DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 01. 2007.   #71
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao boccio
@Vavic: chillout, jednom sam upao u flejm sa tobom na ES-u, necu i drugi put ovde...
Ćale, izvini ako sam te uvredio.

---

Cela poenta je u tome da neki ljudi hoce da kazu da ne postoje nikakvi projekti zato sto je propala organizacija koju je organizovao Marko. Meni je iskreno zao sto je to propalo, nisam pretpostavljao da ce biti ovako ali sam mislio da nece biti bas na nivou zbog slabe organizacije.

Pozdrav
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #72
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Uzmite i pogledajte koliko interesantnih, kvalitetnih i profitabilnih projekata se pojavilo u 2006. g. (veoma malo, rekao bih). Koliko od ovih pojekata je uradio neko koga poznajete, koliko vlasnika tih projakata znate, ili mislite da dolaze na Web lokacije gde je bila informacija o startup show-u?

Moje iskustvo govori da sam do najboljih programera, koji su dobri u poslu, radni i ispunjavaju zahteve, došao upravo preko klasičnih oglasa, veoma malo preko Internet oglasa.

Sasvim slučajno sam učestvovao u razvoju nekoliko profitabilnih projekata gde su vlasnici došli do mene na različite načine, od kojih ni jedan ne potiče sa Interneta.

Zato sam pomenuo da mislim da se promocija ovakvog projekata mora obavljati kroz različite medije.

Ideja sigurno ima, ali ih je malo...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #73
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Interesantno.....

Od "ideje" do "realnog" business plana ima puno vode da protece. Vjerovatno ljudi ne shvataju sta znaci 'business plan' jer ga nisu napisali pa onda to ispada 'parce hartije'. Daleko je to vishe od parceta papira. Ukoliko je biznis plan dobro napisan, on potencijalnim investitorima govori 'ta ideja je ostvariva i moguc je profit'. Ako je loshe napisan opet govori - 'ta ideja je propast, nema sanse da uspije'.

A sto se tiche kradje, evo kako to rade veliki (investitori cije se investicije mjere milionima eura). Potencijalni kandidat koji trazi finansije predstavi se investitoru sa idejom koja je obicno na 1-5 stranica. Zatim se diskutuje, valutira ideja.... Ukoliko se investitoru svidi ideja, ide se na potpisivanje ugovora o 'zastiti' tj ne sjecam se tacno kako se zove ta vrsta ugovora, kojim investitor se obavezuje da podatke iz biznis plana nece iskoristiti ukoliko se dokaze da isti nije izvodljiv ili ukoliko se odustane od citavog projekta. Na taj nacin kandidat je zasticen da mu neko nece 'preoteti ideju'. Poslije potpisivanja tog ugovora kandidat predaje investitoru biznis plan i onda slijedi valutacija istog.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #74
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Nikola Vavic
Ćale, izvini ako sam te uvredio.
Gresis, ovaj, gresis silno... Ne mozes ti mene da uvredis, prosto iz razloga sto se ne poznajemo - a prozivke po forumu tesko da mogu da me dotaknu. Jednostavno nemamo o cemu da pricamo, a mrzi me da se flejmujem s tobom. Kapiras?
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #75
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Evo, objavio sam tekst, i poslao sam informaciju na nekoliko interesantnih medijskih mesta, pa ćemo da vidimo da li ima reakcija...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #76
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Hvala Dragane za tekst, mene takođe interesuje hoće li biti reakcija.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #77
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Zasto je problem sto su bile samo 2 ideje, koliko ih je trebalo biti ... ?!

Ko god je nekad izasao iz nebeske Srbije u bilo koji svetski GRAD OSREDNJE VELICINE koji ima jednako urbanog stanovnistva kao cela Srbija, shvatice da je to sasvim OK.

Sama cinjenica da se ovde svi poznajete, govori o velicini "srpske web zajednice". Pojavi se novi nepoznati covek "blog.co.yu" i napusili ste ga pod formom "konstruktivne kritike".

Lik koji je napravio UltraEdit je verovatno zaradio vise novca nego sve male srpske IT firme zajedno, da li su odbacene i takve ideje ili se samo cekao srpski Youtube? Ili blog.co.yu i donesi.com i limundo ili moja ideja nisu dovoljno dobre? Ili oni vec imaju previse para... Ili bi zahtevali previse para od nepoznatih investitora.

