DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 01. 2007.   #91
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Dobro, ja necu komentarisati. Mislim da mungos sam jedini i moze proceniti da li je organizacija showa bila idealna ili ne, kroz introspekciju, i ne ocekujem da komentarise, nadam se da ucesnici u diskusiji mogu razlikovati kritiku od ponavljanja iste.

Srdjane, zelim da tvoj posao bude uspesan.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #92
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac
Ako je poslovni plan dobro napisan, onda prije svega poduzetniku govori da li je njegova ideja realna i može li se njemu isplatiti. Investitori dolaze tek naknadno, i to samo ako ti trebaju.
Naravno, samo sto mnogu 'preduzetnici' ne budu iskreni prema sebi jer ih ponese 'velicanstvena ideja' pa zanemare tonu nekih parametara sa razlogom 'kako cemo - lako cemo' tako da se desava da naprave business plan koji njih zadovoljava ali nije dobar.

Poslednja izmena od misk0 : 04. 01. 2007. u 20:31.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #93
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Ja ne vidim razlog zašto tebe ova priča toliko pogađa...
Mene pogadja to sto mislis da u Srbiji nema nikakvih projekata ako se neko nije odazvao na show koji si ti organizovao.

Citat:
Originalno napisao mungos
...koliko znam nisi aplicirao.
Reci mi da li je svakom startup projektu potrebna investicija ?

Ako tako vec volis da "opipavas puls" potrudi se da pre toga malo ispitas situaciju a ne da se blamiras s nekim promasajima koji ti drasticno smanjuju ugled kod drugih.

Sta ti zelis da pokazes tvojom porukom?
Da se ne pravi startup sa WordPressom, sada si mi kao rekao nesto novo, otkrio si Ameriku filozofskom izjavom i otkricem. Bravo!


Citat:
Originalno napisao mungos
Možda ti za rad smatraš to što digneš sajt na Wordpressu i kopiraš tekstove sa Index.hr i drugih medijskih sajtova i misliš da možeš tako da zaradiš od AdSense, ali tu nema asne.
Posto vidim da si tako lepo upucen u neke stvari da ti dam jos neke korisne informacije koje ce ti mozda posluziti.

Mislis da si mi otvorio oci tom filozofijom koja bi impresionirala samo malu decu ali evo da ti objasnim zasto sam to uradio.

1. SEO optimizacija
Posto si sam rekao da se ne razumes u SEO optimizaciju onda da te obavestim da nije na odmet imati na sajtu dobru optimizaciju i "unutrasnje linkove".

Situacija: Sajt mi je under construction a uskoro zelim da ga pokrenem, kako da malo poboljsam poziciju na pretrazivacima?
Napravio sam podsajt gde sam objavljivao veliki broj vesti. Optimizovao sam templejt tako da imam veliki broj unutrasnjih linkova. Posto si posecivao taj sajt verovatno si primetio link na kraju svake vesti.

Rezultat: Vise od 500 poseta dnevno sa Google-a, za nekoliko dana. Na Alexi skok od 5,5 miliona pozicija unapred i sto je najvaznije za veliki broj kljucnih reci koje mi trebaju zauzeo sam dobre pozicije.

2. Da li su AdSense reklame isplative?
Ranije dok sam slabije poznavao celu situaciju oko AdS zarade nisam imao nekih boljih rezultata tako da nisam bio siguran da li AdS stvarno moze/ne moze doneti vecu dobit. Komentarima tipa "to je lose", "nema prave zarade od toga" nisam previse verovao jer je kod nas sve tako. Niko nece da napravi sajt koji ce dovesti posetioce a hoce klikove. Posle im je kriv Google, kao nemam 100$, prvo treba da se zapita ko mu je kriv sto nema ni 100 poseta.

Situacija: Dvoumim se oko toga da li na buduci sajt da stavim neke reklame. Zbog korisnika ne bih ali moram nekako da isplatim sredstva koja planiram da ulozim u reklamnu kampanju kojom bih privukao nove posetioce. Situacija sa oglasavanjem je losa ali ja moram nekako da vracam pare koje cu ulagati u kampanju na pocetku.

Citat:
Originalno napisao mungos
Startup nije Wordpress blog koji zaradi mjesečno $5 od AdSensea.
Opet plasiras ne proverene informacije da bih ja ispao glup a ti pametan. Nije 5$ vec 75$ za 15 dana na novom sajtu.

Malo sam ispitao situaciju i sada znam kako cu finansirati deo reklamne kampanje. Da nisam proverio nikada ne bih saznao da li se od AdS-a moze zaraditi neki novac.

Dakle, tim potezom "wordpress startup portal" uradio sam dve veoma korisne stvari, i nemoj molim te da plasiras neke nepotpune izjave pune neproverenih informacija. Ako nisi siguran zasto sam nesto uradio onda nemoj to da okreces na neki nacin koji ti odgovara.

Citat:
Originalno napisao mungos
2) Ovdašnji klinci iz garaže ne postoje. NEMA IH!. Spavaju na predavanjima po fakultetima ili vise u igranicama u WoW svijetu po 8h dnevno.
Ne znam za druge ali moja situacija je potpuno drugacija, niti idem na fakultet niti u igraonice, igrice ni kuci ne igram. Za prvu izjavu opet ne mozes biti siguran jer ne znaci da neko ne postoji ako se ne odazove tvom pozivu.

