DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 11. 2006.   #21
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Mislim da smo se razumjeli
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #22
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Problem tajnovitosti prikazanog je pitanje koje interesuje sve. To je rizik koji se jednostavno mora prihvatiti. Startup Show daje priliku, a ko ne riskira, taj ne profitira

Citat:
caboom:
btw. tu ideju nece cuti samo jedan investitor, nego vise njih, tako da je faktor poslovne tajne potpuno degradiran, zapravo tebi i jeste u interesu da je cuje sto vise investitora i ljudi - ne zanemari cinjenicu da ako si poceo na necemu da radis i dovoljno si sposoban i brz da vec imas veliku prednost - vreme koje si potrosio na research i devel i da vec mozda imas prototip koji obecava. u tom slucaju, zasto bi investitor otisao kod nekog drugog? u suprotnom, ni jako velika investicija te nece spasiti od propasti, samo sto ce se to desiti mozda kroz 1-2g.
Ovdje je Caboom sažeo suštinu oko problematike širenja tajne. Ako bi smo pogledali kako teče klasičan put do pronalaženja kapitala, ono što će vam svi reći da je do kapitala jako teško doći. Preneseno, morate obiti jako puno pragova i jako velikom broju ljudi pokazati ono što radite. Iako je teoretski kapital moguće dobiti iz prvog pokušaja, statistika definitivno nije naklonjena toj predpostavci. Ako biste od bilo kog VC-a ili anđela tražili da potpiše NDA (ugovor o neodavanju poslovne tajne), poslao bi vas u tri lijepe... iz prostog razloga zato što mu je posao da sluša tuđe ideje i koncepte i dnevno mu dođe 10 ljudi profila vas.

Citat:
zira:
Niko ne spori da je danas malo "ultra hot" ideja, ali njih je uvijek malo.
Jednostavno, nije princip da sa necim na cemu ces raditi ides pred konkurenciju, a posebno na jednom jako malom trzistu kakvo je lokalno, barem dok ne osiguras neku vremensku razliku koju imas iza ledja. Nije princip ni u jednoj grani privrede.
Imam inspiraciju za jedan tekst o "hot" idejama, pišem iz ovih stopa. Slažem se ovdje sa Zirom da imamo taj problem da drugi startup timovi vide ono što vi radite i pozvao bih ostale članove DPT-a da prokomentarišu ovu pitanje sa svoje tačke gledišta.

Citat:
Dakle, ako radim na nekom projektu, jasno mi je da uvijek ima par ekipa koje planiraju da to isto naprave ili vec rade na tome. I pri tome:
1. nikako ne zelim da oni vide sta ja imam i kako to izgleda, dok ne bude prilicno gotovo
2. svakako zelim da vidim kako to sto oni rade izgleda i radi, u bilo kojoj fazi.

StartupShow moze imati problem sa tackom 1, ukoliko bude bilo startapa u ranim fazama. Nadam se da sam bio razumljiviji...
Po ovom pitanju, jedino što mi kao organizatori možemo uraditi, jeste u fazi selekcije eliminisati startupe koji se bave istom stvari. Tj. ako imamo dva startupa koji figurativno prave novu Krstaricu, izabrali bi smo u fazi selekcije bolji i pustili njega u Show.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #23
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Imam inspiraciju za jedan tekst o "hot" idejama, pišem iz ovih stopa. Slažem se ovdje sa Zirom da imamo taj problem da drugi startup timovi vide ono što vi radite i pozvao bih ostale članove DPT-a da prokomentarišu ovu pitanje sa svoje tačke gledišta.
Skontao sam jednu stvar u vezi sebe - nisam baš neki inovator, ali znam da napravim prilično fine stvari na osnovu isukustva i ideja koje konstantno skupljam (ili se jednostavno ne trudim da budem preterano inovativan jer napolju ima jako mnogo dobrih ideja koje su ili traljavo izvrešene ili ostavljaju prostor da se i ja uglavim?).

Ako čujem da neka ekipa ima ideju ili je već zaglubila u realizaciju nečeg interestantno i skontam da bih prilično lepo ideju pretočio u delo (na kraju se svede na izvrešenje, zar ne?) jedino što bi me sprečilo da to i uradim je:

1. Poznajem ekipu i glupo mi je da im zabijam nož u leđa.
2. Nedostatak ideje kako bih to na kraju pretočio u stan na Menhetnu (čitaj, zaradio dobre pare).
3. Nedostatak vremena i pretrpanost postojećim obavezama.

Tim redom

Poslednja izmena od Ilija Studen : 16. 11. 2006. u 17:56.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #24
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

izbaci 1. i dobices globalnu sliku.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #25
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

... a ja bogme napisao tekst iz istih stopa: http://www.biznisblog.com/tekstovi/i...o-bi-je-platio

Poslednja izmena od mungos : 16. 11. 2006. u 18:28.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #26
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ima jedna korisna stvar oko otkrivanja poslovnih ideja, sto ce mozda deo timova sa slicnom idejom bas da odustane od svoje ideje ako shvate da si ti dalje odmakao u tome, ili da imas jaci tim, i da nece uspeti da budu prvi... narocito kod "hot" originalnih ideja, posto tu obicno samo prvi uspeva na racun "originalnosti" servisa..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #27
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Ja cu da konkurisem sa 2 projekta na show. Nijedan nije originalan, oba su teski plagijati sa varijacijom na temu . A konkurencija? Bas me briga. Cak, stavise jedan od mojih projekata ima konkurenciju u EUnet-u Ja to znam, ali i dalje verujem da mogu da budem bolji od njih.
Btw, mnogi znaju za moje projekte, tako da meni licno (ako prodjem selekciju) nece znaciti kolko ljudi i ko sve ce da slusa moje izlaganje. Ionako ja imam poprilicno gotove proizvode
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2006.   #28
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

^ E ovo se rođaci zove duh! Aleksandre, ovaj tvoj kompletan citat od riječi do riječi ćemo da šibnemu ubuduće u sve promo materijale oko Startup Showa
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2006.   #29
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default 5 Reasons to Create Your First Startup Now

http://particletree.com/features/5-r...t-startup-now/
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 11. 2006.   #30
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Imam inspiraciju za jedan tekst o "hot" idejama, pišem iz ovih stopa. Slažem se ovdje sa Zirom da imamo taj problem da drugi startup timovi vide ono što vi radite i pozvao bih ostale članove DPT-a da prokomentarišu ovu pitanje sa svoje tačke gledišta.
Mislim da je ovde problem sta se vodi kao "startup tim". Po meni, to je ekipa koja je vec krenula u rad i dogurala do neke tacke. Pritom to nije tacka "3. pivo prilikom N-tog razglabanja ideje" vec ozbiljan rad. Pomisao da ce oni sad to sve da batale, da bi krenuli da rade nesto drugo nekako mi deluje neozbiljno.

Pitanje je da li bi autori sajta donesi.com ceo svoj posao ostavili i krenuli da rade sajt za aukcije, jer su videli ideju tima limundo.com. Mislim, tako su mogli da vide i ebay, a i njihova ideja (donesi.com) nije ultra originalna.

Trebao bi lestvicu na startup show postaviti na visi nivo, kako bi se videlo da je u buduci proizvod koji se prezentuje ulozeno dosta truda i vremena. Onda se nece ni postavljati ovo pitanje, a i potencijalnim investitorima ce posao biti laksi (mislim, lakse oko srca i novcanika)

Doduse, onda imas problem sto ne mozes skupiti dovoljno startupa sa projektima u poodmakloj fazi...
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.