DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 07. 2006.   #11
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Ilija rekao bih da si napravio malu "grešku u koracima". Kreirao si zanimljivo i upotrebljivo rešenje, ali gledano sa inženjerskog i marketinškog aspekta bez prethodno definisanog koncepta i cilja.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #12
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Iskreno i ja sam jako skeptičan koliko daleko treba ići sa promocijom nečega što je još uvek u alphi. Naravno, treba ciljati na early adopters grupu tako da tehnički forumi i popularni tehnički blogovi definitivno imaju veliku vrednost čak i u ovom stadijumu razvoja, posebno da se dobije potrebna "količina očiju" da se uoče krupniji propusti što ranije (evo, Dragan je danas našao jedan prilično nezgodan bug na My tasks stranici i imao par konstruktivnih komentara što se kompletne priče i interfejsa tiče - neprocenjivo ).

Neka ozbiljnija promocija kroz medije koje prati širi krug ljudi od tehničara i early adopters grupe definitivno otada do prve stabilne verzije.

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Ilija rekao bih da si napravio malu "grešku u koracima". Kreirao si zanimljivo i upotrebljivo rešenje, ali gledano sa inženjerskog i marketinškog aspekta bez prethodno definisanog koncepta i cilja.
Prihvatam. U celu priču o promociji sam uleto i više nego nespreman. Kad sledeći put budem u sličnoj situaciji znaću bolje upravo zahvaljujući ljudima sa DPTa koji su mi pomogli savetima i iskustvima koja sam stekao pokušavajući (ne nužno uspevajući) da te savete sprovedem u delo. Tada ću isto bar savetom, ako ničim drugim, pomoći nekom ko se nađe u sličnoj situaciji.

Zato sam i rekao da je jedan od osnovnih motiva zašto je cela priča oko aC takva kakva je učenje.

Što se tiče "koncepta i inženjerskog" aspekta možeš li da budeš malo određeniji pošto imam problema da shvatim na šta tačno ciljaš? Stvarno bi pomoglo kad bi objasnio.

Btw, kad spomeneš Srbiju, "inženjersko" i razvoj softwarea na to baš i ne gledam sa prevelikim divljenjem. Čast izuzecima koji zaslužuju svako poštovanje.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 02. 07. 2006. u 16:26.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #13
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Što se tiče "koncepta i inženjerskog" aspekta možeš li da budeš malo određeniji pošto imam problema da shvatim na šta tačno ciljaš? Stvarno bi pomoglo kad bi objasnio.

Btw, kad spomeneš Srbiju, "inženjersko" i razvoj softwarea na to baš i ne gledam sa prevelikim divljenjem. Čast izuzecima koji zaslužuju svako poštovanje.
S marketing aspekta, trebao bi se pre bilo kakvog pokretanja razvoja novog proizvoda opredeliti za primerenu marketing strategiju i primenu neke od marketing metoda-modela (recimo 4P mix model - Product/Price/Place/Promotion) u svrhu ostvarenja optimalnih rezultata u okviru ciljanog tržišta, čemu bi prethodilo kakvo-takvo istraživanje tržišta.
U tvom slučaju, koliko mogu da primetim, krenuo si od proizvoda, koji bi trebao da bude krajnje ishodište.

S inženjerskog aspekta, razvoj softvera, pa i Web aplikacija, podrazumeva ciklus aktivnosti u postavljanju, korišćenju i održavanju istog. Takođe, s ove tačke, start bi se ogledao u analizi i specifikaciji zahteva kojom bi se identifikovale funkcije kojim bi se rešavali postavljeni problemi.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #14
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Mnogo dugačkih reči Krako: postoji određeni moment trenutno na tržištu kome je activeCollab namenjen i taj moment treba iskoristiti brzo inače nećeš postići mnogo (jer je tržište stvarno razvjeno i konkurencija je strašna). Ko prati zna o čemu se radi.

O teoriji razvoja softvera možemo nekom drugom prilikom, mada sam sa teorijske strane slab (ne idu mi duge reči, osim ako nemaju veze sa frameworcima i patternima ). "Analizu i specifikaciju zahteva kojom bi se identifikovale funkcije kojim bi se rešavali postavljeni problemi" ostavljam "arhitektama" i "ja sam programer ali nisam napisao liniju koda već 7 godina" tipovima stručnjaka.

