DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 01. 2007.   #101
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Eo ja sredio
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #102
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

HUH

da se i ja ukljucim...
prvo, jasne su insinuacije da investitora u stvari nema, sa cim se upste ne slazem. I bez ovog skupa, znam ljude koji su spremni da uloze pare ali ODMAH, naravno u nesto sto ima potencijala.
e sad, malo konkretnije

da li su se developeri "usrali u gace"..verovatno neki jesu.. I TREBA...zasto?

Pre nekoliko godina bila sam "suvlasnik" jednog projekta koji je ZAISTA mogao da bude jako profitabilan (mungos ga je nedavno spominjao i linkovao na svom blogu). Ulozeno je jako puno napora, vremena i investitorovih para. Na zalost, stvar je propala, i ako je bila izvedena do kraja, zbog razlicitih varijabli, a mi koji smo radili na njemu ostali smo sa gorkim ukusom u ustima i osecajem odgovornosti ( i ako odgovornost nije bila kompletno nasa) zbog ulozenih i izgubljenih nekoliko desetina hiljada maraka. Ja licno NE DOZVOLJAVAM da mi se to ponovi i da se opet osetim tako (citaj...ne zelim vise ni jednog advokata da upoznam).
E sad, to ne znaci da sam postala domacica ili da sam presla da se bavim hortikulturom, ali znaci da ovaj projekat koji radim, radim sa iskustvom koje sam stekla.
Da se vratim na podvucenu recenicu...ako se neko prijavi i dobije investicije, bolje bi mu bilo da je ozbiljan u celoj prici i da ima nesto vise od entuzijazma i visokog misljenja o sebi, i treba da bude spreman na zesce iscrpan rad. Pa opet, ni to ne garantuje uspeh.

Takodje je neko spominjao da se investitor trazi onda kada je potreban, i sa tim se slazem.

Ja sam konacno prestala da samo pricam ( posto dok sam pricala, nista nisam uradila) i pocela da realizujem moju pricu. Ponude za dalje razgovore od potencijalnih investitora sam vec imala i to kroz slucajne susrete i neobavezne razgovore, ali smatram da mi jos uvek ne trebaju. Za sada ulazem svoj rad, znanje i vreme. Finansijska ulaganja za sada nemam (ako izuzmemo da je vreme u stvari novac ) i gledam da do pojave u javnosti tako i ostane.
Kada "prica" bude konkretizovana (kada se bude postavila online) i kada budem imala neke konkretnije podatke o isplativosti iste, zasigurno cu traziti investitora, i prijavicu se i na konkurs kakav je bio organizovan.

Sto se tice samo 2 kvalitetne ideje, apsolutno verujem da ih nije bilo vise

Oni koji me poznaju znaju da sam mozda previse kriticna i rigorozna u kriterijumima i ocenjivanju, i licno smatram da je mozda malo veci broj zaista kvalitetnih projekata za sada na nasem prostoru. Ne znam koliko je bilo ukupno prijavljenih, ali smatram da je i dalje mali broj onih koji su stvarno spremni da uloze sebe u svoju ideju. Kako blues voli da kaze (izvini Blues ali nekako ti to najcesce citiras ) "Kako cemo, lako cemo" je suvise inkorporirano u mozgove ljudi. Nije dovoljno videti nesto online, malo izmeniti ideju, baciti na papir i prijaviti se na ovakav konkurs, a onda kada se kaze da su samo dve ideje kvalitetne dici buku kako to nije istina.

U stvari nisu pronadjeni investitori - eeeek FALSE!!!!

Bez obzira koliko ih je mungos "sakupio", garantujem da ih ima i do njih nije ni toliko nemoguce doci, ali ljudi traze pravu vrednost za svoje pare.

eto tolicno
cheers
Cony
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com

Poslednja izmena od conica : 05. 01. 2007. u 12:52.
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #103
ebank
novi član
 
Datum učlanjenja: 11.11.2006
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
ebank is on a distinguished road
Default Hmm

Ne bih da budem pesimista i jako podrzavam projekte ovakvog tipa i bilo kakvo zalaganje mladih jer sam i sam mlad

Ali iz nekog mog iskustva i iz informacija do kojih cesto dolazim znam da ti isti koji su trebali da budu investitori zaista tesko daju bilo kakva sredstva bilo kome. Oni koji su u direktnom kontkatu sa tim ljudim (IT krem) znaju o cemu pricam.

Druga vrlo vazna cinjenica je da ko bi bio u ziriju ili kako se to vec zove za odabir radova koji su kompetentni za ucestvovanje na ovom desavanju. Moje misljenje je da to moze da bude neko koje vrlo vrlo kompetentan iz oblasti iz kojih sažet E-Biznis ( IT, Biznis, Marketing itd itd) a takvih ima par u celoj zemlji.

