DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 01. 2007.   #61
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ima
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #62
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Boccio je jos jednom odlicno sumirao nasu stvarnost.

Citat:
McKracken:
Tacnije, skorasnje iskustvo sa jednim (necu ga imenovati, Mungos moze da potvrdi koji je) programerom je sa takvim odnosom prema poslu mogu da traze jedino investiciju za gajenje magle, ali se plase da ih neko ne izradi
Situacija kad zbog jedne trule jabuke dođe do lančane reakcije kad se čitav lanac uruši, a što se ide više ka vrhu iz igre ispadaju sve veće i veće cifre ;(

Nažalost, takvog kadra na ovim prostorima ima poprilično i zbog toga je zaista teško valjano odrađivati posao ;(

Citat:
Dzordz:
Ja na sve ovo ne bih gledao tako sivo.

Trenutno gospoda Bijelic i Djordjevic imaju kontakta sa investitorima voljnim da uloze u web start-up, pa ko u buducnosti hoce da mu se sponzorise projekat kapiram da moze njima da se obrati za kontakt.

Marko ima li takva pretpostavka osnova?
Naravno, sa svim ljudima koji su se prijavili ostacemo u stalnom kontaktu, takodje tokom ovih dana pokusacemo da ih sve spojimo direktno sa investitorima. I dalja nastavljamo sa promocijom startup kulture i preduzetnistva na ovim prostorima. Takodje, ja licno komunicaram sa mnogo domacih Web profesionalaca, i naravno cim budete imali nesto dobro, samo me cimnite

Sto se mene tice, u momentu cim budem imao saznanja o 5 dobrih proizvoda / usluga kojima treba novac, momentalno sazivamo Startup Show
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #63
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Kao što rekoh, pretpostavka za bilo kakvu uspešnu akciju u budućnosti je dobar odnos sa svim potencijalnim učesnicima, pa i kibicerima koji bi da samo prikenjavaju sa strane. Ne kažem da treba da im titraš ali možeš barem da ih ignorišeš.

Boccio, mislim da zamalo mašiš poentu. Ja ne bih tako lako otpisivao domaću pamet. Jeste da je ona zapostavljena od strane države, obrazovnih institucija, privrede etc etc i kao takva zakržljala. Ali zar niste pomislili na trenutak da ne treba da se ograničite na razmišljanje o veb startapima? Mislim, u zemlji koja jedva da ima ikakvu internet infrastrukturu vi pričate o nekome ko bi napravio wordpress ili youtube?! Bojim se da malo precenjujete tuđu pamet. Je li ikom od vas palo na pamet da neko možda ima dobru ideju za program za kontrolu nekog proizvodnog procesa? Ili program za vođenje poslovanja? Zubarske ordinacije? Kompjutersko generisanje govora?

U tom smislu i ograničenje promocije ovakvog događaja uglavnom na internet medije (i to bez dedicated sajta čak) je po meni promašaj. Ima mnogo ljudi koji ne vise po domaćim forumima. Ne kažem da bi oni u startu imali šta da ponude ali treba ih uvući u priču da kroz neko vreme budu u stanju da dođu na startup show. Za sledeći put pripremite flajere i postere za lepljenje po školama i fakultetima, promotivna predavanja, emisije za prikazivanje na lokalnim TV i radio stanicama itd itd.

Ja kodiram još od srednje škole i znam da je i tad, pre 10-15 godina bilo ljudi koji su imali energije i ideja. Zašto bi sad situacija bila lošija? Na osnovu loših rezultata jedne tanušne kampanje vi zaključujete da nema pametne omladine?!

Poslednja izmena od jablan : 03. 01. 2007. u 20:45.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #64
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
hmm, kod nas se izgleda jos uvek misli da investitori treba da dodju da te mole da im uzmes pare?

... ili ko su misteriozni investitori? Oni su ljudi bili spremni da se potrude, a developeri nisu, to je bottom line price..

Ako neko zeli da pokrene posao zar ne bi trebalo da juri pare za projekat na svaki moguci nacin i da bude jako zahvalan za svaku priliku koja mu se pruzi?