Be agile
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #15
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Goran Aničić:
S marketing aspekta, trebao bi se pre bilo kakvog pokretanja razvoja novog proizvoda opredeliti za primerenu marketing strategiju i primenu neke od marketing metoda-modela (recimo 4P mix model - Product/Price/Place/Promotion) u svrhu ostvarenja optimalnih rezultata u okviru ciljanog tržišta, čemu bi prethodilo kakvo-takvo istraživanje tržišta.
U tvom slučaju, koliko mogu da primetim, krenuo si od proizvoda, koji bi trebao da bude krajnje ishodište.
versus

Citat:
Ilija Studen:
Mnogo dugačkih reči
Be agile
Istina je negdje između, ali su nijanse vrlo bitne

http://www.biznisblog.com/tekstovi/marketing-plan
http://www.biznisblog.com/tekstovi/marketing-remix

Citat:
Ilija Studen:
Prihvatam. U celu priču o promociji sam uleto i više nego nespreman. Kad sledeći put budem u sličnoj situaciji znaću bolje upravo zahvaljujući ljudima sa DPTa koji su mi pomogli savetima i iskustvima koja sam stekao pokušavajući (ne nužno uspevajući) da te savete sprovedem u delo. Tada ću isto bar savetom, ako ničim drugim, pomoći nekom ko se nađe u sličnoj situaciji.
Suština je priče da treba neko da ti radi PR & Marketing za aC. Što je u slučaju dž softvera, malo nezgodno realizovati. Meni je jako krivo što sam ovih dana u totalnoj frci sa obavezama i pretjerano kasnim na nekoliko projekata, inače posvetio bih se malo promociji ovog softvera.

Recenzija koja se očekuje na Techrunchu (vjerovatno #1 Web 2.0 softvere destinacija) reći će mnogo o potencijalima ovog softvera i biće vrlo zanimljivo da se prate log fajlovi nakon što izađe info kod njih. Takođe, nadam se da će izaći i recenzija softvera na jednom od najpoznatijih 37s haterskih blogova, jeste partizanija, ali će ove dvije recenzije i komentari na iste biti dobar indikator u kom pravu raditi daljnju promociju.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #16
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Mogu samo da zamislim koliko ces poseta da dobijes samo od Techcruncha ako napisu dobar review.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 07. 2006.   #17
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Izdrzace to TextDrive
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 07. 2006.   #18
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Stvari su krenule od kad je Emily Chang ubacila activeCollab na eHub. Videću baš koliko je hitova bilo kad Google Analytics osveži podatke za današnji dan, ali par ljudi se javilo, nađeno je par nezgodnih bugova, dobio sam i prvi patch, trenutno nekih 70 puta bookmarkovan na del.icio.us... Ipak se kreće.

Btw, ne bi bilo loše da Diggujete aC ako već niste. To bi definitivno mnogo pomoglo
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	goodmorning.gif
Pregleda:	479
Veličina:	8,4 KB
ID:	138  

Poslednja izmena od Ilija Studen : 05. 07. 2006. u 21:10.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 07. 2006.   #19
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@Ilija: mozda da malkice sredis stranu u duhu SEO.. ljudi koji traze activeCollab ce te vec naci preko domena, bolje ti je u title-u i h1 naslovu da potenciras ostale kljucne reci, tipa: project management, collaboration tool, open source, free ili sta vec ti procenis da najbolje pogadja tvoju publiku..

Ovo kazem zato sto sam ja pre par meseci trazio upravo ovako nesto za jednog klijenta, i dosta mi je vremena trebalo da nadjem par pristojnih besplatnih programa sa source-om, tako da mislim da ti konkurencija nije prejaka i da bi lako mogao da udjes u top 10 na google-u...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 07. 2006.   #20
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

evo ga emily

Citat:
activeCollab - Free, open source project management and collaboration tool. Uses simple tools like blog-like discussion system, task lists, milestones etc to let people collaborate in a web-based environment. (Thanks, Ilija, for the demo)
check, kako oni tebe citaju, Ilidža?
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina softvera nixa e-Business 23 21. 06. 2010. 15:29
preporuka web softvera za adresar [nq] Web aplikacije, web servisi i software 0 03. 09. 2008. 12:32
Potreban menadžer prodaje softvera Nikola Subotić Poslovne ponude i zapošljavanje 0 29. 05. 2007. 15:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.