A sad cu da rizikujem negativnu reklamu na "srpskoj web zajednici"...

Kad smo kod dobre 2 ideje, ne znam da li je moja medju te dve, ali nije mi receno da jeste pa da se radujem... Ako nije dobra, nije mi receno da nije i zasto sam ja lud pa dao otkaz, potrosio do sad tolike novce na telefone, web sajt i uskoro reklamu - misim, kazite mi gde sam pogresio da idem da gajim maline ili nesto slicno profitabilno da radim.

Zasto nisam video u bazi log da je ikada probana registracija na mom sajtu od strane nekog ko nisam ja ili tester? Ako nije uspela registracija, nije mi receno od strane organizacije startup showa emailom "e vidi, ne radi ti ovo". Ili je ovo bilo samo da se skupe ideje na papir ili neko slicno opipavanje pulsa tipa "avionikamioni.com".

Mislim da uopste nije problem u postojanju 2 ideje na startup show i da se pravi prezentacija. Koliko startupa ima u Portugalu ili Grckoj, ne vidim da njima nesto fali. Da ne pricamo o zemljama pribliznijim nama, tipa, Zambija i sl.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #78
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

srdjane, ja se slažem sa tobom u vezi "srpske web zajednice" (mada je ja ne bih tako nazvao ali znam na šta misliš). To je jednostavno tačno, toliko je malo ljudi da se (skoro) svi lično poznaju. A kada "čuješ priče" po forumima ispada da ima gomila ljudi...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #79
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Lakse je reci nema projekata nego nema investitora. Da je saopsteno kontra onda bi propale price o "nasim" vezama kod domacih IT veterana spremnih na investicije, ovako smo "mi" uticajni i mozemo da sredimo investicije ali situacija je takva da neki klinci samo pricaju a nista ne rade i ti "nasi" prijatelji sa parama nemaju gde da investiraju, nema kvaliteta.

Citat:
Sama cinjenica da se ovde svi poznajete, govori o velicini "srpske web zajednice". Pojavi se novi nepoznati covek "blog.co.yu" i napusili ste ga pod formom "konstruktivne kritike".
Surova realnost, sve kod nas je tako. Ne znam zasto se cudis.

Off Topic:
Citat:
Gresis, ovaj, gresis silno... Ne mozes ti mene da uvredis, prosto iz razloga sto se ne poznajemo - a prozivke po forumu tesko da mogu da me dotaknu. Jednostavno nemamo o cemu da pricamo, a mrzi me da se flejmujem s tobom. Kapiras?
Kad god ispucas sve traljave fraze, koje si napamet naucio sa Wikipedie, izvlacis se na identican nacin. Zao mi je sto se stalno "flejmujemo" ali kad god se ti ukljucis u neku pricu pored mene ja odmah vidim nevolju sa tobom jer znam kakav si ali ipak ne mogu da ignorisem prozivke koliko god da si stariji od mene. Znam da retko koga doticu pricice po forumima, mozda ako se jednom prilikom upoznamo promenimo misljenje obojica.
Nikola Vavic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #80
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0
Ukoliko je biznis plan dobro napisan, on potencijalnim investitorima govori 'ta ideja je ostvariva i moguc je profit'. Ako je loshe napisan opet govori - 'ta ideja je propast, nema sanse da uspije'.
Ako je poslovni plan dobro napisan, onda prije svega poduzetniku govori da li je njegova ideja realna i može li se njemu isplatiti. Investitori dolaze tek naknadno, i to samo ako ti trebaju.

I još nešto: nijedna ideja, nikad, ne može i neće uspjeti. Jedino što može uspjeti je realizacija ideje. Poslovni plan se i ne bavi idejom, već isključivo razradom njene realizacije.
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
s3 slide show Blood Code snippets 4 15. 10. 2008. 17:38
Startup Show, Analiza i Predlog tesliana e-Business 9 07. 01. 2007. 12:04
Issey Miyake 2006-2007 blogowski Linkovi 0 26. 07. 2006. 01:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.