DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 01. 2007.   #51
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default

Evo, ja znam čoveka koji hoće da investira u neki startup, ako ste zainteresovani bacite više info o svom projektu na blablashow [at] džmail.com...

Mislim, stvarno... ovamo pljuckate po ljudima koji na sličan način traže saradnike za realizaciju svojih projekata, a kada je reč o istoj pojavi samo na drugoj strani onda na to gledate sa odobravanjem?!
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #52
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Sylvia Saint LOL sad sam pogledao ko je Silvija
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #53
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Informaciju o Startup Showu su prenijeli sledeći mediji: Internodium, e magazin, B92 Tehnopolis, ES, DPT, DZ, InfoStud forum, forumi nekoliko fakulteta, Biznisblog, Duletov Blog, MVI blog, i još nekoliko manje ili više poznatih blogova i foruma...

Takođe javljali su se ljudi iz drugih medija sa željom da učestvuju i napišu reportažu o događaju (Internet Ogledalo, Digital, Novinska Agencija BETA,...). Samim tim ne bih se složio da se radi o lošoj medijskoj pokrivenosti. Što kaže Dragan Varagić, tačno je da nisu u pitanju "veliki mediji", ali su zaista ovom akcijom bila pokrivena sva relevatna online mjesta koja su targetirala ovu ciljnu publiku.

Suštinu čitave priče su najbolje saželi Boccio i Ivanhoe:

Citat:
boccio:
Realna slika, nazalost... A forumi prepuni klinaca koji mlate kako imaju sjajne ideje, samo im fali AJAX programer... Pljuju po "starijima" sto su ljubomorni i pricaju kako ne ide sve bas kako je mali Perica zamislio, a kad dodje do toga da imaju priliku da svoju genijalnost prezentuju pool-u investitora onda se usrali u gace... Case closed.
Citat:
ivanhoe:
hmm, kod nas se izgleda jos uvek misli da investitori treba da dodju da te mole da im uzmes pare?
Naravno, s druge strane, pozivam vas i da pročitate i mišljenja Davora Vlajkovića, Nikole Vavića i Slobodana Miškovića na ES-u: http://www.elitesecurity.org/t225452-2#1415710

Upravo tu su ti genijalci koji su se usrali u gaće kad su dobili priliku, te im smeta ovo, te im smeta ono. A investitori najbolje da ih vuku za rukav i mole ih da im daju svoj novac. Naravno, po običaju niko od njih se nije ni prijavio sa projektom na događaj, već se kafanski onako priča da se priča. Ja uopšte ne mogu da ukapiram ovdašnji stav ljudi da ja nekog moram da idem da kumim i molim da taj neko uzme nekom pare, mislim zaista krajnje bezobrazan stav...

Suština priče je da niko još uvijek ne radi apsolutno ništa, zato nikome i ne trebaju pare. I naravno zato nikad nije ni bio u prilici da traži pare za pokretenja nekog posla i ne poznaje svu muku istog.

A tih par što rade kobojagi nešto, su se umislili da rade Bog zna šta krupno i izigravaju primadone. Ja se iskreno nadam da će se to stanje promjeniti. Što se tiče korisnih savjete kad smo radili pripreme za Startup Show jedina se sa korisnim savjetom javila Gorana Tomanović koje je rekla možda pravu stvar, da je održavanje događaja trebalo odgoditi, a utrošiti još vremena na promociju po konferencijama i fakultetima. Mada sam opet prilično skeptičan da bi rezultat bio nešto bolji.

I najzad što reče Dinke, imamo problem nedostatka kvalitetnih developera, što poprilično koči čitavu priču.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #54
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Mungose, iako mislim da si delimično u pravu (više sa zaključkom nego sa principom zaključivanja, što reče dejankr na ES-u), mislim da nikako ne bi smeo sebi da dozvoliš da o bilo kome govoriš kako se "usrao u gaće", ako imaš ambicija da nastaviš da radiš to što se (po mom mišljenju prilično dobro) trudiš da organizuješ. Jednostavno, bilo kakav hejt nema mesta u takvim poduhvatima i jedino čime može rezultirati je sektašenje i cepanje ionako krhke domaće veb-zajednice.

Na kraju krajeva, takva reakcija se može (pogrešno, nadam se) pripisati i rezignaciji neuspehom poduhvata.

