DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 11. 2006.   #41
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Prije par godina imao sam ideju, napravio biznis plan i u konkurenciji od nekih 8-10 radova (ne sjecam se vishe) osvojio prvu nagradu. Tad su moju ideju i biznis plan citali 3 kompetentne osobe - uspjesan manager, bankar kojem je posao da cita biznis planove i odobrava kredite i profesor sa fakulteta.

Imao sam prezentaciju pred grupom manager-a i mojih 10 minuta da predstavim ideju. Ja mislim (sudeci po aplauzu i cestitanjima poslije) da sam dobro obavio posao.
Za 10 minuta sam objasnio ideju.... da.... ali niko, ko je bio u toj sali, poslije moje prezentacije nije mogao da realizuje tu ideju. Bar ne odmah. Trebao bi kao i ja da potrosi 6 mjeseci na razradu, detaljisanje, pisanje/brisanje/pisanje_iz_nova biznis plana.

Sto se mene tiche, biznis plan je jedini dokument za kojeg treba da se 'strahuje' jer on (koliko je to moguce) pokazuje 'istinu'.

Sto se mene tiche, demo proizvoda ne znaci bog zna sta. Proizvod moze biti SAVRSEN, ali ako nema svog trzista .... butj (zvuk upadanja u vodu). Ako ima visoku cijenu (nerealnu za trziste) - opet butj. Ako....

Hocu da kazem, preporucim (iz vlastitog iskustva, imao sam slicne bojazni.. 'sta ako cuje neko'), ljudi trebate PRICATI o vasim idejama. Na taj nacin ce te cuti misljenja drugih, vidjecete neke stvari koje mozda ne vidite, na kraju krajeva, to su mozda vasi buduci klijenti.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 11. 2006.   #42
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

KRAJNJI ROK ZA PRIJAVE NA STARTUP SHOW:
15. decembar 2006.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #43
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Otkazan Startup Show

Startup show koji smo najvljivali za 2007. godinu je otkazan. Evo male retrospektive šta se sve događalo, zašto je otkazan i šta dalje.

Inicijalna ideja je bila da na jedno mesto okupimo sa jedne strane potencijalne investitore zainteresovane za investiranje u startup firme i ljude koji nude dobre projekte sa druge strane. Potencijalne investitore smo na ovaj ili onaj način okupili, najviše uz pomoć ličnih veza, a i određeni broj ljudi se javio na naše obaveštenje. Sa druge strane, s obzirom da nismo znali dovoljan broj ljudi sa dobrim projektima, očekivali smo da nam se jave. Uprkos činjenici da poznajemo veliki broj ljudi sa domaće scene i upućeni smo u to šta trenutno rade, očekivali smo da postoje timovi koji na svojim projektima rade što se kaže «u garaži» i ne eksponiraju se javno.

Osim na našim blogovima, obaveštenje je otišlo u blogosferu i razni sajtovi su ga preneli. Još jednom, želeli bi smo da se zahvalimo svima koji su ga preneli. S obzirom na kredibilitet medija koji su preneli vest, mislimo da smo uspeli da pokrijemo dobar deo ljudi koji se ozbiljno bave računarima i telekomunikacijama.

Desilo se nešto prosto neverovatno. Imali smo sjajan odziv potencijalnih investitora i samo dva dobra projekta koja bi mogli da prezentujemo. Zato smo odlučili da odustanemo od cele zamisli zasada. Čim budemo imali saznanja o pet dobrih projekata kojima je neophodan novac, organizovaćemo Startup Show. Iz svega ovoga jasno se može zaključiti da preduzetnički duh kod nas još uvek nije dovoljno razvijen. Tokom 2007. godine nastavićemo sa aktivnom promocijom startup poslovanja na ovim prostorima, da bi smo u godinama koje slede mogli očekivati neke konkretne rezultate. Trenutno stanje srpske scene je nažalost porazno, ali nadamo se da će stvari krenuti nabolje.

Još jednom želimo da se zahvalimo svima koji su se javili. Iako neće biti ništa od Startup Showa, povezaćemo sve ljude koji su se javili međusobno.


Dušan Đorđević i Marko Bijelić,
Startup Show
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #44
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Realna slika, nazalost... A forumi prepuni klinaca koji mlate kako imaju sjajne ideje, samo im fali AJAX programer... Pljuju po "starijima" sto su ljubomorni i pricaju kako ne ide sve bas kako je mali Perica zamislio, a kad dodje do toga da imaju priliku da svoju genijalnost prezentuju pool-u investitora onda se usrali u gace... Case closed.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #45
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
pool-u investitora onda se usrali u gace...
... o kojima niko nista ne zna. Znaci dovoljno je da dva coveka koji imaju poznate blogove napisu kako zele da organizuju neki Show i odmah treba da se javi hrpa ljudi koji ce da se odazovu pozivu. Sto je rekao Slobodan na ES-u nije to zurka pa je dovoljno da se nekoliko blogera raspise o tome.