Ideja je ok i treba probati pa sta bude, treba pokusati ali ima onih malih sitnica na koje treba obratiti paznju.
ebank je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #104
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ebank
...Ali iz nekog mog iskustva i iz informacija do kojih cesto dolazim znam da ti isti koji su trebali da budu investitori zaista tesko daju bilo kakva sredstva bilo kome. ...
Pa zato su investitori
Da dele pare tek tako vrlo brzo bi ostali bez njih.
Pre bih da neki izvrne moju ideju inside-out pa da ulozi u nju nego da odusevljeno posle 5 minuta kaze "Prodato!" pa posle da bude "Gde su moji milioni?!".
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2007.   #105
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Hehehehehe... Ovo je razlog zasto developeri NE treba da rade sa investitorima.

Da budem malo banalan, kada je Linus Torvalds stvarao Svet, imao je dobar razlog zasto da izmedju developera i investitora postavio stvari kao sto su CFO ili CEO. Potreban je odredjeni skillset da bi radilo sa investitorima koji VRLO cesto nedostaje developerima (ili techies) U igri je previse faktora i sistem je previse dinamican da bi se BILO koja odluka ili pristup mogao oceniti kao uspesan ili neuspesan.


Citat:
Oni koji me poznaju znaju da sam mozda previse kriticna i rigorozna u kriterijumima i ocenjivanju
Naravno, zato sto ocenjujes stvari iz ugla developera. The Big Picture moze biti potpuno drugaciji. Seti se samo BetaMAX vs VHS. (i ne, ne kritikujem te
Dovoljno je da je tajming los i da najbolji proizvod poklekne od inferiornog proizvoda.

@Dzordz:
Citat:
Pre bih da neki izvrne moju ideju inside-out pa da ulozi u nju nego da odusevljeno posle 5 minuta kaze "Prodato!" pa posle da bude "Gde su moji milioni?!".
Mozda ce nakon detaljnog pretresa ideje i vise meseci odlucivanja biti kasno za projekat? IT je posebno osetljiv na brzinu odziva investitora. Pogledaj sajt Sekvoja kapitala i vidi koji im je timeframe za odlucivanje i sta ocekuju od potencijalnog startupa koji bi finansirali.

I jos jedna stvar, nekoliko puta sam procitao da ako se iznese biznis plan da je time otkriveno sve i da svako moze da ga iskopira. E pa to nije tacno Za one koji ne znaju jedna od kljucnih stvari pri dobijanju investicije je osim sarenih grafikona cash-flow, breakeven analize, SWOT i ostalih krupnih reci, objasnjenje zasto bas autor biznis plana (i NJEGOV) tim treba da budu "fundirani".

Elem, druga tuzna cinjenica jeda su nasi "timovi" obicno u pogresnom redu velicina kada su finansije u pitanju i misle da mogu da urade neki projekat sa jedan ili dva reda velicine manje od realnog. Naravno, vrlo brzo prsnu.

Poslednja izmena od McKracken : 06. 01. 2007. u 00:48.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2007.   #106
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken
Hehehehehe... Ovo je razlog zasto developeri NE treba da rade sa investitorima.

Da budem malo banalan, kada je Linus Torvalds stvarao Svet, imao je dobar razlog zasto da izmedju developera i investitora postavio stvari kao sto su CFO ili CEO. Potreban je odredjeni skillset da bi radilo sa investitorima koji VRLO cesto nedostaje developerima (ili techies) U igri je previse faktora i sistem je previse dinamican da bi se BILO koja odluka ili pristup mogao oceniti kao uspesan ili neuspesan.
ovo je razlog zasto sam "postavila i taj layer"..ipak sam ponesto naucila iz cele te price
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2007.   #107
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

There IS hope for this world!


Znam puno ljudi koji mogu da bore u tim vodama, ali nemaju stomak za to ili ne zele da ocelave prerano

Poslednja izmena od McKracken : 06. 01. 2007. u 01:59.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 01. 2007.   #108
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Samo jos nesto, startup kapital je obaveza, pre svega, i to veoma ozbiljna. S obzirom da je neuspeh moguc i kada je sve savrseno izvedeno, ima ljudi koji ne zele uopste da se bakcu sa tim.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 01. 2007.   #109
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Off Topic: Kako te ne mrzi da pises tolike tekstove ?
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 01. 2007.   #110
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Off Topic: Da li su odavde neke poruke nestale ili sam ja prepio za ovaj Bozic
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.