Ne znam da li bi se više ljudi prijavilo da je medijski i logistički bolje propraćena akcija (više puta pomenuta garancija učesnika da im neće biti maznuta ideja, veliki mediji itd itd), možda i bi, verovatno ne bi.

BTW, govorite o nedostatku kvalitetnih stručnjaka. To nikako ne znači da ne bi bilo kvalitetnih ideja i da te ideje ne bi mogle, sa finansijskom podrškom sponzora, biti realizovane.

Na kraju, nadam se da će sličnih akcija u budućnosti biti i da će imati više uspeha. Ali sektašenje svakako nije recept za to...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #55
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Naravno, s druge strane, pozivam vas i da pročitate i mišljenja Davora Vlajkovića, Nikole Vavića i Slobodana Miškovića na ES-u: http://www.elitesecurity.org/t225452-2#1415710

Upravo tu su ti genijalci koji su se usrali u gaće kad su dobili priliku, te im smeta ovo, te im smeta ono. A investitori najbolje da ih vuku za rukav i mole ih da im daju svoj novac. Naravno, po običaju niko od njih se nije ni prijavio sa projektom na događaj, već se kafanski onako priča da se priča. Ja uopšte ne mogu da ukapiram ovdašnji stav ljudi da ja nekog moram da idem da kumim i molim da taj neko uzme nekom pare, mislim zaista krajnje bezobrazan stav...

Suština priče je da niko još uvijek ne radi apsolutno ništa, zato nikome i ne trebaju pare. I naravno zato nikad nije ni bio u prilici da traži pare za pokretenja nekog posla i ne poznaje svu muku istog.

A tih par što rade kobojagi nešto, su se umislili da rade Bog zna šta krupno i izigravaju primadone.
Marko, ja zaista cenim tvoj rad na promovisanju startup kulture na ovim prostorima, ali se iznova razočaram svaki put kad kreneš sa udarcima ispod pojasa u nedostatku argumenata kojima bi opravdao svoje stavove po nekim pitanjima.

Jbt, odakle ti pravo da me ovako žigošeš kad niti me znaš lično, niti imaš makar malo uvida u moje aktivnosti izvan ES i DPT?!

Poslednja izmena od Davor Vlajkovic : 03. 01. 2007. u 18:57.
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #56
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Što se tiče samih investitora, ko god me je pitao o kojim ljudima se radi, svima sam u nezvaničnom razgovoru dao nekoliko najbitnijih imena. Bez obzira da li je u pitanju mail, skype ili pp, odgovorio sam svima na to pitanje, bilo je dovoljno samo pitati... Nekoliko ljudi sa dpt može ovo da potvrdi.

Što se tiče samih garancije i krađe ideja, o tome smo diskutovali na predhodnim stranama, u tom pogledu mi kao organizatori nismo mogli logično nikome obezbjediti 100% garanciju, već se radi o riziku koji startupi snose.

Citat:
BTW, govorite o nedostatku kvalitetnih stručnjaka. To nikako ne znači da ne bi bilo kvalitetnih ideja i da te ideje ne bi mogle, sa finansijskom podrškom sponzora, biti realizovane.
Kao što rekoh, bile su samo dvije kvalitetne ideje. Pazi, ono što je činjenica mi smo mogli organizovati sad ovaj Startup Show i razglasiti na sva vrata, pričati po televizijama o uspijehu istog, ali time obrukati i sebe i kompletnu domaću Web zajednicu. Mislim da bi nam se ljudi smijali ako je ono što smo mi dobili u prijavama za Startup Show jedino što Srbija u ovom trenutku može da ponudi u sferi novih IT startupa i da bi ladno batalili investicije u srpski Web za narednih 5 godina...
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #57
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Jbt, odakle ti pravo da me ovako žigošeš kad niti me znaš lično, niti imaš makar malo uvida u moje svakodnevne aktivnosti izvan ES i DPT?!
Pazi, ja nisam nikog žigoisao, nego sam samo jasno citirao i linkovao kako jednu temu komentarišu iskusni i kako komentarišu ljudi sa manje iskustva. Sad što su ovi sa manje iskustva čekali iza ćoška i dočekali čitavu priču na nož, te priče "znao sam ja odmah da to...", te nije valjalo ovo ili ono, moja reakcija je ovakva kakva je, uvijek reagujem na sličan način. I uvijek manje više oko dosta tema nastaje taj sukob mišljenja na relaciji ljudi koji imaju opipljivo iskustvo i onih koji nemaju i uz to prozivaju ove sa više iskustva. To je jedna od stvari koju izuzetno ne tolerišem i sklon sam da impulsno odgovorim...

