen u lošem svetlu. Iako je ovaj tekst ujedno i reklama za Basecamp (što je najverovatnije jedna od osnovnih ideja), on je ujedno i oldična reklama za activeCollab kao alternative za BC. Doduše, očigledno čovek nije mnogo razmišljao o tome kako unovičiti dobar i popularan open source projekat (jedna od tema o kojoj ne prestajem da razmišljam u zadnje vreme) pa se zaustavio samo na ideji o otvaranju specijalizovanog servisa.

Ono što je skroz izuzeto ovde iz računice je vreme - activeCollab (kao i sam Basecamp) može brzo da napreduje s tim što activeCollab može da napreduje u raznim pravcima istovremeno zato što je open source. Servis (i to razne varijacije na temu koje ciljaju na razna tržišta), verzija za enterprise tržište, podrška... Šta god vam padne na pamet.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #115
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Tu imas pravo ,

Citam danas nesto apropo Open Source PBX - Asterix ... morali su da uzmu venture capital od nekih 10 ak miliona,iako firma ne gubi na bilo cemu ... rade support ... imaju nekoliko hiljada download-a dnevno ... preko desetina hiljada novih korisnika mesecno etc etc ...ali pojaljuju se kompanije koje rade resenja bazirana na njihovom open source proizvodu, i neminovno je da su morali da stave stvar na papir i da pristupe ozbiljnije trzistu ...

Prenesenim primerom, mozda ce se nakon verzije 1.0 pojaviti firmice koje ce da rade module za aC ... koj ce u nekom trenutku da imaju ozbiljan market share ... jer zasto u sustini je i izasla potreba za alternativnom, izasla je jer nije modularan ....

my 2c
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #116
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Meni samo nije jasan stav 37s ekipe o mogućnosti lakog kloniranja njihovog proizvoda. Pisao sam već negdje o tome, njihova čitava filozofija ide ka pojednostavljivanju proizvoda. U suštini što je app jednostavnije, lakše ga je iskopirati. Simple as that.

Koristim u zadnje vrijeme aC i u suštini šta to u Basecamp posjeduje: napraviš običnu to-do listu, napišeš post i mogućnost ostavljanja komenatara na isti (kao na blogu), mogućnost uploada fajlova na server, dodavanje milestonea (obični vremenski alert kad je trebalo nešto uraditi i onda ti on u crvenom boxu odbrojava koliko dana kasniš od tog datuma). I na kraju sve to uokviriš pod jednim zajedničkom labelom, da kažem projektom. Mislim to je to, nije space shuttle.

Stvar je propagande kako je sad taj proizvod nešto vrhunsku i nije mi nikada jasno zašto se development zajednica oduševljavala tim Basecampom, možda ruku na srce što taj proizvod radi posao? Pa recimo Romance-Cafe je višestruko komplikovaniji proizvod za razvoj od BC/aC. Izgleda samo je trebalo da se pojavi po običaju Crazy Serb i zezne stvar Amerima... U suštini čitava ta priča aC vs BC je više stvar ko ima cojones, a ko nema... :-)

Za naš srpski dev community ekstremno je pozitivno (a ionako imamo takav status u svijetu kao "bad boys" i poznati stav o našoj kuražnosti u ovdašnjim mitovima, urbanim legendama i vicevima gdje uvijek nadmudrimo na kraju Amera i Rusa) što je jedan dečko iz Srbije pokazao da ima cojenes. Ništa više, niti manje.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #117
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

@Nixa

Ovo je isto jako zanimljiva tema, posebno za ljude koje bar malo zanima tržište i open source. Osnovni problem kod open source projekata iz kojih želiš da izvučeš pare je što si često sam sebi konkurencija (ako ideš na priču da nudiš prostu verziju kao OS, a napredniju prodaješ) ili si dao previše slobode drugim ljudima da ti budu konkurencija (uzmu i naprave proizvod baziran na tvom projektu i guraju ga kao svoju priču).