A o ovome ne treba ni govoriti:
Citat:
Jako neozbiljno zvuci da start-up show organizuju ljudi koji nemaju nijedan uspesan start-up iza sebe niti su sami investitori.
<irony>Case closed.</irony>

Poslednja izmena od Nikola Vavic : 03. 01. 2007. u 15:27.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #46
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Case ne mora da bude closed ako se priča malo preuredi:

1. Napravite deo sajta (npr. na biznis blogu) koji je posvećen samo ovom događaju, ili poseban sajt. - Ne znam zašto ovo nije urađeno i zašto nije postojao permanentan link do članka na ovu temu na prvoj stranici biznis bloga. Nemojte očekivati da neka tema na forumu bude dovoljno ozbiljna za ovakvu priču - slično se dešava i sa DPT Award pričom (nema svih potrebnih informacija na jednom mestu - bez "šumova" diskusije).
2. Potrebna je podrška "velikih medija" koji će bar jednom preneti ovu informaciju.
3. Kampanja koja je radjena na planu promocije dogadjaja ipak nije dovoljna da se radi na nivou blog i ine zajednice, jer ima pojedinaca/grupa koje van očekivanja mogu da se prijave, a da ne prate ovaj deo Weba.

Imam konkretan predlog:

- Napraviću od ovog neuspelog događaja vest koju ću plasirati sutra prema "velikim" medijima. Videćemo reakcije...
- Može se događaj održati, ako bude bilo dovoljno zainteresovanih, u sklopu dešavanja 3. dana E-trgovine, kada bude bio Akademski dan i e-business career day.

Možda uspe, možda i ne... videćemo...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #47
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

hmm, kod nas se izgleda jos uvek misli da investitori treba da dodju da te mole da im uzmes pare?

Kakve veze ima koliko uspesnih/neuspesnih startupa ima iza sebe mungos, ili ko su misteriozni investitori? Oni su ljudi bili spremni da se potrude, a developeri nisu, to je bottom line price..

Ako neko zeli da pokrene posao zar ne bi trebalo da juri pare za projekat na svaki moguci nacin i da bude jako zahvalan za svaku priliku koja mu se pruzi?

Stvarno mi nije jasna ova logika "sta ima ja da se javljam tamo nekom koga ne znam" ? Mislim, super, nemoj da se javis, ako mozes da nadjes pare drugacije...ako ne onda si ostao bez para, zar ne?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #48
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Moguce da je pre u pitanju stvar navike ili mozda neupucenosti - ljudi imaju dobar plan, ali nisu svesni da im pare za realizaciju projekta ne moraju doci samo iz sopstvenog dzepa, vec i iz nekog drugog izvora (padaju mi na pamet javni konkursi koje objavljuje pokrajinski sekretarijat za XYZ - najbolji projekat, ili najboljih X projekata dobijaju sredstva za realizaciju).
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #49
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic
... o kojima niko nista ne zna. Znaci dovoljno je da dva coveka koji imaju poznate blogove napisu kako zele da organizuju neki Show i odmah treba da se javi hrpa ljudi koji ce da se odazovu pozivu.
Ne, ti sacekaj da ti dodju Larry Ellison i Steve Jobs i pozvone na vrata. A iza njih da bude Sylvia Saint, cisto za slucaj da "pogura" pregovore ako i njih budes napusio.

Brate mili, sta li je u tvojoj glavi... Ja da imam 22 godine, i ideju za web projekat koja vapi za parama, ja bih jurio i konkurs C-Marketa ako treba...

Ovo je nerazvijeno trziste. Sam pokusaj kreiranja nekog startup show-a, koliko god skroman bio, da se mladima koji zele da plasiraju neku ideju omoguci kakva-takva investicija je vredan pohvale. A cinjenica da ih se odazvalo nesto malo vise od nule pokazuje koliko mi imamo zaista kvalitetnih ideja kojima fale finansije.

A naravno... lepo nas narod kaze - krivom kurcu i dlaka smeta, pa je ovde problem mungos koji nema 23 startupa iza sebe, i neki-tamo-levi investitori.

Nista, ti cekaj Larry Ellisona...

p.s. kako ide ona tvoja sjajna ideja sa ES-a? Proslo jos godinu dana? I dalje nista?
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 03. 01. 2007. u 16:18.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #50
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: mmmm Sylvia Saint ... gde trebam da se prijavim?

Boccio, Blues, Moreno, Munos(kao i moja malenkost) znaju kvalitet i kvantitet ljudi koji se javljaju na nase oglase za posao, tako da nisam preterano iznenadjen ishodom ove ideje. Celoj ideji trenutno nedostaju kvalitetni ljudi(developeri) koji bi je realizovali.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.