Citat:
Originalno napisao mungos
A što je najjače, pokazalo se da se masa ljudi javila sa željom da investira, iako smo imali u startu dogovorenu grupu investitora. Ovogodišnji mi je: Pare definitivno nisu problem. Problem ste vi.
Masa ljudi a nijedno ime konkretno, opet neke skrivene informacije.

Napisacu uskoro na svom blogu kako sam isplanirao sve segmente sajta koji planiram, onda ces videti da li meni zaista treba investitor? Siguran sam da ima barem nekolicina ljudi koji su u istoj situaciji.

p.s Nagradno pitanje: Da li bi me shvatio ozbiljno da sam ti stvarno poslao prijavu ili bi ti prva pomisao bila "opet ovaj sa svojim glupim planovima".

Poslednja izmena od Nikola Vavic : 04. 01. 2007. u 21:43.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #94
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
//edit:
btw, srecan ti rodjendan
Ovo je bilo za Nikolu Vavica ... Cestitam i ja, sedamnaesti rodjendan.

--

Bas me zaintrigiralo ovo sto je Dragan Varagic napisao, da je sve dobre programere nasao drugacije, a ne preko Interneta. Takodje me interesuje da li ce dodatni buzz koji ce sada biti u vestima okolo ipak pokrenuti pricu.

Ili ne?
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #95
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@Nikola: Molim te malo ublaži ton svojih poruka, nema potrebe za takvim prozivkama - meni se čini da ti sve shvataš kao neki lični napad na tebe.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #96
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Wawahoo srećan rođus :-)
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #97
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Nisam pratio ovu diskusiju od pocetka, ali bih od srca pohvalio napor za organizovanje ovakvog skupa.

Ako se razmislja o organizaciji skupa u nekom drugom terminu, nadam se, tokom 2007 godine, mozda bih mogao da dam par predloga:

1. Nekako animirati ljude koji nisu striktno programeri da predstave svoje ideje. Dajmo im sansu da u skupu prepoznaju mogucnosti za ostvarivanje svojih projekata, cak i bez osnovnog znanja programskih jezika. Verujem da je vecina cula za onaj sajt o legurama, to su radili ljudi iz struke, profesori i studenti (, ako se ne varam). Zar ne postoji mogucnost da deo investicije ode na pocetno/trajno angazovanje IT strucnjaka i programera, ako je ideja dobra?

2. Nekako animirati ljude da predstave svoje ideje koje samo delom mozemo podvesti pod 'i tako su oni od toga napravili Internet start-up'. Ovo je vec u slicnoj formi pomenuto u diskusiji, samo bih istakao potencijal takvih 'scenarija', verovatno i veci od teznje da ovaj show bude samo za programere koji prave programerska resenja i softvere (novi WP ili YT).

3. Nekako ubediti 'vlasnike ideja i projekata' i 'vlasnike suske' da ovaj show moze obezbediti trajan kanal susreta izmedju njih, ne samo tokom trajanja i neposredno posle skupa. Investitori su uvek tu, spremni da investiraju u dobre ideje. Jedna od najzescih zabluda, bar ako je verovati nauci i praksi, je da su investitori glavno sito. Ne, glavno sito su vlasnici ideja i projekata, oni najbolje znaju koliko njihov proizvod ili ideja vrede i ono sto je posebno vazno, kao i kod akcija, cekaju pravo vreme da pokazu koliko primamljivo i puno vrede njihovi proizvodi i ideje. Na ovako malom podrucju kao sto je nasa zemlja (nepismenih i polupismenih), mislim da je malo salakurasto ocekivati da 5+ projekata ispuni ovaj uslov u prijavnom roku od 2 nedelje ili dva meseca. Zato bih preporucio da ne dajemo investitorima tako veliki znacaj i presudnu vrednost, kao oni su bili, eto, spremni taj dan (a kao neki drugi dan nisu spremni, sic), i bas je bez veze sto niste poslali biznis planove, kao da je to bilo tesko da se sredi za 3 nedelje.

Pozdrav,
--Damir

Poslednja izmena od oksite : 04. 01. 2007. u 23:41.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #98
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Cool

Citat:
Originalno napisao bluesman
@Nikola: Molim te malo ublaži ton svojih poruka, nema potrebe za takvim prozivkama - meni se čini da ti sve shvataš kao neki lični napad na tebe.
Ok, izvinjavam se svima koji su se osetili uvredjeno.
Posebno izvinjenje Marku, s tobom sam se najvise "prepirao" ali nemoj misliti da sam zlonameran, mnogo te cenim ali kada ti ides ostro onda moram i ja, ionako su ovo samo forumske pricice sto kaze boccio.
Off Topic:
@boccio, zigor, noviKorisnik: Hvala vam na cestitkama, mozda za desetak dana kada prodju svi ovi slini praznici napravim neku zurku pa da bude i nekih poklona , svi su pozvani, naravno, samo ako idete na zurke gde su maloletnice

Pozdrav

Poslednja izmena od nixa : 05. 01. 2007. u 02:13.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #99
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Off Topic:
samo na takve zurke i demo
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #100
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Off Topic: @nikola: koristi [ offtopic ] vB tag za OT prichu
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.