Definitivno bih trebao da vidim sa nekim advokatom u vezi licence, da zaštitim neka svoja prava dok je još sve "mlado". Znate li nekog ko se bavi ovim pitanjima i poznaje ih (kontakti na PP?)?

Poslednja izmena od Ilija Studen : 11. 08. 2006. u 11:50.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #118
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Pa recimo Romance-Cafe je višestruko komplikovaniji proizvod za razvoj od BC/aC.
Zanimljiva stvar je da sam i ja sam tako mislio (na Wisdumpu sam rekao nešto tipa "Its just a blog with few extra features") dok nisam počeo da pravim nešto slično (sad više ne mislim tako). Iako deluje prilično naivno kad nabrojiš feature, stvar je mnogo komplikovanija. Tj. nije komplikovanija koliko je obimnija. Đavo je u detaljima i to uzima toliko vremena. Plus je public, open source proizvod koji treba da se vozi na skoro svim znanim i neznanim PHP platformama -> mnogo je podložniji problemima (npr. imao sam problema sa načinom na koji Exchange barata sa adresama - kada ste zadnji put napisali PHP skriptu koja za mailovanje koristi Exchange?) i ljudi ti nalaze nešto više bugova jer imaju pristup kodu (ali su u stanju često da ponude i rešenje!). Zatvoren software ne "pati" od toga jer je jasno definisana platforma i ljudi ne čačkaju po kodu.

I da, ništa povezano sa RC, morao sam nešto da citiram

Poslednja izmena od Ilija Studen : 11. 08. 2006. u 11:49.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #119
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Tu si 'tico salim se, slazem se donekle sa tobom

Razlika izmedju dobrog i ostalih je u detaljima, i koliko od se software cinio prost, detalji su ono sto oduzima najvise vremena. Glupo je da poredimo ova dva jer su stvarno nebo i zemlja, po svom konceptu kao i po kompleksnosti, sto se najbolje vidi kada se zagrebe malo ispod povrsine.

Dovoljno je samo da krenemo od korisnika, AC sigurno nece imati (vise od jednog) zlonamernog korisnika, dok je na RC to problem koji zahteva puno mozganja. Sta hocu da kazem? Lako je na primer dodati opciju slanja privatnih poruka, sto kaze munogs par tabela i formular i listing i to je to. Da, ali za malo Kada krenes, pojave se problemi koje moras da resavas: dodju neki senegalci pa salju stotine spamova, drugi salju reklame, salju se uvredljive poruke, mora da postoji opcija blokiranja, da li zeli obavestenje na mail o novim porukama, napraviti filter da se ne salju linkovi tipa www.nesto... ali ipak dozvoliti da se salje link recimo na flickr (mozda hoce da pokaze fotku) ili neke druge servise...

Znaci, koliko god jednostavno izgledalo, stvari nisu onakve kako izgledaju na prvi pogled, Ilija je u tom slucaju prilicno eksponiran, a posto znamo kakav je po pitanju koda, siguran sam da puno vremena posvecuje detaljima jer mislim da bi se roknuo kada bi mu neko rekao da mu kod i nije "bas" Opet u mom slucaju, niko ne gleda kod, ali zato pokusavaju da zloupotrebe svaki propust i ideje im idu od vrlo glupih (koje su i opasnije jer ih niko ne ocekuje) do vrlo mastovitih.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2006.   #120
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao noviKorisnik
Ako pogledaš komentare tamo videćeš da providne stvari i ne mogu tako lako da prođu, tako da makar nemaš zašto da se nerviraš.
Nisam se je nervirao zbog tog providnog pokusaja vec zbog price koja se protura - pare pare pare pare, puno para i to odmah.... ako nisu pare u pitanju, pa sta je onda? Zasto on to radi? To je toliko plitko razmisljanje da ne mogu da ne prokomentarisem.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina softvera nixa e-Business 23 21. 06. 2010. 15:29
preporuka web softvera za adresar [nq] Web aplikacije, web servisi i software 0 03. 09. 2008. 12:32
Potreban menadžer prodaje softvera Nikola Subotić Poslovne ponude i zapošljavanje 0 29. 05. 2007. 15:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.