Stvarno mi nije jasna ova logika "sta ima ja da se javljam tamo nekom koga ne znam" ? Mislim, super, nemoj da se javis, ako mozes da nadjes pare drugacije...ako ne onda si ostao bez para, zar ne?
Taman posla da ne treba traziti investitore ali to ne znaci da treba napisati biznis plan i onda ici od coveka do coveka da ti da pare za tvoje parce hartije sa biznis planom. Prvo mora da se nadju 2-3 saradnika, napravi prototip i tek onda da se trazi novac a ne obrnuto, ko danas pored toliko startup projekata u usponu daje pare za napisan biznis plan.


Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Kakve veze ima koliko uspesnih/neuspesnih startupa ima iza sebe mungos...
Reci mi da li neko sa MyCity foruma ili Dizajn Zone zna ko je Marko i cime se bavi, koliko ljudi sa ES-a to zna? Da li je isto kada neko ima ili nema Momenat.com kojim se moze pohvaliti.

Citat:
Originalno napisao boccio
Ne, ti sacekaj da ti dodju Larry Ellison i Steve Jobs i pozvone na vrata. A iza njih da bude Sylvia Saint, cisto za slucaj da "pogura" pregovore ako i njih budes napusio.
Prvo cu da napravim nesto pa cu onda ja njima da pozvonim, to samo kod nas u Srbiji misle da ide obrnuto, kod nas prvo na drvetu porastu pare da malom Perici ne bude dosadno dok pravi startup.

Citat:
Originalno napisao boccio
Brate mili, sta li je u tvojoj glavi... Ja da imam 22 godine, i ideju za web projekat koja vapi za parama, ja bih jurio i konkurs C-Marketa ako treba...
Bas me intresuje dokle bi dogurao kada bi tu svoju ideju svima gurao pod nos.

Citat:
Originalno napisao boccio
kako ide ona tvoja sjajna ideja sa ES-a? Proslo jos godinu dana? I dalje nista?
Zasto me opet primoravas da te ucim sabiranje i oduzimanje.

Citat:
Originalno napisao boccio
Evo, ja znam čoveka koji hoće da investira u neki startup, ako ste zainteresovani bacite više info o svom projektu na blablashow [at] džmail.com...
Sad kada bi se neko tebi javio bilo bi isto kao da se javio na ovaj show, ozbiljnost organizacije je ista .

@mungos: Do sada sam te brate cenio jer sam mislio da si ozbiljan covek ali neke tvoje reakcije su stvarno kukavicke i nepostene. Spominjes neke kafanske price, kao ljudi su jaki samo na recima a od tebe nista konkretno sem nekih filozofskih predavanja i glupih ispada kao sto su instant brend imena, startup show itd...

Hoces sebe da "guras" kao menadzera a imas ulicarski recnik i vredjas druge, ja kad sam vredjao bio sam mnogo kulturniji iako sam odgovarao na mnogo vece provokacije. Sada kad stvar nije uspela izvlacis se sa pricom da nema projekata a nijedno investitorsko ime nismo culi, kada si rekao "tvojima" reci i ovde javno barem 2-3 imena.

---

Moje misljenje:

1. Napraviti about stranice
To sto nekolicina ljudi sa foruma i blogova znaju ko ste ti i Dule ne znaci da znaju i oni koji citaju B92 Tehnopolis, zato mi i jeste logicno da je bolje imati projekat iza sebe jer kada neko dodje na tvoj homepage i vidi to prva reakcija ce mu biti "pa to je onaj lik sto je napravio Momenat", tada ce se odmah povecati reputacija show-a u ocima potencijalnog preduzetnika.

2. Napraviti oficijelnu prezentaciju
Ne mogu da verujem da nisi napravio prezentaciju gde ces predstaviti celu stvar, dzabe ste sirili pricu po medijima kada ste ljudima omogucili jedini kontakt preko novoosnovane gmail adrese. Da ste napravili prezentaciju i neku formu sa pitanju sigurno bi se veci broj ljudi usudio da vas kontaktira i stvar bi izgledala mnogo ozbiljnije.