Teme o ovom događaju su postojale i na DPT, ES i Biznisblogu i zaista je bilo dovoljno vremena da se prodisktuje o svim relevatnim detaljima po pitanju organizacije.

Poslednja izmena od mungos : 03. 01. 2007. u 19:08.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #58
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Znate kako, ne kaze dzabe nas narod - "prema svecu i tropar".

Ja se potpuno slazem sa konstatacijom da je sam show organizovan (ako se tako moze reci) osrednje. I da je daleko od toga da ima jak kredibilitet. Ali isto tako morate shvatiti da sam pokusaj da se vuku za rukav neki od vodecih ljudi IT-ja u ovoj zemlji da sednu u istu prostoriju sa klincima koji su buducnost IT-ja ove zemlje vec nesto! Daleko smo mi od drustva gde postoje razradjeni sabloni VC investicija, angel investora i sl.

E sad, sa druge strane, mi isto tako nemamo klince koji sa 25 godina prave WordPress i YouTube, zar ne? Sad izvucite paralelu... Nisu napravili klinci YouTube zato sto im je Nikola Tesla cale, nego zato sto postoji sistem koji skoluje, usmerava, i spaja mlade i kvalitetne ljude sa iskusnima koji imaju pare i projekte. Pa onaj jedan klinac iz YouTube-a je radio za PayPal, znaci sticao je kvalitetno iskustvo u svojim dvadesetim. A ja ovaj startup show vidim upravo kao jedan (doduse mlak) pokusaj da se u buducnosti do toga stigne. Kao jednu kariku u tom lancu.

I zato je po meni bio bitan ovaj pokusaj da se to pokrene, i da mozda kroz 3 ili 5 godina imamo kvalitetnu svest o biznis planovima, investitorima i pravnim regulativama. A tada bi klinac od 21 god. na trecoj godini studija mogao da razmislja o realizaciji svoje ideje, jer bi znao koji je put kojim mora da ide. A ne bi lupetao kao pijan po forumima o sjajnim idejama i trazio bracu programere. Pa da li vi zaista mislite da ce Vesa Comtrade da dodje i krade ideju klinca od 22 god. koji hoce da napravi neki web projekat. Mislim, eeeeeeeeeeej Ponavljam, mi nemamo klinca koji ce da napravi YouTube, prema tome budimo malo realni...

Da, tacno je da bi mozda bilo drugacije da su organizatori neki iskusni vukovi, a ne 2 momka od 20 i kusur godina, i da je lista investitora bila objavljena, ali ja iskreno ne verujem u to... A zasto? Pa prosto iz razloga sto mi jednostavno NEMAMO kvalitet. Ne radi se tu o tome da postoje brilijantne ideje koje klinci nece da otkriju nekom-tamo-levom-mungosu, niti o tome da Dnevnik 2 RTS-a nije objavio informaciju o show-u, vec prosto o tome da kvaliteta n-e-m-a.

Po ko zna koji put se pokazuje da na ovom podneblju pored dobre sljive uspeva jedino magla. I to je cela poenta ove price. Dve kvalitetne ideje iz cele Srbije su nasa realnost. A ne trabunjanje po forumima. Prihvatimo to, tako je kako je.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 03. 01. 2007. u 19:41.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #59
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Ponavljam, mi nemamo klinca koji ce da napravi YouTube, prema tome budimo malo realni...
True to the bone.

Tacnije, skorasnje iskustvo sa jednim (necu ga imenovati, Mungos moze da potvrdi koji je) programerom je sa takvim odnosom prema poslu mogu da traze jedino investiciju za gajenje magle, ali se plase da ih neko ne izradi
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #60
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ja na sve ovo ne bih gledao tako sivo.

Trenutno gospoda Bijelic i Djordjevic imaju kontakta sa investitorima voljnim da uloze u web start-up, pa ko u buducnosti hoce da mu se sponzorise projekat kapiram da moze njima da se obrati za kontakt.

Marko ima li takva pretpostavka osnova?
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.