3. Napraviti dil sa medijskim kucama
Poznajes Bizingera, Miloja, Varagica itd... mogao si da se dogovoris sa njima da ti obezbede podrsku svojih medija, ne bi bilo potrebno da daju novac vec samo da imenom svojih organizacija stanu iza tebe, tako bi stvar izgledala mnogo ozbiljnije.

4. Nekoliko "poznatih" ljudi iza organizacije
Retko ko se u domacoj zajednici istice kao extra poznat IT strucnjak, npr. retko ko sa MyCity ili DZ foruma zna ko si ti i cime se bavis, ista situacija je i sa ES-om, znaju oni koji su sa DPT-a a posecuju ES. Kada bi npr. Bizinger bio u organizaciji sa svojom funkcijom menadzera B92 portala sigurno bi se dobilo na uticaju i ljudi bi se zaintresovali.

5. Kontaktirati nekoliko potencijalnih investitora
Predstaviti im ideju, reci koji su mediji podrzali show, ko stoji iza nje i sigurno ce vecina koje kontaktiras pristati na to.

6. Azurirati prezentaciju
Predstaviti medijske pokrovitelje, predstaviti ljude koji stoje iza toga, predstaviti investitore.

7. Plasirati ideju u javnost
E sada dolazi na red ono sto ste vi uradili a ne prvo da se plasira cela prica a tek onda da se rade stvari iz gore navedenih stavki.

8. Napraviti reklamnu kampanju
Poznajes dosta ljudi iz IT sveta, blogere, ljude sa foruma... Mogao si da napravis banere za prezentaciju i vecina ljudi bi na svoj sajt ili blog postavili reklamu za dz.

---

@boccio: Ne moras da se slihtas, zvace i tebe na predavanja. Ja kada sam trazio saradnju na ES (koju tako rado uvek spominjes) predstavio sam je sa "slicnom" ozbiljnoscu kao sto je predstavljen ovaj show-u i ti si se odmah naostrio na mene, sada filozofiras i pricas o "srednjoj" organizaciji iako sam znas kakva je bila, zato bez slihtanja, u dosta stvari si u pravu ali neke mnogo blago predstavljas.
Vise si se uzbudio kada je jedan "klinac" na ES-u trazio programere nego sada kada jedan "predavac" napravi mnogo gluplju stvar.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #65
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Je li ikom od vas palo na pamet da neko možda ima dobru ideju za program za kontrolu nekog proizvodnog procesa? Ili program za vođenje poslovanja? Zubarske ordinacije? Kompjutersko generisanje govora?

U tom smislu i ograničenje promocije ovakvog događaja uglavnom na internet medije (i to bez dedicated sajta čak) je po meni promašaj.
Slazem se, potpuno si u pravu..
.
Citat:
Originalno napisao jablan
Ja kodiram još od srednje škole i znam da je i tad, pre 10-15 godina bilo ljudi koji su imali energije i ideja. Zašto bi sad situacija bila lošija? Na osnovu loših rezultata jedne tanušne kampanje vi zaključujete da nema pametne omladine?!
Ne, potpuno obrnuto. Ova tanusna kampanja je samo jedan u nizu primera kako stoje stvari sa nasom omladinom. Daleko od toga da ja bacam drvlje i kamenje zbog ovog startup show-a. Ja od toga zaista nemam apsolutno nista. Samo samo pokusao da dam svoje vidjenje zasto postoje samo 2 dobre prijave, i da to nema veze sa tim sto je taj show organizovao mungos, i zato sto kampanja nije ukljucivala "relevantne" medije van oblasti interneta. Jednostavno, 100-ti put ponovljeno - to je nase realno stanje.

Pa setimo se samo onog nesretnog tehnoloskog parka sto je jos Stellanova postovao na ES-u o tome. Sta je s tim bilo? Da nije i to mungos organizovao?

Problem je daleko sveobuhvatniji, a potpuno se slazem sa tobom da ima itekako pametne omladine napaljene na dobar posao. Samo su jako lose vodjeni i usmereni... Nema ko da "bdi" nad njima. Zato sam spominjao YouTube kao primer, ti momci nisu Tesla i Edison, nego samo proizvod drustva koje na pravi nacin radi posao i iz toga neminovno izlazi ovakav kvalitet.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 03. 01. 2007. u 21:17.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #66
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

@Vavic: chillout, jednom sam upao u flejm sa tobom na ES-u, necu i drugi put ovde...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #67
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Nema potrebe za zustrim diskusijama. Mungos je imao lepu ideju da organizuje nesto sto je popularno u svetu (demo konferencije) da organizuje i kod nas i to je za svaku pohvalu. To sto se nece organizovati sad nije bitno, mozda ce biti drugi put. Bitno je da postoje mladi ljudi koji imaju inicijativu, entuzijasti. Veliki igraci organizuju konferencije u svetu koje se sticajem okolnosti moraju odloziti ili ne ispune ocekivanja pa nikom nista. Slazem se sa Mladenom, da ovakav skup ne treba da se orjentise samo na web nego na sve preduzetnike koji imaju ideju i zele da zapocnu posao.

Sto se tice potencijalne mogucnosti "uzimanja" ideja od strane drugih ljudi, ja bih preporucio da svako ko ima iole ozbiljne namere sa svojim projektom a pritom nije blizu verzija 1.0 da ga zastiti kao intelektualnu svojinu. Vise puta se pokazalo to kao pametan potez.

Odgovoricu i Nikoli za stavku 3 i 4. Informacija o startup showu je objavljena na Tehnopolisu i verujem da je mnogo ljudi procitalo posto generalno dobijam pozitivne povratne odgovore od ljudi kojima postavim link. Sto se tice stavke 4, nije toliko bitno da neka organizacija/pojedinac stane iza konferencije (u zavisnosti na koji nacin) nego su najbitnije pare, tj. sponzori. Kao sto vecina zna, planiram da organizujem konferenciju i ovih dana treba da pricam sa sponzorima. Bez njih nema nista od price. A sponzori obicno daju pare u 3 slucaja:

1) Kada ne daju svoje pare
2) Kada si njihov veliki prijatelj
3) Ako nije ispunjena prva i druga stavka onda obicno samo ako unapred znaju da ce dobiti barem duplo nazad vrednosti koje su dali. A kada organizujes konferenciju koja se organizuje prvi put, tj, nema success story iza sebe to i nije tako jednostavno.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #68
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

I u prvi mah ideja o organizovanju ovakve vrste "berze" u jednoj Srbiji bila mi je pomalo "sumanuta", zato se i nisam uključivao u komentarisanje. O kakvim Internet startupima u Srbiji može da se i pomišlja?

Evo ovi na RTS opet napraviše bauka od Intereta optužujući Net da za smrt onog jadnog klinca u Kraljevu, jer se navodno "o parkuru informisao preko Interneta".

U Srbiji, jedino možda može da prođe poljoprivredni StartUp Show, budimo realni.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #69
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, to sam i ja pomislio ali je bio posle i prilog o nekoj zgradi i nisu koja je napravila sajt kucnog saveta, tako da je ispalo 1:1

Meni je iskreno nejasna ta ideja o startup show... možda nisam pažljivo čitao, ali da vas ne zamaram sada sa tim.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 01. 2007.   #70
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

U suštini inicijalna ideja je bila da se opipa puls. Reakcije na realnost da kvaliteta još nema su bile ovdje takve, kakve su. Pročitali ste već sve sami.

Samim tim vidim ima ovdje pametnijih i sposobnijih od mene, pa organizujte sami isto ovo što se mene tiče
Meni je iskreno drago što sam se upustio u ovo, kao i svaki put, naučim svašta nešto novo. Ubuduće, manje se bavim problemima drugih, imam dovoljno svojih obaveza. Gistro komercijala.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:33.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.